Baník den poté VIII

Autor: kulajar <kulajar@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 16. 09. 2019

Třetí letošní výhra ve vyhnanství, akce Vamos Baník, konfety, papírky, přehlídka dresů – i to jsou témata pro další díl ohlédnutí za zápasem Baníku.

Baník
Ve dnech před zápasem se hodně diskutovalo o tom, co s námi provede reprezentační pauza a na zápas jsme byli hodně natěšeni. Páník mnohé z nás šokoval složením útočné řady, když posadil Smolu i Kuzmu (u toho to ale není už překvapení – Páníkovým koněm určitě není)) a na plac poslal Baryho a (svého koně) Diopa. Diop dal gól, takže asi tutovka pro základ i pro příště, Bary byl hodně nevýrazný a složení útočné dvojice se asi bude zase měnit.

Budějovice
Nováček nejvyšší soutěže dotáhl v pauze přestup svého odchovance Sivoka, který nastoupil v české lize po dlouhých šestnácti letech! Na den, ve kterém oslavil i své narozeniny, ale v dobrém asi vzpomínat nebude – prohra a hlavně předčasný odchod do kabin moc dobrou vzpomínkou nebudou. A kecy o tom, zda měl či neměl dostat ty karty? Já nevím – je úkolem fotbalisty hrát fotbal nebo kecat či dokonce teatrálně tleskat? Za sebe říkám hrát fotbal.

Matěj Helešic
Vypadá to na další ztracený fotbalový (půl)rok. Ach jo. Proti Baníku by asi kvůli té blbosti ve smlouvách asi hrát nemohl, ale Matěj nehrává ani proti dalším soupeřům. Když nehraje Kladrubský, strčí tam Horejš nějakého Nováka... I ten se sice na další zápas vykartoval, ale to už bude asi zase připraven Kladrubský. Ach jo podruhé. Je mi Matese líto :-( V sobotu hrál za rezervu ČB, byť obránce dal v zápase se Sedlčany dvě branky (50. a 76. minuta), ale mám obavu, že mu nepomůže ani to.

Zápas
Baník zápas zvládl celkem s přehledem, soupeře prakticky k ničemu nepustil a obdržená branka byla více méně dílem náhody – navrátilec Stronati měl při odkopu smůlu. Výkon Baníku – zejména ve druhém poločase – nebyl žádnou hitparádou, ale tentokrát to stačilo. Škoda neproměněných šancí, kterých jsme měli hlavně před pauzou dostatek, ale naložili jsme s nimi prachbídně – Hrubý, 2x Diop, Procházka, abych jmenoval ty hlavní. Mám obavu, že nedělní výkon by za týden na body nestačil.

Vamos Baník
Na rozdíl od ticha proti Slovácku nebe a dudy. Připravovaný efekt asi mohl být třeba po stránce výkonu hlasivek - zejména na tribunách B – lepší, ale spousta lidí byla celkem dost otrávena reprákama na tartanu i pod střechou. No a to, že se konfety hází jen a pouze po hymně, že se papírky hází v šedesáté minutě po odpočítání, je zkrátka pro některé moc složité na pochopení. Jedna konfeta mi nestačí – musím si jich hodit deset po celou dobu zápasu a to třeba až na hřiště i v době, kdy se to Baníku vůbec nehodilo. Celkově ale akce podle mě vyzněla dobře, zejména pohled na kotel byl super. Pochvalu zaslouží určitě i obrovská plachta, kterou kluci vytáhli.

Hrubý
Zklamání. Hráč, ve kterého jsme při jeho příchodu vkládali velké naděje, znovu prokázal, že byly plané. Pomalý, bez nápadu, neochotný na sebe vzít riziko, neschopný zahrát obstojně dva mače za sebou. Bohužel to vypadá, že v něm Baník klasického špílmachra mít nebude. Najít hráče na jeho pozici bude asi největším úkolem pro zimní pauzu. Kde ale takového hráče vzít?

Laštůvka
A zase ten post brankáře... Sotva se Lašty vrátil zpět mezi tyče, musel nuceně střídat. Nepíšu, že mezi nimi nebude v Bolce stát zase – pokud byl schopen ještě i po ošetření provést výkop, nebudou ta natažená třísla snad tak vážná. Ale kdo ví - Jágr by mohl o tříslech vyprávět celé hodiny... Držme palce. A ještě jeden postřeh – pokud je Lašty pověrčivý, už nikdy nebude chtít být na obálce bulletinu. Na tom nedělním na obálce byl.

Závěr
Povinné body jsme uhráli a teď už se připravovat na Bolku. Tam to bude pravděpodobně totální zkouška pevnosti naší obrany, protože útočné duo Mešanovič – Komličenko je v laufu a to zejména doma. Vždyť mladoboleslavští dali z jednadvaceti dosavadní gólů celkem devatenáct doma a výsledkem je dosavadní stoprocentní bodový zisk. Všechno ale jednou končí a třeba to bude zrovna Baník, který jako prví soupeř odveze nějaký ten bod. Kéž by.