Komentáře trenérů k ligovému zápasu

Autor: Hellik <@>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 15. 02. 2020

Co trenéři řekli k zápasu na tiskové konferenci si můžete přečíst níže.

Luboš Kozel:
Slovácko jsme překvapili rozestavením. Dostávali jsme v přípravě laciné branky, Slovácko má silné kraje, tak jsme to vzadu vyztužili. Procházka pomohl obrovsky v rozehrávce, šel tam jako podpora pro Kaloče, který ještě nehrál ligový zápas. Odehrál to zkušeně. Dnes jsme měli čtyři hráče na střídání, protože se to sešlo tak, že béčko má soustředění, reprezentace také. Bohužel Smola k dispozici nebyl, takže jsem rád, že to Potočný odehrál celé, i když toho měl plné zuby. Takže střídat jsme moc nemohli, Azevedo šel dolů, protože je malý, ne protože by hrál špatně. První poločas nic moc, ve druhém jsme udeřili, měli jsme dvě tři šance, jak navýšit skóre, což se nám nepovedlo, takže to byly nervy až do konce, ale dopadlo to dobře. Kluky musím pochválit odehráli výborné utkání i po taktické stránce.
Ad obnovená ligová premiéra: Nervózní jsem nebyl, kluky jsem naopak uklidňoval, snažil jsem se odlehčit ty nepříznivé výsledky z přípravy. I kluci říkali, že se cítí mnohem lépe fyzicky. Viděl jsem, že se těší na zápas a jsem rád, že se to povedlo.
Ad fanoušci: Ten kotel za branou byl nádherný, jsem rád, že sem fanoušci nejeli zbytečně a vyhráli jsme.


Martin Svědík:
Bojovné utkání, ovlivněné suchým terénem, tráva nebyla dobrá pro kombinaci, obě mužstva s tím měla problém. První poločas bez šance z obou stran, měli jsme jednu dobře vypresovanou akci, možná Dvořák tam jednou mohl lépe mířit.. Bylo jasné, že to rozhodne jeden gól, a my jsme opět dostali branku po standardní situaci.
Chyběla tam odvaha stoperů do kombinace, neviděl jsem tam odvahu a chtění. To mi v zápase chybělo. Po góle jsme začali hrát aktivněji, ale bez efektu. Nevytvořili jsme si žádnou šanci, aby musel Laštůvka zasahovat. Hráli jsme složitě v křídelních prostorech, vše nám dlouho trvalo. Z pozice ofenzivy se nám utkání nepovedlo, bylo to málo.
Jednalo se o klasicky první jarní zápas, který je úplně jiný než příprava. Souviselo to s odvahou, která v přípravě byla, dnes už nikoliv. Vadí mi, že z každé standardky dostaneme gól, ale z útočných si nevytvoříme nic. Standardky ovlivňují zápas, dnes se to opět ukázalo.