Finále Tipsport ligy: Baník – Bohemians 1905 0:2

Autor: Vita <vita@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 25. 01. 2014

Po páteční výhře 4:0 nad Jihlavou v semifinále Tipsport ligy nastoupil Baníček v sobotu 25.1.2014 od 14 hodin v Berouně proti Bohemians 1905.

Sestava Baníku: Šrom – Sukup, Frydrych (K), Stronati, Zawada – Štěpán, Baránek, De Avazedo, Greguš, Holzer – Krmenčík.
Trenéři: František Komacký, Martin Svědík

Rozhodčí: Lerch, Ratajová, Šulcová

Úvod utkání na umělce bez sněhu se odehrával ve středu hřiště. První střely na branku přišly až v 6. a 9. minutě a to ještě z dost velké vzdálenosti. Ve 12. minutě se Klokani málem dostali do šance a centr na úrovni šestnáctky jsme odvrátili na roh. Ten jsme odvrátili a Štěpána, který šel do brejku, zastavil ještě na naší půlce Jeremenko a dostal žlutou.
Po chvíli jsme kopali trestný kop zprava, všichni hráči včetně Klokanů se nechali stáhnout na malé vápno. Proto odhlavičkovaný balón ze středu velkého vápna mohli napálit De Avazedo zcela neatakován. Balon lesem těl prošel, ale gólman ho vyrazil na roh.
Pak měli menší šance i Klokani, ale balón jsme spíše drželi my a občas i rychle a pohledně přecházeli narážečkami do útoků.
Ve 21. minutě prošla Bohemka středem až do vápna, střelu asi z 15 metrů Šrom vyrazil a Bartek dorazil do sítě. Mezitím se ale dostal do ofsajdu , tak gól neplatil. Od této chvíle ale Klokani hru nejméně vyrovnali.
Ve 29. minutě hezky prošel po pravé straně Krmenčík a po jeho centru byl menší závar před brankou, ale dopustili jsme se faulu. O chvíli později zase pološance Klokanů – opět průnik středem. Ještě jsme odvrátili na roh, balón se odrazil až k zadní tyči, kde zcela volný Bartek z asi 5 metrů střílel k tyči a Bohemka vedla 1:0.
Ve 40. minutě dostal „pár sekund prostoru“ na rohu velkého vápna Holzer. Jeho rána byla tečována vedle branky. Z rohu pak hlavičkoval Stronati, ale ve výskoku fauloval. Za dvě minuty Krmenčík hlavičkoval opět až z 16 metrů, bylo to nad. Ostatní centry do vápna blíže brance vůbec nevyhráváme.
V poslední minutě školácká chyba… Aut hodili Klokani do našeho vápna, jeden z útočníků sklepl balón nabíhajícímu Radovi, na kterého jsme se jen dívali a bylo to 2:0.
Nechci hodnotit individuální výkony, ale Baránek je určitě platnější na místě stopera. Střed obrany moc pevný nebyl. Zawada hrál tentokrát vlevo, ale na jeho výkonu se to neprojevilo.

Do druhého poločasu nastoupil Pavlenka bo branky, Vengřínek místo Zawady, Kaša místo Stronatiho, Kukec za Holzera, Foltýn za Greguše.
První větší šanci měla Bohemka v 48. minutě, střela z 16 m byla sražena na roh. O minutu později ukázal pěkný zákrok Pavlenka a vyrazil další střelu z 15 metrů. Klokani pokračovali v tlaku, často byli v našem vápně a nejméně 5x v úvodu poločasu vystřelil na naší branku.
První minišanci jsme měli v 54. minutě – po faulu na Kukece jsme kopali z boku trestný kop, ale Klokani odhlavičkovali. Davor brzo poté vybojoval roh, ale ani z něj nic nebylo – Sukup odražený balón poslal z dálky k rohovému praporku.
V 57. minutě dostal Frydrych žlutou za faul. Pak dostal loktem do hlavy Sukup, asi minutu ležel na zemi a Štěpán zakopl balon do autu. Sukup pak ve hře pokračoval.
V 61. minutě Kukec centroval zleva polovysoký centr na vzdálenější roh malého vápna a Štěpán z voleje nastřelil pravou tyč branky Klokanů… V 63. minutě přišel na hřiště Kraut místo Baránka.
Klokani měli stále mírnou převahu. Dokázali déle držet balon a častěji byli v našem vápně než my v jejich. I na střely vyhrávali.
V 76. minutě jsme zase nechali na malém vápně volného Klokana, ale jeho hlavička šla nad. Za chvíli se dostal do brejku středem Davor Kukec, potáhl si balon, ale z hranice velkého vápna vystřelil přímo do vybíhajícího brankáře. Ani náš roh v 79. minutě nebyl nebezpečný.
K závěrečnému tlaku jsme se nedostali a tak Bohemka svůj náskok udržela. Naopak v poslední minutě Klokani nastřelil tyč a břevno. Podstatné ale budou výsledky v lize.

František Komňacký s výkonem spokojen nebyl. Prohlásil, že takový přístup by na záchranu nestačil a že je třeba ještě stále hledat posily.