Rezerva se vrátila do Vřesiny

Autor: kulajar <kulajar@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 30. 07. 2017

FC Baník Ostrava jun. – SK Sigma Olomouc jun. 0:4 (0:2)

Hráno 30. července 2017 v 10:30 hodin ve Vřesině

V nedělním nesmírně horkém dopoledni se na krásné hřiště ve Vřesině vrátila historie v podobně znovuobnovené premiéry juniorky Baníku. Soupeřem byl tradiční rival z Olomouce a v dresu našich mladých nadějí se objevilo i několik hráčů širšího kádru A týmu.

Sestava Baníku jun.: Šustr – Celba, Kubík, Novák, Helešic (79. Holec) – Bolf (K), Dendis, Mládek, Mičola (67. Mooc) - Šašinka, Hejl (59. Russmann)
Sestava Olomouce jun.: Gröger – Juráš, Krayzel, Štěrba, Kiška – Danis (70. Zifčák), Bala (K), Romero (88. Vybíral), Nízký – Antil (81. Sláma), Voleský

Rozhodčí: Mikyska – Podaný, Polák

Začátek jsme neměli vůbec špatný, ale nebyli jsme produktivní – Šašinka v brejku dva na jednoho špatně přihrál volnému spoluhráči, hezké centry Helešice i Hejla odvrátili stopeři či po projití Helešicem přes Juráše nenašel spoluhráče ani Mičola pohotovou patičkou na pětník. Pak se osmělila Sigma – ve 13. minutě se zastřeloval k pravé tyči Štěrba (Šustr spolehlivě lapil), ale v 15. minutě už hosté vedli, když po centru Antla zprava byl na zadní tyči volný Krayzel a hlavou neměl problém vsítit gól.

Sigma se zvedla, po chvilce mohla jít do dvoubrankového vedení, ale Novák střelu Voleského zablokoval. My jsme mohli – a měli – vyrovnat po autu a akci po ose Šašinka – Mičola po vyslaném centru na první tyč, Bolf však v jasné tutovce hlavou minul. Ve velkém horku se hrál docela svižný fotbal a hosté zahrozili v 25. minutě ze standardky z 20 metrů Danisem, Šustr byl ale opět pozorný. V 33. minutě jsme byli na řadě zase my, ale Mičola na zadní tyči v nadějné pozici míč trefil špatně.

Vypadalo to, že Baníku není dnes souzeno skórovat, protože i šílený zápar po Bolfově centru zprava, hlavičce Nováka vedle, po chvíli pokračování závaru v podobě rohů zprava i leva, Mičolovou dorážkou, dalším rohem změnu stavu nepřinesl. A tak zahrozila zase Sigma – ve 40. jsme ještě ustáli super narážečku Romera s Danisem přes Helešice a protože jsme nezužitkovali i další příležitost Kubíkem, potrestal nás ve 43. minutě nádherně provedenou standardkou z 20 metrů k pravé tyči Romero – 0:2.

Sigma mohla zvýšit ve 48. minutě po akci do otevřené obrany, Šustr první střelu chytil tím, že se do ní otočil zády, a v dorážce z jasné tutovky mířil mimo tyče Štěrba. Ve 49. jsme zahrávali totožnou standardku, z jaké dala Sigma gól – při ní se ukázal zásadní rozdíl dnešního utkání a to bylo (ne)proměňování šancí. My jsme místo střely rozehráli a obrana akci lehce ukončila blokem. A když už se zdálo, že to musí být gól, zachránil hosty gólman tak, jako v 53. minutě po hezké střele Bolfa z úhlu k tyči. V 57. minutě jsme měli štěstí po krásné kombinaci na jeden dotek zakončené střelou Voleského nad branku, ale o minutu později po brejku se Romero protáhl naší obranou a bylo to 0:3.

Sigma měla šancí více, další už v 66. minutě, kdy po centru zprava hlavičkoval Bala těsně vedle tyče a Šustr se stačil po balónu pouze podívat. My jsme se pořád trápili v koncovce – 69. minuta Šašinka z osmi metrů přímo na brankáře, 70. minuta po krásném centru Helešice Mládek zase do gólmana, odražený míč na Šašinku bohužel na tu nohu, kterou má pouze k opírání. V 73. minutě se nás zželelo i vřesinskému zvoníkovi a rozezněly se zvony… Nepomohlo – v 75. minutě po faulu na Bolfa střílel Šašinka z dvaceti metrů asi deset metrů nad břevno…

Čekání na konec nám olomoučtí ještě ztížili čtvrtou brankou v 81. minutě po jednoduché akci s přihrávkou na střed a krásnou střelou Voleského. O tři minuty to ještě zkoušel Celba, ale gólman Gröger si chtěl zkrátka odvézt čisté konto. Udržel ho i v 86. minutě po Bolfově rohu zleva a hlavičce Kubíka pod břevno. No a my jsme mohli být nakonec rádi, že jsme v poslední minutě neinkasovali pětku z rychlého brejku.

Můj názor:

- ve vyrovnaném utkání měla Sigma přece jenom více šancí, hlavně ale měla zcela zásadně odlišnou úspěšnost jejich proměňování
- v našem týmu jsem viděl takové nesehrání, absenci nápadu, někdy nedostatek odpovědnosti
- v úmorném vedru celkem pěkný fotbal
- největší zklamání dne ale byla absence klobásy z udírny nebo z grilu. Ta byla na fotbale ve Vřesině dlouhé roky nepostradatelným lákadlem a těšili jsme se na ni i dnes. Já kvůli toho dokonce skoro nesnídal a na kole v kopcích po cestě ze Studny řádně vyhládl… Vyvařenou klobásu ve vodě jsme odmítli, ammy prubnul alespoň tvarůžky, ale podle jeho slov je i zde co napravovat. Jinak celkově s pohostinností velká spokojenost, ale za tu klobásu palec dolů, Radule.