Ligový kolotoč se vrací!

Autor: Hellik <@>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 14. 02. 2020

Po šedesátidvou dnech se nám, fanouškům Baníku Ostrava, vrací kolotoč zápasů nejvyšší domácí fotbalové soutěže - Fortuna ligy.

Během zimní pauzy došlo k několika významným změnám. Skončil trenér Páník, kterého nahradil Luboš Kozel. Z užšího kádru odešel do druhé turecké ligy náš aktuálně nejlepší střelec Dame Diop. V kolonce příchodů svítí zejména dvě nová jména, a pak jedno "staronové". Z Opavy přišel Svozil, z Liberce Potočný a ze Slovácka se vrátil Ondra Šašinka.
Právě sobotním zápasem na hřišti soupeře ze Slovácka do kolotoče znovu naskočíme a Luboš Kozel má před sebou hned poměrně velikou výzvu. Musí nahradit vykartovanou trojici hráčů z podzimní základní sestavy - Fleišmana, Stronatiho a Jánoše, ze stejného důvodu nemůže počítat ani s Jiráskem. Zdravotní potíže do zápasu stoprocentně nepustí ikonu Milana Baroše.

Nevím jak vy, ale já se do Hradiště nesmírně těším. Po těch letech nakopávaného fotbalu, které ve mně moc emocí nezanechávaly se těším na to, co budou kluci na hřišti pod Kozlovou taktovkou předvádět. Času na přípravu a změnu stylu bylo pramálo, takže nečekejme, že od prvních kol sfoukneme každého soupeře kombinačním fotbalem a rozdílem třídy. Přijdou i nějaké ztráty. Doba, kdy jsme potřebovali výsledky okamžitě, akutně ohrožení sestupem, je naštěstí pryč. Můžeme si dovolit dát tomu čas, buďme proto trpěliví.

Jak si myslíte, že Kozlova premiéra dopadne? Vrátíme se se třemi body, nebo hned ze startu klopýtneme? Tipujte tady.

A nezapomeňte - na Slovácko všichni jednotně v černém a s šálou!