Těžký start pro juniorku

Autor: kulajar <kulajar@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 15. 07. 2017

MFK Vítkovice - FC Baník Ostrava U21 6:0 (5:0)

Hráno 15. července 2017 v 11:30 hodin v Polance nad Odrou

Až příliš velké sousto si pravděpodobně vzal realizační tým znovuzrozené juniorky Baníku pro start do své herní části přípravy. Vítkovice si totiž výbornou formu z jarní části druhé ligy udržely a ve své generálce naše mladé celkem rozprášily. Na utkání ale vidím dvě zásadní věci – celá řada hráčů vítkovické sestavy je v týmu našeho městského rivala (ano rivala – nikoli nepřítele či špíny) na hostování a v naší sestavě bylo hodně hráčů na hostování – některé bych poslal domů okamžitě (pěšky).

Po pravdě a bez mučení se přiznám, že jsem jel na zápas s vědomím, že v našem dresu nepoznám nikoho. Přijedu a čumím – v krásných modrých dresech poznávám Mišinského, Honiše, Matěje, Ožvoldu, Ondru Cvernu. Super – říkám si – tak strašné to nebude. Pak se dívám a něco tu nehraje... Znak Baaníku mají na své hrudi kluci v červeném – a z nich neznám opravdu nikoho...

Sestavy:
Vítkovice: Květon – Cverna, Honiš (58. Kotouč), Mikula, Kučera (K) (58. Hýbl) – Bzirský (58. Hruzík), Ožvolda, Matěj – Mišinský (46. Szotkowski) – Mrázek (74. Dramé), Fiala (58. Pavelka) Baník: Matějka (46. Lapeš) – Purić, Kubík, Novák, Lehnert – Bolf, Kulinský, Terbalyan, Shpak, Kania – Hejl (ve 2. poločase střídali Mládek, Macej, Malý, Dendis)

Rozhodčí: Picmaus – Lálík, Andrýsek
Diváků: kolem dvou stovek můj hrubý odhad

Ve slunečném dopoledni dorazila řada fans obou klubů na kolech a asi i oni byli překvapeni z toho, co do utkání trenéři West a Tchuř nasadili. Já čuměl jak pero i přes to, že se mi podařilo získat soupisky. Naštěstí si vedle mě sedli dva velice informovaní fanoušci Baníku (jeden doprovázen chotí tvrdil, že je jeho sportovní ředitel, a druhý, že loni Baník trénoval ve druhé lize). Nevím – dneska není radno věřit nikomu, ale ty hráče opravdu znali a informace měli perfektní...

Hned od začátku bylo zřejmé, že navrch budou mít Vítky, ale naší slátané sestavě se celkem dařilo držet je na uzdě. To ale platilo pouze dvacet minut, ve kterých dával hned dvakrát super přihrávku zprava po zemi do vápna Mišinský – jeho spoluhráči však v jasných šancích pohořeli.

Pak už se ale sehranost soupeře začala projevovat naplno – v 21. minutě tečoval opravdu strašně hrající Shpak střelu Matěje a Matějka neměl šanci na změnu směru letu míče reagovat – 1:0. O dvě minuty později si nádherně narazil zleva Ožvolda s Mrázkem a střela se zatřepetala v síti – 2:0. Dýchlo se nám ztěžka, ale zdaleka nebyl lavině obdržených gólů konec, protože ve 25. minutě dal hezky zprava do vápna Bzirskému Fiala a bylo to 3:0. Ve 30. minutě fauloval naivně další testovaný hráč Purič Mrázka, kapitán Fiala zvolil po zemi pravou stranu, zatímco Matějka se vydal doleva – 4:0. Situaci zralou na ručník zakončil o dvě minuty později po nádherné přihrávce zleva před vápno Fiala, Shpak čuměl po babách a Bzirský měl tak spoustu času připravit se na střelu z voleje. Ta byla opravdu luxusní a znamenala vedení Vítkovic 5:0.

Ufff tak to byl výplach... Naštěstí kanonáda nadále nepokračovala a šance se dočkal i Baník – ve 42. minutě zahrával pravý záložník Bolf standardku z dvaceti metrů, v kopii Hrubého napálil zeď, míč se však k němu vrátil a následovala bomba – bohužel však přímo do středu branky, kde neměl problém s lapením míče Květoň. O přestávce se ještě tak moc nestřídalo, ale Mišinského vystřídal Szotkowski a i ten byl hodně nebezpečný. V prvních minutách druhé půle sudí neuznal Vítkám dvě branky kvůli ofsajdu, ale po hodině hry se Szotkowski přece jenom prosadil – po přihrávce po zemi zprava od výborně hrajícího Fialy.

V dalším průběhu hry byl k vidění třeba skvostný padáček z takových třiceti metrů v podání Mikuly (míč skončil shora na břevnu) anebo střela ze standardky hráče tmavé pleti Dramé, kterou musel vytahovat na roh nad břevno Lapeš. Víc jsem si toho nezapsal, bo jsem naprostou část druhého poločasu plkal s velice příjemnou chotí jednoho z těch informovaných fanoušků :-) Fajné to bylo. A ani mě nikterak neštve ten výsledek. Řekněme, že za to mohou červené dresy... Ve Vřesině už ale budu v podobných případech kritický !!!! PS. Klobásce jsem odolal - vypadala super, ale doma navařeno... A přežírat se přece nemá. Někdy :-)