Staré gardy - výhra Baníku

Autor: kulajar <kulajar@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 30. 12. 2017

Třináctka a pátek nemusí být vždy nešťastná kombinace. Viděno očima fanouška Baníku tomu bylo včera právě naopak, když tým ze Slezské porazil v (před)silvestrovském utkání městkého rivala z Vítkovic 6:3 (2:1). Utkání se hrálo na umělce ve Vítkovicích – mimochodem A tým Baníku už tam trénovat nebude, nová umělka na Šoupalce je daleko lepší. Děkujeme, pane Brabec.

Pro nás starší kusy to byl opravdu velký zážitek vidět zase v akci „kluky“, na které jsme chodili před desítkami let. Nevěříte? Třeba taková Antalík – osobně jsem si myslel, že je to syn toho slavného hráče Baníku, zvláště když se rychle mihl kolem tří soupeřů a přesně přihrál do šance. Syn to nebyl, byl to ten starý mladík. Tátu zastoupil pouze mladý Knapp, který to tam v záloze se sedmičkou na zádech větral opravdu fest. Podle mne asi nejlepší hráč zápasu.

Na tenisovém výsledku měl gólově největší podíl Samec, díky skvělým přihrávkám spoluhráčů to měl ale dosti jednoduché. Měl-li bych vypíchnout z každé naší řady jednoho hráče, pak je to jistě Tomáš Bernady, který chytil dva/tři jasné góly. V obraně suverénně dominoval Renda Bolf – teď s odstupem si vybavuji situaci, kdy dostal útočník Vítek super míč pět metrů do vápna. Jeden kontakt s Rendou – a byl o dva metry zpět. Druhý kontakt a byl na vápně, třetí kontakt a byl metr před ním. Skvělé tělo chasníka z Beskyd. Pozadu nezůstal ani Venca Pěcháček, který se dokonce po vystřídání chopil pomezního praporku. Poté, co však neodmával asi patnáctimetrový ofsajd Foresta, mu byl ale praporek odebrán. Divíte se? V té Forestově rychlosti to opravdu nelze ve vteřině vyhodnotit. Okamžitě zavést video i do derby :-)

V záloze se mi líbil – kromě již zmiňovaného Knappa – Dan Tchuř na levé straně. Jeho slalom přes čtyři soupeře byl jedním z nejkrásnějších momentů zápasu. Své si odehrál i Antalík či Ivo Staš, kteří zásobovali přesnými míči naše extra střelce Daňka, Žůrka či třígólového Samce. Plných 32 sekund strávil na trávníku Dušan Vrťo, který ale stačil pouze říct sudímu „Pískej konec!“ a šel zase na lávku. Míče se nedotknul... Prý ho bolí achilovky. Stařík... A abych nezapomněl na soupeře – v útoku Rozhon či v záloze Langer odehráli určitě výborný zápas.

Výsledek tentokrát asi nehraje roli, důležité bylo, že si to všichni užili – hráči, lavičky i diváci. Kolem laviček bylo k vidění hodně zajímavých postav – Martin Lukeš, Karel Kula, Rosťa Vojáček, Libor Radimec, Sváťa Schaffer, poprvé hráčsky abstinující Tanas Papadopulos či manažerem Zajarošem jmenovaný trenér staré gardy Baníku Lojza Hadamczik. Je jeho zájem o Baník opravdový? Tuto otázku si jist položil i pan Brabec, který se dostavil a druhý poločas. Těšte se na čtvrtého ledna – v jednom sportovním deníku vyjde opravdu velký a otevřený rozhovor, ve kterém se naplno řekne mnohé. I o dalších – zatím ještě tajných – podepsaných posilách. Ano, ten Hanácké Ferguson Sir John je hotový.

Pro úplnost statistiky:
Vítkovice – Baník 3:6 (1:2), hráno 29.12.2017 v 15:00 hodin
Branky: 40. Rozhon, 48. Jakus, 75. Vožník – 2., 51. a 56. Samec, 10. Daněk z penalty, 49. Tchuř, 71. Žůrek. Rozhodčí: Svatonský – Malchárek, Foks. Bez karet. Diváci: asi 500
Vítkovice: Šmíra – Černín, Freisler, Orel, Martinčík – Stařičný, Papuga, D. Langer, Cieslar – Rozhon, Hampel. Střídali: Zajíc, Kutty, Janík, J. Baránek, Derych, Valenčin, Jakus, Vožník, L. Langer, Černý. Trenéři: Keler, Kopecký.
Baník: Bernady – P. Veselý, Šlachta, Bolf, Čáp – Knapp ml., Staš, Tchuř – Žůrek, Daněk, Samec. Střídali: Antalík, Pěcháček, Škarabela, Kiša, Vrťo, Drozd. Trenéři: A. Hadamczik, Vojáček.