Besta i Mičola: Je to velká škoda...

Autor: kulajar <kulajar@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 30. 10. 2006

Tomáš Mičola a Pavel Besta byli nejčastěji dotazovanými muži po zápase v Jablonci. Zatímco Tomáš měl radost ze vstřeleného gólu a smutek z nedotažení zápasu do zdárného konce, Pavel byl smutný. Vždyť po jeho ruce se kopala penalta. Pokud vás ale někdo nastřelí z takové blízky, moc už toho nenaděláte…

Rozhovor s Tomášem Mičolou

Otázka: Tomáši, dneska jsi dal svoji první ligovou branku. Jak jsi ji viděl?
T. Mičola: Byl to odražený balón, měl jsem štěstí, že šel přímo ke mně. Trefil jsem to z jedničky. V podstatě to byl jednoduchý gól.

Otázka: Věřil jsi, že prémiová branka přijde tak brzo?
T. Mičola: (s úsměvem) Věřil, dokonce se mi o tom i zdálo.

Otázka: Už se zdálo, že Baník uhraje tři body, pak přišla ta nešťastná situace. Co se tam stalo? Byl jsi kousek od toho.
T. Mičola: Nastřelená ruka Pavla Besty… Chybělo nám štěstí.

Otázka: Mohli jste ale možná rozhodnout už dříve.
T. Mičola: Určitě, hlavně ta Rajtyho šance volala po brance. Hezky se prokličkoval přes půlku hřiště, ale pak netrefil. Mohli jsme dát i více góů, některý z brejků jsme měli využít.

Otázka: Jak jsi spokojen se svým vlastním výkonem?
T. Mičola: No, nevím… Mohlo to být ještě lepší. Hodně ztracených balónů a zpřesnit přihrávku.

Rozhovor s Pavlem Bestou

Otázka: Pavle, ta ruka byla nebo ne?
P. Besta: Byla, nebudu se vymlouvat. Ruka byla od těla, trefil mě ze tří metrů, nešlo uhnout.

Otázka: Co jste měli udělat jinak k tomu, abyste v posledních minutách neztratili body?
P. Besta: Je to velká škoda ztratit body v devadesáté minutě, ještě navíc z penalty. Určitě jsme měli dát na 2:0. Ke konci jsme měli obrovskou šanci, nedali a to se nakonec vymstilo.

Otázka: V závěru poločasů vás domácí pokaždé hodně sevřeli. Co říkal o přestávce trenér?
P. Besta: V prvním poločase jsme hráli dobře, vedli jsme brzo 1:0. Měli jsme hrát zezadu na brejky a dát druhého góla.

Otázka: Mělo na hru vliv to zhasínání a vypínání světel? Vnímali jste to?
P. Besta: Já osobně jsem to vnímal, ale na hru to vliv nemělo.