Silvestrovské derby

Autor: kulajar <kulajar@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 25. 12. 2019

Přes všechnu z obou stran vyvinutou snahu odehrát tradiční silvestrovské derby starých gard na Bazalech a vrátit tak na legendární místo nejen zápas, ale i hráče s fanoušky, se sen do zdárného konce dotáhnout nepovedlo. Na hlavním hřišti se hrát nedá, protože nový trávník ještě není stoprocentně uchycen. No a u vedlejších hřišť s umělou trávou zase není dostatečný prostor pro diváky.

Silvestrovské derby se tedy odehraje v sobotu 28. prosince v 11:00 hodin opět na umělce ve Vítkovicích.

Vážení sportovní přátelé a příznivci FC Baníku Ostrava a MFK Vítkovic,

tento rok se bude hrát již 16. ročník staré gardy FC Baníku Ostrava a TJ Vítkovic. Zveme všechny fanoušky FC Baníku Ostrava a MFK Vítkovic na toto utkání bývalých starších i mladších ostravských hvězd. Historické první utkání mezi FC Baníku Ostrava a TJ Vítkovic se hrálo v roce 2004 na umělé trávě ve Vítkovicích. Pro málo zúčastněných hráčů, byly sestavy promícháno a zápas byl odehrán pouze na šířku hřiště bez "oficiálního" výsledku.

V historii vzájemných klání byl 8 x vítězem FC Baník Ostrava, 6 x byl vítěz TJ Vítkovice a 3 x utkání skončilo nerozhodně. Nejlepší střelec těchto vánočních derby je ostravský kanonýr FC Baníku Ostrava Václav Daněk. Silvestrovských derby mačů se zúčastňuje mnoho legend FC Baníku Ostrava a TJ Vítkovic. Za FC Baník Ostrava nastoupili Pavol Michalík, Luděk Mikloško, Tomáš Bernády, Pavel Mačák, Zdeněk Rygel, Petr Zajaroš, Rostisav Vojáček, Libor Radimec, Lubomír Knapp, Tomáš Galásek, Petr Samec, Václav Daněk, Gustav Antalík, Petr Němec, Werner Lička, František Valošek, Jiří Wieczerek, Dušan Šrubař, Josef Foks, René Bolf, Marek Poštulka, Lubomír Knapp ml. , Tanas Papadopulos, Ivo Staš, Libor Žůrek , za TJ Vítkovice hráli René Twardzik, Jaroslav Zápalka, Jaroslav Netolička,Tomáš Grigar, Miroslav Karas, Lubomír Vlk, Kadlec Miroslav, Jano Moravčík, Dostál Stanislav, Marchevský Josef, Vožník Jan, Malcharek, Zdeněk, Svatonský Zdeněk, Rozhon Martin, Trval Marek, Grussmann Alois,Baranek Jan, Baránek Miroslav, Onufer Miroslav ,Gajger Tadeáš, Papuga Kamil, Mýdlo David, Keler Bohuš, Bártl Jiří. Z laviček vše řídily takové ikony jako Máčala Milan, Pavel Vrba, Lička Werner za Baník, za Vítkovice pak Kopecký Ivan, Dunaj Jiří, Kalus Josef, Pindor Jaroslav. Manažeři obou týmů Zajaroš Petr. Manažeři Vítkovic Lubomír Vlk, Malcharek Zdeněk. Rozhodčí těchto hvězd, vždy rozhodovali z řad FC Baníku Ostrava a TJ Vítkovic Svatonský Zdeněk, Malcharek Zdeněk, Foks Josef, Ruš Jiří, Haspra Josef.
Pokud přijdete tuto sobotu, jistě uvidíte i další hvězdy a jejich skvělé výkony. Přijďte se podívat, pozdravit s přáteli a zavzpomínat na časy, kdy to naši borci váleli v plné parádě.