Tiskovka po zápase Zlín – Baník

Autor: kulajar <kulajar@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 26. 10. 2006

Přítomni: Trenér Baníku Karel Večeřa, trenér Zlína Petr Uličný, moderátor tiskovky

Moderátor: Dobrý podvečer po utkání čtvrtého kola Poháru ČMFS mezi Tescomou Zlín a Baníkem Ostrava. Vítám po zápase oba trenéry a úvodem jim předám slovo, aby zhodnotili svými slovy účinkování mužstev na hrací ploše.

K. Večeřa: Já si myslím, že kdyby se první poločas nehrál, tak by se z naší strany vůbec nic nestalo. Bylo to špatné, vůbec jsme nechtěli hrát. Probudil nás až gól, který dal Zlín, a potom těch 30 minut to byla hra, ve které jsme si vytvořili převahu, vytvořili jsme si šance. Bylo tam i dobré nasazení. Bohužel ale těch 30 minut bylo málo. Na Zlín to nestačilo protože se zatáhl na šestnáctku a pohlídal si to. Branka byla smolná – odražený balón po prohrané hlavičce.

P. Uličný: Já už jsem to hodnotil před kamerou i novinářům na hřišti. Já jsem velice spokojen se svými kluky takových šedesát – sedmdesát minut. Nevím přesně, kdy ta branka padla, ale zkrátka deset minut po té brance. Tam hráli kluci dobře, napadali, hráli vysoko. Chtěl jsem po nich, aby byli aktivní, aby napadali soupeře už výš. Soupeře jsme si tím rozběhali, brali jsme jim balóny. To se mi líbilo – i dozadu i dopředu. Mělo to hlavu a patu. Po brance na 1:0 bohužel tohle všechno přestali dělat a to mne hrozně mrzí. Už jsem jim to říkal v kabině. To bylo jenom zónové posouvání se, už nechtěli získat balón, už jenom čekali na případnou chybu soupeře, nevynucenou, chybu ze své hlouposti. Místo tlaku, agresivity a snahy o získání balónu a případného zvýšení na 2:0 jsme se dlouhou dobu strachovali o to, že by to mohlo dopadnout jako s Teplicemi. Z toho jsme zklamaný. Za prvních šedesát minut je ale chválím. Kdyby měl soupeř více štěstí, bylo by to zlé… A to se můžete třeba ukřičet. Jinak kluky chválím, porazili Baník v soutěži, která má sílu. Hodně jsem spokojený i z toho, že takhle vysoko jsem v poháru ještě nebyl. Na druhé straně takhle nízko jako v lize jsem nebyl také… Liga je pro mne priorita a v ní musíme navázat na těch prvních šedesát minut. Ten zbytek vygumovat. Děkuji.

Moderátor: Děkuji, nyní je prostor na vaše dotazy.

Otázka: Pane Uličný, vy jste opravdu ještě nebyl za svou celou dlouhou trenérskou kariéru v takové fázi poháru?
P. Uličný: (s úsměvem) Ne, nebyl. Já jsem vždycky vypadl s Uničovem, Hranicemi. Tohle je asi můj životní úspěch. (smích) Ne, že bych v minulosti pohár podceňoval, ale dal jsem tam hráče z širší lavičky tak, jak to dělá řada trenérů, ale zápasy jsme pak nezvládli. Myslím, že to bylo v Olomouci tak třikrát… Tentokrát to vyšlo, i když hrajeme sérii Baník-Baník-Liberec. Zkoušeli jsme hráče i na nezvyklých postech, ale v podstatě dnes hrála ligová sestava. Cílem byl postup.