Třígolová otočka a nakonec remíza.

Autor: Patriot <@>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 19. 08. 2017

Fillo rozdělil v nastavení body mezi Baník a Teplice
Svěřenci trenéra Kučery přišli o výhru brankou v nastavení.

Domácí Baník Ostrava vyzval ve čtvrtém pokračování HET Ligy na městském stadionu ve Vítkovicích Teplice. Oba tradiční účastníci české nejvyšší fotbalové soutěže nastupovali do utkání se ziskem čtyř bodů: hosté z Teplic sice nejprve v úvodním střetnutí ročníku podlehli Slavii, následně ale porazili 3:1 pražskou Duklu a ve třetím kole remizovali 1:1 s Jabloncem.

Úplná spokojenost tedy nepanovala. „Věřím, že v Ostravě uspějeme. Chceme se po minulé domácí ztrátě zvednout, vrátit se k dobrým výkonům a zápas zvládnout,“ řekl před utkání oficiálnímu webu klubu záložník Teplic Admir Ljevakovič.

Baník v posledním utkání podlehl Slovácku, když předtím ve Vítkovicích remizoval se Slavií a zvítězil při obnovené premiéře v nejvyšší soutěži v Brně poměrem 3:1. „Vyříkali jsme si to, pojmenovali chyby. Ztratili jsme začátek a ujel nám vlak. Chtěli bychom se tentokrát předvést v lepším světle než na Slovácku,“ prozradil trenér Baníku Radim Kučera.

Po nevedeném výjezdu na Moravu se všeobecně s velkým napětím očekávala sestava Baníku. Trenér Ostravanů Radim Kučera sáhl ke změně hned na čtyřech postech: obránce Pokorného s Bredou nahradili debutanti Azackij s Pazderou, v záloze pak nastoupili místo Stáni s Granečným Mičola a de Azevedo.

Domácí fotbalisté sice v týdnu slibovali, že zápas na Slovácku mají vyřešený, přesto se jim v prvním poločase příliš nevedlo. Teplice byly od začátku aktivnější a v osmé minutě to demonstroval Kučera, který ranou zpoza pokutového území protáhl Vaška.

Baník brankáře Grigara v brance Teplic prakticky neohrozil a ve 21. minutě tak přišel trest. Produktivní hostující útočník Vaněček si totiž tehdy naskočil v pokutovém území na ideálně nacentrovaný míč a byť jeho hlavičku Vašek vyrazil, tak s dorážkou zcela nehlídaného Rezka nemohl nic udělat.

Ostravané měli nadále méně ze hry a navíc po půlhodině hry podruhé hrubě chybovali v pokutovém území: Krobův roh totiž usměrnil do branky právě zmiňovaný Vaněček.

Svěřence trenéra Kučery probudilo až zranění brankáře Petra Vaška. Ten totiž ve 37. minutě sice výběhem zastavil šanci Filla, ale v nevyhnutelné následné srážce si jeden ze strůjců baníkovského návratu do nejvyšší soutěže podle prvních informací poranil záda.

Příležitost tak dostal třetí debutant v obraně Baníku: brankář Martin Šustr. Ten ke svému šestému ligovému zápasu – a prvnímu v dresu Baníku – nastoupil po více než osmi letech od své premiéry v nejvyšší soutěži: 17. 5. 2009 totiž odchytal celé utkání olomoucké Sigmy se Zlínem, které skončilo 1:1.

Ostravany ale zranění jedné ze svých paradoxně nastartovalo: do konce první půle sice ještě nedokázali proměnit ani jednu z vypracovaných šancí, nicméně v podobném duchu se pokračovalo také po přestávce a Baník byl záhy odměněn: Pazdera odcentroval na de Azeveda, který s vydatnou pomocí hostujícího stopera Jeřábka snížil.

O čtyři minuty později bylo vyrovnáno: tentokrát si na centr do vápna naskočil Hrubý a brankář Grigar neměl šanci. Teplicím se utkání rázem úplně vymklo z kontroly. Jejich ofenzíva – oslabená navíc o Rezka – prakticky přestala existovat a Baník měl nadále více ze hry.

Dvacet minut před koncem pak svůj zvrat Baník dokončil. Centrovaný míč do pokutového území předložil Baroš Mičolovi a ten v postavení, které vyvolalo hodně emocí, neměl problém skórovat na 3:2.

Rázem to tak musely být Teplice, kdo musel tvořit hru, ale vytvořit souvislý tlak se jim vytvořit nepodařilo. Deset minut před koncem se blýskl Šustr, když přečetl v pokutovém území úmysl Filla.

Zdálo se, že Baník vítězství nakonec skutečně vybojuje, měl totiž několik šancí. Jenže na přelomu základní hrací doby a nastavení poslal Krobův roh do branky Fillo a ve Vítkovicích se tak nakonec dělily dva body.

FC Baník Ostrava – FK Teplice 3:3 (0:2)
Branky: 48. de Azevedo, 52. Hrubý a 70. Mičola – 21. Rezek, 30. Vaněček a 90+1. Fillo.
Žluté karty: 45. Mičola a 64. Šindelář – 61. Vondrášek a 74. Vaněček.
Rozhodčí: Andrelánu – Blažej a Myška.
Diváci: 6012.

FC Baník Ostrava: Vašek (40. Šustr) – Pazdera, Azackij, Šindelář, Sus – Mičola (78. Stáňa), Hrubý, Hlinka, de Azevedo – Baroš (84. Panić) a Poznar. Trenér: Radim Kučera

FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob – Fillo, Ljevakovič, Trubač (73. Červenka), Kučera, Rezek (55. Vošahlík) – Vaněček. Trenér: Daniel Šmejkal