A je zle !!!

Autor: kulajar <kulajar@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 18. 02. 2018

FC Baník Ostrava – 1. FC Slovácko 1:2 (0:1)

Hráno 17. února 2018 v 15:00 hodin ve vyhnanství

Hned na úvod jarní části soutěže čekal na notně posílený Baník jeden z klíčových zápasů, když se potkal s dalším týmem, který je namočen v sestupových vodách. K zápasu se do základní sestavy dostalo všech sedm posil a osmá – brankář Budínský – usedla na lavičku. Trenér Kučera se tedy odhodlal k dosti odvážnému řešení a vyvstala otázka, jak si poradí na poslední chvíli poskládaný tým se Slováckem, které přes zimu neudělalo skoro žádnou změnu v kádru. Baroš, který nemohl hrát kvůli kartám, se vrátil ze zdravotní dovolené v Dubaji a usedl na místa vedle lavičky týmu.

Sestavy:
Baník: Laštůvka – Pazdera, Psyché, Procházka, Fleišman – Hrubý (K), Jirásek – Fillo, Diop (46. Mičola), de Azevedo (59. Granečný) – Poznar
Slovácko: Heča – Juroška, Hofmann, Břečka, Divíšek – Janošek, Daníček (K) – Havlík, Sadílek (78. Machalík), Petr (66. Navrátil) – Zajíc (89. Kubala)

Rozhodčí: Hrubeš – Koval, Flimmel
Diváků: 6074

Na tribuně jsme se před zápasem bavili o tom, zda těch změn není zas až příliš. Přece jenom takový Hlinka by na hřišti při úvodním hvizdu být mohl... My ale trenéry Baníku nejsme a tak jsme se nakonec shodli na tom, že měly co říct do sestavy i posily, které přišly do Baníku na místa mimo trávník. V samotném úvodu připomněl kotel několika transparenty tabulkovou bídu Baníku od sezóny 2010/2011 – umístění 14/14/14/10/13/sestup/2. liga snad nepotřebují další komentář. Ano, souhlas – byla to opravdu BÁJEČNÁ LÉTA POD PSA.

Baník začal zápas aktivněji a hned v padesáté sekundě střílel Diop, ale žádný velký tlak se nekonal. V páté minutě přivítal Zajíc tvrdým faulem v lize Procházku a v osmé minutě se nedostal na míč před brankou po centru ze standardky Psyché. Baník byl opravdu trochu aktivnější, když například v 11. minutě vybojoval napadáním míč Jirásek, Poznar centroval netradičně z levého křídla, ale malý Fillo neměl šanci se ve výskoku prosadit proti brankáři Hečovi. V závěru první čtvrthodinky jsme se sice k hlavičce dostali, Poznar ale mířil nad branku.

Slovácko zatím nemělo ani náznak šance, Baník se však nemohl dostat do nějaké vážnější. Zkoušeli jsme to i technicky – například přes hlavu Diop po hezkém centru Pazdery. My nic a tak se začalo Slovácko posouvat dopředu... Ve 27. minutě kopalo první roh utkání, ale všechny tři následné pokusy o střelu jsme zablokovali, včetně toho prvního v podání kapitána Daníčka. V 30. minutě přešel přes Fleišmana Jurošek, Slovácko šlo do slibného přečíslení, ale centr na volného Petra vlevo byl velice nepřesný. Jirásek se snažil kontrovat velice nepřesnou střelou z pětadvaceti metrů, ale ve 32. minutě jsme ztuhli – Slovácko vybojovalo Daníčkem druhý rohový kop, po chvíli nedokázat Diop zablokovat míč Břečky proti noze nabíhajícího Hofmanna a Laštůvka neměl šanci – 0:1.

Sprcha to byl opravdu ledová a Baník dokonale zmrazila. Slovácko toho chtělo využít a Laštůvka toho měl po bombě Janoška z pětadvaceti metrů opravdu plné rukavice. Až pak se zase ukázal Baník, ale ve dvou následných akcích kraloval Heča – nejprve lapil lehkou střelu Poznara a pak ukradl míč z hlavy stejného hráče. Slovácko si náskok hlídalo v pohodě, Jurošek odvrátil hezký centr Filla a tentýž hráč nedokázal ve 44. minutě trefit šikovným koníčkem soupeřovu branku.

O přestávce to na tribunách i za nimi hučelo jak v úle a nespokojení fans Baníku oprávněně brblali, protože zatímní výkon jejich týmu byl velice špatný. Ester Ledecká nastoupit nemohla a tak šel na plac místo Diopa Mičola. Hlavním problémem naší hry byla ale i ve druhé půli neschopnost vymyslet něco překvapivého či pochopit úmysl spoluhráče. Důkazem byla hned 48. minuta, kdy krásný centr de Azeveda proletěl těsně kolem braky za absence našich barev. V 50. minutě spustil kotel baníkovskou hymnu ve snaze podpořit tým, ale opak byl pravdou – Po rohovém kopu dostal míč Petr, poslal zleva zatočený míč, Procházka nechal hlavičkovat Zajíce a opravdu skvostná hlavička zapadla Laštymu k levé tyči – 0:2. Pokřik „ještě jeden!“ z kotle Slovácka opravdu bolel.

Takový začátek bylo to nejhorší, co mohlo Baník potkat, a naopak. Mičola lehkou střelou Heču pouze rozehřál no a v 60. minutě jsme ani v obrovském závaru nedokázali míč do sítě dotlačit. Poznar pálil z dvanácti metrů snad pět metrů nad branku... Začali jsme dokonce soupeř tlačit, do vápna do lítalo, Poznar zase netrefil v pádu, Jirásek pálil z dvaceti metrů vedle pravé tyče. Museli jsme si ale dávat pozor i vzadu, protože například čerstvý Navrátil dal zleva do vápna, Daníček poslal super míč před branku na pětku, Fillo ho naštěstí odvrátil. Anebo o chvilku později Daníček, který z hranice vápna ve velké pozice zatočil svou střelu a Lašty se pouze podíval, jak míč míjí těsně levou tyč.

V 70. minutě se poprvé rozneslo stadionem mohutné „Kučera ven!“ a vzhledem ke stavu zápasu i podobě hry Baníku se nebylo čemu divit. Sami jsme nebyli schopni vymyslet nic a tak nám v 74. minutě po neskutečné hrubce v obraně pomohl soupeř a Poznar zblízka snížil na 1:2. Hned v následující minutě jsme mohli po souboji střídajících hráčů Granečného a Navrátila mohli kopat penaltu, ale nekopali jsme ji. A závěr? Slovácko si to už pohlídalo kouskováním hry, sem tam si někdo poležel, vystřídal. Do šance se dostalo pouze Slovácko, když vysunul Navrátil Machalíka, ale Laštůvka si střelu z úhlu pohlídat. Výsledek to ale nezměnilo, Baník prohrál 1:2.

Po zápase si kotel povolal manšft na kobereček, ale k žádným excesům nedošlo. Zakřičelo se pouze Baník Ostrava, Chuligáni vždycky s vámi a Druhou ligu nechceme, nechceme. Hráčům se tam ale určitě nestálo dobře - na rozdíl od nich podal kotel v zápase velice dobrý výkon. Odehrát to ale za tým nemůže. To je na týmu a ten bude mít boj o záchranu - i vzhledem k výhrám Jihlavy a Karviné - opravdu hodně složitý.