Baník - Opava 0:0

Autor: Hellik <@>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 29. 11. 2019

Devadesátiminutové čekání na závěrečný hvizd skončilo nečekaně bezbrankovou remízou.

FC Baník Ostrava - SFC Opava 0:0
Sestavy:
FC Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Fleišman (C) – Holzer (64. Granečný), Jánoš, R. Hrubý (90. Procházka), Kuzmanović – Diop, Smola (76. Jirásek)
SFC Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek (C) – Sus (75. Šulc), Souček, Schaffartzik (65. Juřena), Jan Řezníček (87. Helebrand), Mondek – Dedič

Rozhodčí: Berka – Flimmel, Váňa Diváci: 12 855

Aktuálně v peněžence nosím sedmnáctou permici na Baník. Marně pamatuju, kdy mě Baník nudil více. Vždycky se nejpozději v den utkání dostavil takový ten radostný pocit, že za pár hodin konečně zase vyrážíme na fotbal. Dokonce i v době temna, tam si člověk dokázal snížit nároky a hrál si svou vlastní soutěž, jestlipak nám to opět vyjde na čtrnáctý flek. Letos jsem se několikrát přistihl, že se ten radostný pocit nedostavil, ale odůvodňoval jsem si to tím, že už nejsem ten malý capart, priority jsou jinde, takže je to logické. Omyl! Od včerejška se mi myšlenky na derby dostaly do hlavy několikrát. Jak to bude asi probíhat, jak ty žlutomodré nýmandy přejedem 4:0, jako naposledy na Bazalech, jak bude ve Vítkách frenetická atmosféra a jak půjdu z fotbalu domů zase plný dojmů a nadšení. Fakt jsem se po delší době zase těšil NA BANÍK.
Ale odešel jsem (zase) jako zpráskaný pes.

My hrajeme doma derby. Zápas proti Opavě. Špíl jako kráva. Necháme si dát po klukovině zaslouženou červenou kartu. O důvod víc, jak soupeře zesměšnit. Rozdupat je i v handicapu. A vono ne. My od čtyřicáté minuty hrajeme pěší fotbal. Co od čtyřicáté minuty, my ho hrajeme celý zápas, jen po červené kartě si řekneme, že jsme oslabení, takže i bod je dobrý. V devadesáté minutě pošleme na hřiště Stopera jistit nulu vzadu!

DOMA S OPAVOU HRAJEME NA REMÍZU !!!

A proto nám každá rozehrávka autu, faulu trvá předlouho, honíme vteřinky, nikam se neženeme a doufáme, že si vypracujeme nějakou standardku a z ní rozhodneme. A ono se to zároveň s vypršením závěrečného nastavení málem povedlo. Jenže výborný Fendrich byl proti. Ano, poslední dvě minuty nastavení byly super a fanoušci se mohli uřvat, mohli jsme mít tři body a výhru v derby. Ale nemáme, máme jenom bod z domácího utkání s regionálním rivalem, kterému jsme nebyli schopni vstřelit branku. A to je málo, žalostně málo! Má radost a nadšení bylo zadupáno do země tak tvrdě, jak měl být zadupán soupeř, bohužel...