Autor: Hellik <@>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 23. 08. 2021

SK Slavia Praha - FC Baník Ostrava 4:0 (2:0)

Branky: 31. Tecl, 45. Samek, 51. Lingr, 66. Kúdela (pen.)

Hráno 23.08.2021 od 19 hodin v Sinobo stadium

SK Slavia Praha: O. Kolář – Bah (81. Van Buren), Kúdela, Kačaraba (46. Holeš), Bořil (C) – Hromada, Samek (75. Sima) – Ekpai, Lingr (61. Traoré), Schranz (61. Oscar) – Tecl
FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman (69. Granečný) – Kaloč, Jánoš (46. Budínský) – Sor (46. J. Pokorný), Kuzmanović (46. Jiří Klíma), Potočný (22. de Azevedo) – Almási

Rozhodčí: Berka – Horák, Kotík

Tradiční bitva v "ideální" výjezdový čas a soupeři ve zcela odlišném rozpoložení. Zatímco domácí úvod sezony nezastihl v optimální formě, hostující Baník po smolné prohře v Jablonci a třech výhrách v řadě cílil na bod(y) ze Sinobo stadium. Bohužel tento ambiciózní plan začal dostávat trhliny už před zápasem, kdy lehce zraněný Buchta absentoval i tentokráte a v sobotu se k němu bohužel přidal i klíčový středopolař Tetour.

Když se hned zkraje zápasu zranil i Roman Potočný, nastal velký problém. Baník sice letos disponuje poměrně širokým a kvalitním kádrem, takže Potočného nahradil de Azevedo. Jenže na lavici už pro změnu a okysličení útočných krajů v dalších částech zápasu nezůstal nikdo. Největší lekci však dostal trenérský štáb. Profesor vyučil zelenáče dokonale. Baník se k žádnému překvapení v sestavě neodhodlal, takže Slavie na něj byla dokonale připravena, eliminovala naše největší hrozby Alámsiho se Sorem poměrně snadno. Oproti tomu na druhé straně trenér Trpišovský přesvědčil Tecla, že by se mohl po asi třech letech zase jednou trefit, s čímž nepočítal nikdo. Ruku na srdce, kdo z vás se stejně jako já uklidnil, když v sestavě na hrotu uviděl právě Tecla? A udeřil ze standardní situace. To nám se stát nemohlo. Homorův twitter je totiž velmi čtené médium, takže se i do kabiny rozhodčích doneslo, že Slavie byla nejhorší tým ligy ve vzdušných soubojích. Tuhle nevýhodu ale poměrně jednoduše eliminoval sudí Berka, který za nerozhodnutého stavu našel v každé standardce nějaký ten útočný faulík. Když k tomu přičteme, že ke smysluplné kombinaci na soupeřově půli jsme se prakticky nedostali, tak jsme se v prvním poločase propracovali k nula střelám na bránu aktuálně nesebevědomého Koláře.

Do druhého poločasu už jsme vstoupili se dvěma útočníky a byl to právě novic Klíma, který po minutě a půl vystrašil dalekonosnou ranou Koláře, bohužel chybělo lepší umístění, takže z toho byl jen rohový kop a z něj kupodivu zase útočný faul. A tak přišla definitvní tečka za nadějemi v podobě branky Lingra.

Alespoň čestný úspěch mohl několikrát zaznamenat Kaloč, ale úroveň jeho zakončení byla v porovnání s domácím mladíčkem Samkem prachbídná. Ve zbytku zápasu si vybral slabší chvíli stoper Lischka, nejprve nedůrazně odvrátil míč tak, že se do gólovky dostal Tecl, a pak zaspal u vypadnutého míče a místo jeho odkopu podkopl rychlejšího Baha. Penalta a 4:0. O Lischkově kiksech se toho před sezonou napsalo až až a opravdu přišel hned v prvním měření se silným soupeřem. Na druhou stranu, kiks přišel za rozhodnutého stavu, a pokud se teď dvacet zápasů nebude objevovat, tak se nic neděje.

Nic se neděje ani po druhé, velmi zbytečné, žluté kartě Ndefeho, který si stopku odsedí v poháru proti Hlučínu, takže na Boleslav bude. Otázkou je, co ostatní marodi. Potupného búra jsme nakonec nedostali, odjeli jsme s tradiční čtyřkou. No co, páté místo po pěti zápasech s bodovou ztrátou na Slovácko je v pohodě. Teď ale zase přichází zápasy, ve kterých musíme sbírat po třech bodech. A nebude to lehké, jako třeba už teď v sobotu s Mladou Boleslaví.