Milan Chalupa - silvestrovské připomenutí jednoho malého jubilea

Autor: EM <@>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 31. 12. 2020

S potěšením musíme konstatovat, že spolupráce mezi fanoušky a Baníčkem funguje na všech úrovních a z hlediska Spolku Baník Baníku hlavně s mládeží. V lednu se dozvíte více ohledně spolupráce na rok 2021, ale teď vám předkládáme milou vzpomínku Milana Chalupy, kterou nám ochotně poskytl.

Nedávno jsem se setkal se čtyřmi kolegy, jeden z nich slavil „padesátku“. Dělali jsme spolu u „B“ týmu a taky u dorostu a dost jsme toho zažili. Mimo jiné i historii vzniku příběhu vítězného pokřiku áčka po zápase. A protože se ten pokřik díky mládežnickým reprezentacím rozšířil po celé republice a spousta klubů jej používá, tak určitě stojí za vzpomínku.

Kdysi, ještě na Bazalech v tělocvičně se trenérovi nelíbil trénink, zavolal si kluky a spustil proslov: "Pojďte všichni sem, kdo se cítí unaven? Já? Ty? On? My všichni? Končíme trénink...". A tak vlastně začíná i pokřik!!! Který tým to byl? Ročník 1985, jeden z nejlepších, s jakým jsem kdy pracoval a spousta ligových hráčů a reprezentantů, třeba Neuwirth, Papadopulos, Varadi, Racko, Švrček a další zajímavá jména. A mezi nimi nějaký Richard Husovský, takové kvítko, ale hlavně neuvěřitelný talent, možná ze všech těch jmen největší. Bohužel hlava, morálka, peníze a ruleta jej doběhly a místo, aby to byl český Maradona, skončil v zapomnění!

Ale tenhle ten týpek proslov dokončil a vznikl z toho tento legendární pokřik, který si myslím má zrovna letos jubileum 20 let!!!

No nebudeme v tomto čase mentorovat a ukazovat na další, kteří si svého talentu nedokáží vážit a raději se podívejme zde na jedno z mnoha videí, kde je pokřik použit

Milanovi děkujeme za příběh a pokud máte zájem, podívejte se na další zajímavý článek o spolupráci klubu s fanoušky

PF 2021