Slovácko odjíždí s prázdnou

Autor: Hellik <@>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 23. 08. 2019

Čtvrtý domácí zápas, druhá výhra v řadě. Co se dnes v Ostravě událo si můžete přečíst níže v článku.

FC Baník Ostrava - 1.FC Slovácko 3:0 (2:0)

Sestavy:
FC Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo, Šindelář, Procházka, Fleišman (C) – Reiter (85. Holzer), Jánoš, Jirásek, de Azevedo (87. Lalkovič) – Kuzmanović, Smola (73. Baroš)
1.FC Slovácko: Trmal – Reinberk, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Divíšek (53. Šimko) – Havlík, V. Daníček (C) – M. Petržela (61. Kalabiška), O. Šašinka (88. Hellebrand), Navrátil – Zajíc
Rozhodčí: Hrubeš – Blažej, Kubr
Diváci: 7288

V uplynulých letech jsme si vypracovali vcelku nepěknou sérii čtyř porážek v řadě se soupeřem, do kterého by to řekl málokdo, a sice se Slováckem. Ve spojistosti s jejich aktuální sérií tří vítězství v řadě (z toho jednoho v Plzni) a našim odevzdaným zápasem na Spartě, očekávali tři body jen největší optimisté. Zvlášť poté, kdy svěřenci námi dobře známého Martina Svědíka dokázali vyhrát na hřištích favoritů z Plzně a Sparty shodně 2:0. Ukázalo se, že Svědík dokáže skvěle analyzovat herní systém favoritů a svým svěřencům ušít na míru taktiku, pomocí které pak favority na hřišti úplně vymažou. Absence úspěšného herního systému v naší hře se rázem stala naší největší zbraní, protože chudák Svědík neměl na co své svěřence připravit, a tak celý jeho ansábl tentokráte v Ostravě pořádně narazil.

Začátek utkání se nesl v jakési odvetě proti událostem z posledních dní. Jednak velmi nevýrazný výkon na půdě sparťanského rivala, ale hlavně v reakci na nesmyslný výrok disciplinární komise, zakazující nám nejbližší příští výjezd (Jablonec) a příští ligový nebo pohárový výjezd na Spartu. A tak utkání začalo s absencí vlajek po celém stadionu (vyjma sektoru hostí) a za hrobového ticha v úvodních dvaceti minutách (k tomu se připojili i hostující fanoušci).
Možná i díky nezvykle komorní atmosféře se náš tradiční úvodní tlak vůbec nedostavil a hrálo se převážně ve středu pole. Na první vážnější situaci se čekalo až do 15. minuty, kdy došlo ke gólové souhře dvojice Smola - Azevedo. Všichni čekáte nadýchaný centr Dyjana na Tomáše a hřebík do brány z jeho hlavy, ale bylo tomu přesně naopak. Dnes na celé šíři hřiště operující Tomáš Smola zkoušel přízemní centr do malého vápna, který mu ale hostující kapitán Daníček zblokoval. Asi všichni v tu chvíli čekali, že Tomáš nechá míč došourat se na rohový kop a půjde si najít místo do vápna na útočnou hlavičku. On ale dokonale využil situace, míč mimo hřiště nenechal doputovat a posadil ho přesně na hlavu nejmenšího hráče na place. A Dyjan prudkou hlavou rozvlnil síť poprvé - 0:1.

O pár minut později se za přítomnosti delegátovy kamery probudil celý stadion s pokřikem uznávajícím kvality ligové asociace, ale hlavně prakticky ve stejnou chvíli Jirka Fleišman podruhé rozvlnil síť Trmalovy brány. Tentokráte po skvělém centru Martina Filla. Takovém tom centru, který letí do malého vápna, ale je to daleko pro brankáře, a prakticky jistý vlastňák, pokud se to snaží odehrát vracející se bek. Toho si byl explzeňák Petržela moc dobře vědom, a tak nechal sympaticky míč doklepnout Fleišmana - 0:2!

Slovácko se v první půli zmohlo prakticky jen na Zajícovu žlutou kartu, který stáhl Fleišmana v naší šestnácte a následné ještě hloupě protestoval.
A tak mohl další gól přidat opět Baník. Rohový kop se snažili zahrát Azevedo s Jánošem stejně jako slávisti v Kluži, leč Adam svůj volej nasměroval souběžně s brankovou čarou. Naštěstí tak šikovně, že si ho pohotově stáhl Jirásek a rychlou střelou trefil tyč Trmalovy brány.

Do druhé poloviny vstoupili aktivněji hosté a kdekdo si mohl vzpomenout na památnou Csaplárovu past. Naštěstí se klukům velmi rychle podařilo zápas rozhodnout. Když se v 50. minutě Kuzma snažil poslat míč na zadní tyč na Tomáše Smolu, ale předním podstoupili souboj hostující Trmal s Hofmannem, který neomylně rozvlnil síť potřetí - 0:3.

Slovácko si vypracovalo snad jedinou zajímavější šanci, když Šindelář, ač měl možnost míč odkopnout, jej nechal proplout do dalšího souboje, ve kterém Petržela přetlačil beka, jeho nedůrazný pokus ale o metr netrefil bránu. Jinak se zápas spíše dohrával. Baník se snažil přidat další gól, ale brzdila jej kvanta nepřesností a nedůrazu uprostřed hřiště. Z toho těžili hosté, kteří se tak vcelku jednoduše dokázali dostat k naší bráně. Tam byl ale důraz celý zápas vzorný, a tak hosté na čestný gól neměli sebemenší nárok.

Jestli dneska něco bavilo, tak to byla souhra Fleišman - de Azevedo. Vypadá to, že Jirka konečně našel před sebou někoho, s kým může hrát fotbal. Rychlé narážečky, nejedna patička, kluci si takhle několikrát vysloužili potlesk publika. Jasně, nevyšlo to úplně vždycky, ale velmi často to bylo efektní i efektivní zároveň. A na to za poslední roky nejsme moc zvyklí, žejo. Takže jen tak dál, a kéžby se přidala i nějaká další dvojice.

Měli jsme extrémní štěstí, že jsme zase nedostali první gól, to by se to proti svědíkovcům otáčelo těžko. Ale ve finále z toho byl pohodový zápas a tři body zůstávají doma!
Dneska velkou pochvalu zaslouží i support. Velkou měrou se na hlasitosti určitě podílela i ta úvodní tichá dvacetiminutovka. Na takovou komorní atmosféru v Ostravě nejsme zvyklí a mnozí z fanoušků si pak fandění užívali a o to více a přidávali tak na hlasitosti. Ironií osudu byla nejlepší a asi i nejhlučnější ta pasáž s pyrem ke konci zápasu, Bačkovi z toho asi praskne cévka...

Následuje výjezd do zakázaného Jablonce, budeme se i tam cítit jako doma? A hlavně, přivezeme odtamtud konečně nějaké body??