3.kolo FCB - FKT poločas i konec 0:1

Autor: ammy <ammy@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 26. 07. 2019

Páteční podvečer, slunko pere jak sedlák cepem, Bohuš nemohl pro zápas s Teplicema využít v Karviné vykartovaného Filla ani ještě pořád zraněného Laštyho a tak do výhně poloprázdného stadionu poslal kapitána Milana Baroše v čele této sestavy

FCB : Budinský – Celba, Procházka, Stronati, Fleišman – Reiter, Jánoš, Jirásek, Granečný – Baroš, Diop
na střídání připraveni : Číž, Šindelář, Hrubý, Kuzmanovič, Smola, Holzer, Carlos Azevedo

Teplice přijely po domácím výprasku od mistrovské Slavie do Vítkovic bojovat o body v této sestavě

FKT : Grigar – Ljevakovič, Žitný, Moulis, Vyhnal, Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Hora, Kučera, Mareš
na střídání připraveni : Kodeš, Nazarov, Čmovš, Jindráček, Trubač, Paradin, Diviš

Utkání začalo v kotli vyvěšeným transparentem „Chceme vidět fotbal, ne válku“ a tradiční hymnou, Bary přivedl svůj tým na hřiště v bílých dresech, Teplice nastupují ve své tradiční žluto-modré kombinaci

Varování z první minuty, kdy jsme ve vápně prohráli dvě hlavičky, jsme si nevzali k srdci. Na kraji třetí minuty přišel centr zprava, další nedůraz ve vápně a Žitný z osmi metrů neměl problém prostřelit Budínského

Zatímco při naší standardce si ve vápně 3x ťukneme míč s výsledkem nula v deváté minutě brejk Teplic znovu zprava, přetažený míč na zadní tyč, na Vyhnala zívala prázdná brána, jeho hlavička se naštěstí mezi tři tyč nevešla

Ve 12.minutě první vzrušení na naší straně, Diopovi se míč zamotal pod nohama, nakonec utekl bekovi a naservíroval to Barymu na pětku, sice to vypadalo na žlutou kopačku, ale nikdo neprotestoval – míč se prokutálel těsně kolem zadní tyčky. Chvilku jsme hosty přibili ve vápně, Celba narazil Reiterovi, jemu se ale střela z 10-ti metrů mezi tyče nevešla

15.min Reiter vybojoval roh, agentura JPP nezklamala – Bohuš si do rozehrávky nenechá mluvit, klasicky při rozehrávce dva, jen s malou změnou – centr netrefil prvního beka, ale rukavice Grigara

20.min v jednoduchosti je krása, my bezmocně dobýváme vápno, hosté po delší době na naší polovině, nečekaná kolmice do vápna a Moulis sám před Budinským, naštěstí ještě přihrával, Patrizio jeho míč zblokoval, navíc pomezní zvednul praporek

22.min náš kotel od úvodního hvizdu neúnavně fandí (hosté jsou ve svém prostoru čtyři), hráči dostali pauzu na občerstvení. Roznos tekutin pro fanoušky vidět není :-)

27.min Celba střelou spoza vápna vybojoval roh, Celba s Jiráskem u praporku, míč opět neomylně nachází rukavice Grigara. O minutu později hodně nevybíravý zákrok na Diopa, Shejbal si zblízka prohlédl žlutý kartónek, následná standarka letěla „za topoly“ a začíná se ozývat první pískot

30.min centr zprava, Bary líznul hlavou, Grigarovi to za záda neprošlo

32.min po souboji v našem vápně zůstali dva na zemi, Franěk následně přerušil hru a dostával do sluchátka pokyny k předchozí situaci – naštěstí tentokrát VAR situaci jako penaltu proti nám nevyhodnotil
35min kotel plný modrobílých vlajek neúnavně fandí a sudí Franěk si vysloužil velký pískot. Faul na Baryho na půlce, můžeme pokračovat v akci do rozhozené obrany, Franěk nás zastaví. Následná standardka po dvou hlavičkách ve vápně končí míčem mimo tři tyče
38.min Reiter opět prchnul po lajně, z centru roh, tentokrát Celbu nahradil Jánoš s totožným výsledkem – z rohu jsme nevytěžili nic

