Skromný příspěvek, ale snad opravdu pomůže

Autor: BBzs <@>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 09. 01. 2020

V hektické vánočněnovoroční době, kdy se kromě kapřích kostí, kvality bramborového salátu a správně vychlazeného šampaňského řešilo hlavně to, kdo, kdy a jak nás bude trénovat, tak Akademie a náš Spolek se opět domluvili na spolupráci, aby bylo i koho trénovat. A tak mohla již tradičně z našeho účtu odejít na účet Akademie ve prospěch mistrovského celku U15 tradiční částka 50 tis. Kč.Kdyby nás bylo ve Spolku 5 tisíc, nebo alespoň 500, tak by i tato částka mohla být vyšší. Ale co se dá dělat, když se na různých diskuzích člověk dočte, kromě pochopitelně vysoce odborných a fundovaných názorů na kvalitu trenérů, hráčů kmenových i zájmových a vlastně celého realizačního týmu, také i to, že příchodem pana Brabce náš Spolek vlastně ztratil smysl a jeho činnost je neviditelná a hlavně zbytečná.

A to i od kovaných internetových fanoušků. Je sice pravda, že naše činnost pro někoho až tak moc viditelná není, ovšem Výbor se neustále snaží o zlepšení stavu a noví i staří členové pro to už opravdu něco udělali, např. podcasty, besedy s vedením, darování krve, různé sbírky - někdy bohužel smutné, hodně smutné, ale i veselé (Ježíškova vnoučata, hračky pro děti – no i pro děti v nemocnici, takže s tou veselostí to není až tak pravda, ale ty dětské tvářičky veselé byly), kvízy (vždy veselé), repliky mistrovského dresu ´76 pro mladé hráče při nástupu před ligovými utkáními (a stejné dresy pro členy), Dny s Baníčky, míče pro mládež, pomoc při přípravě BANÍK KEMPu, burzy historických dresů (věnovaných vedením Baníku)… Právě ti internetoví by o tom mohli něco vědět….

Ale to je už obehraná písnička. My si naopak myslíme, že příchodem pana Brabce se pro nás otevírají doposud netušené možnosti být přímou součástí historie opětovného budování velkoklubu evropského formátu. Je na každém z nás, zda si tuto příležitost nenechá proklouznout mezi prsty..

Raději tedy děkujeme všem stávajícím řádovým i honorárním členům, díky jimž mohla být tato pomoc i letos realizovaná. A vedení Akademie děkujeme taktéž, za vstřícný postoj při jednání. A pochopitelně i vedení „Šoupalky“. .

Všem fanouškům a našemu zlatému modrobílému Baníčku pak přejeme v novém roce jen to nejlepší. A „upatnáctce“ obzvlášť! Obhajoba titulu (navíc v novém složení) bude těžší, ale o to více potěší. A kluci, myslete na to, že jeden z vás, který se zúčastnil soustředění ve Španělsku (kdy naše spolupráce začínala), už nahlédl do prvního mužstva. Ale jen nahlédnutí určitě není ani vaším a ani naším cílem. .

Výbor Spolku