Se Slovanem vyrovnaný zápas

Autor: kulajar <kulajar@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 23. 06. 2019

ŠK Slovan Bratislava - FC Baník Ostrava 3:2 (2:1)

Hráno 22. června 2019 v 18:00 hodin na stařičkých Pasienkách

Po prvním týdnu přípravy a před odjezdem na soustředění do Rakouska zamířil Baník po dlouhé době do Blavy, aby se tam utkal s aktuálním slovenským mistrem Slovanem. Bratislavský klub, který mimochodem tento rok slaví sté výročí od založení, si nás bohužel nepozval na svůj rekonstruovaný stadion na Tehelnom poli, ale na vedlejší prastarý stadion, na kterém hrával kdysi jeho městský rival Inter. Ten se nyní potácí někde v pralesní lize, stadion bude brzy zbourán tak, jak se tomu stalo se stadionem dalšího bývalého bratislavského klubu Petržalky. Vezměme si z toho příklad - vůbec bych se nezlobil, kdyby v Praze zůstal třeba jenom Vyšehrad :-)

Sestavy
Slovan: Greif (46. Šulla) – Apau, Abena, Bajrič, Vernon (69. Kozlovský) – Čavrič (82. Rigo), Rabiu (46. Daniel), Nono, Dražič – Ratao, Strelec (69. Cmiljanič)
Baník: Budinský - Celba (46. Breda), Šindelář (46. Pokorný), Stronati (46. Procházka), Fleišman (46. Helešic) - Lalkovič (46. Fillo), Mešaninov (46. Kaloč), Jirásek (46. Jánoš), Holzer (46. De Azevedo) - Hrubý (46. Kuzmanovič) - O. Šašinka (46. Smola)

Branky:
Rozhodčí: Smolák – Kostolányi, Pozor
Diváků: 1550, z toho v našem sektory asi 200 lidí (já mám ale špatné odhady)

Pánikovo jaro 2019 budiž zapomenuto, je to nová sezóna a jede se nanovo. Baník dal v zápase příležitost prakticky každému členu zatím širšího kádru – samozřejmě s výjimkou Laštyho (prodlouží v Baníku?), Diopa a Baryho, kteří ještě rekreují. Na hřišti se tak potkaly sestavy, které takto spolu hrály poprvé, ale to není podstatné stejně jako výsledek – Baník má za sebou první silový týden přípravy, zatímco Slovan je s mnohem lehčíma nohama v týdnu třetím.

Přesto Byl Baník naprosto vyrovnaným soupeřem a utkání by asi více slušela plichta. Proti ale byli zejména pomezní sudí a tak jsme museli spolknout trochu hořkou pilulku. Po dlouhé době jsme ale dali dva góly a ačkoli jsme prohráli, některé výkony byly příslibem. Smola, Jánoš a Lalkovič – to jsou jména, která bych já osobně vyzdvihl nejvýše. Uvidíme, jestli pomůže vstřelený gól k probuzení spící princezny Holzera. Gól určitě musí být povzbuzením pro Kaloče a my jenom doufáme, že ho Bob vsune do skupiny, ze které bude točit hráče pro ligu. Dobře si vedl i navrátilec z Budějovic Helešic – Matěj to bude mít opravdu přetěžké, ale je to jen a jen na něm. Nikdo nemá v sestavě místo jisté – ani výtečný Fleišman. Možná bych mohl zmínit i někoho na opačném konci kvality sobotních výkonů, já ale toho de Azaveda zmiňovat nebudu :-) Jo a Budinský zachytal – myslím – obstojně.

Zápas odpovídal tomu, v jakých fázích přípravy se kluby nacházejí. Rozhodčí ale přípravu asi ještě nezahájili anebo byli ve stejné kondici, jako památný Marek Pilný v Příbrami – balón byl po přímáku Kuzmy 100% za čarou a gól Bredy byl také naprosto regulérní. Ofsajd před jednou z branek belasích byl také vidět až v Lozornu. Ale co, ať si to užijí. Pro nás smolný zápas – vedli jsme, vyrovnali a pak prohráli za takových okolností.

Co se týče fans, výjezd jsme si užili. Hordy Ruchu, Wisly ani brňáků nikde nečekaly a tak se dalo v klidu posedět v hospodě necelých 200 metrů od stadionu. Někdy mi to připdá takové nějak přikrmené... Boro bylo fajné, o čemž se přišli přesvědčit i někteří autobusoví. U našeho sektoru to slovenská policie pojala ve velkém, ale nějaká buzerace vůbec nebyla :-) Na rozdíl od kolegy z auta mě naprosto nadchla podávaná klobása – obrovská papriková nezvykle vysoké ostrosti je pro mě boží manou. Čtyři eura za jednu vem čert, za to to stálo... Kolega mi dokonce ještě půlku své klobásy daroval a šel si koupit nepálivý hambáč :-) Celkově hodně dobrý výjezd, bohužel s tradičním výsledkem, když vyjedeme do Evropy. Ještě, že nemusíme do toho Tadžikistánu...