40.min Diopova křížní střela se stejně jako v KI mezi tyče nevešla
42.min Celba v rychlé akci tlačí z první balón do vápna, obrana odvrací
45.min těžko říct, jestli Granec zkoušl centr nebo střelu, míč dostal ale jen „za topoly“
45.min další Celbův centr po zemi pouštěl Diop za sebe, tam jen obrana
45.min Procházka na půlce faul za žlutou, nákop Grigara, ještě jeden faul před našim vápnem, nákop, Bary vybojoval roh, poprvé rozehrál Jánoš sám, na malém vápně našl Jiráska, jeho skluz se do brány nevešel – Franěk pískl svačinu a hráče do kabin vyprovází pískot

S Libercem a v Karviné jsme hráli aspoň prvních 10-15min, dnes zatím jediný, kdo zaslouží pochvalu je kotel za neúnavné fandění (a malou Jaroušek za dobře očesnekovaný bramborák), na place to je velká bída

Do druhé půle už nezasáhne Granec, byl střídán Carlosem

47.min roh Carlose, Grigar si sice musel stínit rukavicí, aby proti slunku aspoň něco viděl, zasahovat ale vůbec nemusel – hlava v záklonu ven
50.min po sérii centrů se ve vápně odrazil míč ke Carlosovi, ten čas na překvapivou střelu prováhal a když napřáhl, byl zablokován
51.min přímák z 20m zblokován na roh, centr našel na zadní tyči Diopa, s jeho koníčkem si Grigar poradil
53.min Carlos poleštil míč před vápnem, cent, odražený balón šel Jánošovi proti noze a jeho bombu Grigar vytáhl robinzonádou na roh, Carlos podruhé kope bez asistence – tentokát klasika na prvního chlapa a ten to udkopl na půlku
54.min další naši žlutou opět za nicneřešící faul u kruhu vidí Jirásek

Smola dva zápasy snad neprohrál hlavičku, asi proto se dnes, kdy čepujeme jeden centr za třetím, Tomáš už hodinu rozběhává pod tribunou…

62.min po odraženém míči jsme šli čtyři do tří, Jirásek to z hranice vápna vzal na sebe, Grigara to nemohlo ani štípnout
63.min Diopa na hrotu střídá Smola
65.min centr zprava, Smola sklepává pod sebe, hostující bek zahráva rukou – penalta. Míč si bere Bary – a protáhl sérii neproměněných penalt už na pět – slabou střelu k levé tyči Grigar zalepil do rukavic

70.min další pauza na občerstvení, kotel stupňuje hlasitost svého fandění, na place to zatím na zařazení vyššího rychlostního stupně nevypadá a tak v 72.min přichází hymna

73.min poslední střídání – za Baryho jde na plac Kuzma
75.min po rohu se opět dostal míč před vápno, Jánošova rána se tentokrát mezi tyče nevešla
77.min další akce z pravého křídla, střelu z úhlu Grigar vyráží, k dorážce se Carlos nedostal
78.min opakovaná rozehrávka stoperů s Budínským si vysloužila pískot ochozů a poprvé se ozývá „Páník ven“ kotel to ale přehlušuje chorálem TGM
Ohlášeno 7 083 platících diváků – a jde se do posledních 10-ti minut zápasu…

83.min Smola zklepl nákop do vápna na Jiráska, jeho střela zblokována na roh
85.min nedostáváme se ani do vápna, hosté bourají naši rozehrávku už na půlce
88.min znovu místo abychom dostali po faulu výhodu sudí přeruší hru, nákop do vápna končí rohem, po něm na zemi teplický hráč a hosté střádají vteřinky…
90.min kotel neúnavně povzbuzuje, ochozy i tribuna mlčí
90.min ohlášeno nastavení 4min – centr zprava neomylně končí u Grigara
90.min po našem offsidu Grigar vykopává, Žitný v pčerušené hře bere našim míč a pak odkopem trefuje pomezního a taky vidí žlutou
90.min výzva kotle „Do Opavy všichni v černém“
90.min hosté tak dlouho drželi míč, až vybojovaly roh – ten se už ani nerozehrál a píská se konec