Díky, kapitáne!

Autor: Vita <vita@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 29. 01. 2014

Martin Lukeš končí v Baníku. Tuto zprávu dnes na tiskové konferenci sdělili Petr Šafarčík a František Komňacký.

Martin pochází z Bruntálu, kde s fotbalem začínal. Poté přešel do Baníku. V první sezóně 1996/97 sice v lize neodehrál ani minutu, ale v následující sezóně, tedy ve svých 20 letech, již odehrál 24 utkání a dal 7 gólů. V dalších letech odehrál vždy kolem dvou třetin ligových zápasů a dal nejprve opět 7 a poté třikrát po sobě 3 góly za sezónu.

V roce 2003 odešel do Slávie a proto se připravil o nejkrásnější sezónu v dlouhé historii Baníku. Po roce se vrátil a působil v Baníku do letošního ledna.
V reprezentaci byl v týmech U15 až U 21, v A-čku odehrál dva zápasy. V tom prvním proti Slovinsku dal 2 góly.

I když v poslední době už ze sestavy často vypadl, pořád dokázal přesnými a rychlými přihrávkami připravit spoluhráčům gólové šance a potěšit ochozy. Poslední gól dal v 8. kole proti Klokanům, snížil stav na 1:3.

Martin je oblíbený, nikdy neodmítl pokec a mnohokrát fanouškům pomohl při řádění policejních složek na stadionech.

Kapitáne, děkujeme za obrovský kus práce, kterou jsi pro Baník na hřišti a mimo hřiště odvedl.

Vaše zážitky s Martinem či vzpomínky na jeho hezké akce a góly si rádi přečteme v komentářích.