Autor: Hellik <@>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 29. 08. 2021

FC Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 1:0 (1:0)

Hráno 28.08.2021 od 16 hodin v Ostravě - Vítkovicích

FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – J. Pokorný, Svozil, Lischka – Ndefe, Tetour (86. Jánoš), Kaloč, Potočný (59. Kuzmanović), Fleišman – de Azevedo (68. Sor), Jiří Klíma (59. Almási)
FK Mladá Boleslav: Halouska – D. Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek – Dancák (46. Ladra), Matějovský (C) – Skalák (74. L. Mašek), D. Mašek (74. Fila), Ewerton – Milan Škoda

Rozhodčí: Hrubeš – Kubr, Ratajová

Aktivně začali hosté z Boleslavi, kteří zejména díky přesným a chytrým pasům Matějovského ovládli střed pole, do umně chráněné šestnáctky domácích se ale nedostávali. Baník bohužel prakticky neustále volil taktiku dlouhých nákopů z obrany, které však postrádaly přesnost, což byla voda na boleslavský mlýn. Hráči v oranžovém neměli problém tyto míče sbírat a vyrážet okamžitě opět na zteč.

I první větší šanci si vypracovali hosté, když rohový kop na přední tyči líznul hlavou a lá Lischka hostující Škoda. Ukázal však, že našemu kanonýrovi nesahá ani po kotníky, neboť hlavičku umístil dobrý metr za zadní tyč Laštůvkovy brány.

A tak došlo na klasické nedáš - dostaneš, Když se po delším čase ujal jeden z dlouhých míčů na Klímu, který si jej dobře zpracoval a navedl na střelu. Tu obrana zblokovala jen k Fleišmanovi, jehož jedovatý střílený centr na malém vápně vyrazil gólman jen do Potočného, od kterého se míč odrazil směrem do brány. Bohužel dobře pozičně zahrál hostující obránce, který by měl naději míč z brankové čáry vykopnout, v čemž mu sice zabránil Ndefe, nicméně jeho dorážka byla díky přechozímu Potočného doteku jednoznačně ofsajdová. Praporek letěl vzhůru, video to potvrdilo, takže 0:0 a na úvodní gól čekáme dále.

Ten ale přišel už za pět minut, kdy Klíma přihrál na kraj Ndefemu, od něj všichni očekávali přistrčení nabíhajícímu Azevedovi, ale Gigli míč zasekl a levačkou krásně poslal přes celé vápno na jubilanta Fleišmana, který výstavním volejem propálil Halousku a oslavil tak stylově svůj třístý ligový start - 1:0!

Rázem se Baník dostal do sedla a možnosti na pojistku začaly přibývat. Ale nejprve při úniku dvou na jednoho chyběla Klímovi větší přesnost, aby našel zcela volného Potočného. Poté se po rohu utnul i mistr tesař Lischka, který také hlavou minul zadní tyč překonaného Halousky.

A tak se do kabin mohlo jít za nerozhodnutého stavu, kdy špílmachr Matějovský dobře potáhl brejk a vybídl ke skórování Skaláka, boleslvaský skokan však míč napálil jen někam s sektoru hostí. Myslíte si, že v Championship taky takhle skákal šipky po každém dotyku, jako asi třikrát v prvním poločase ve Vítkovicích? Jestli ano, asi chápu, proč tam moc dlouho nevydržel...

Druhý poločas už bylo jiné kafe. Hostům pomohlo střídaní Dancáka za u baníkovců několikratá skloňovaného Ladru, a byl to právě on, kdo mohl chvíli po přestávce vyrovnat. Mířil však jako většina jeho spoluhráčů vedle.
Baník ve druhém poločase postrádal přesnost, takže se za půlku dostával jen sporadicky, a když už se tam dostal, tak chybělo větší doplnění Almásiho, který sám proti čtyřem, pěti spoluhráčům neměl šanci na úspěch.
I přesto jsme se ještě k jedné gólovce dostali a Laco asi ještě teď nechápe, jaktože neslavil branku. Skvěle se na penaltě dostal k centru a dokázal ho i poměrně dobře a razantně umístit, bohužel se pod břevnem vytrčila Halouskova ruka, která míč vyrazila na roh. Bylo by to kruté pro Boleslav, ale uklidnění pro nás. Tak jsme trnuli až do posledního hvizdu.

Několikrát tam zajímavá trma vrma byla, ke konci si ještě zahrál mariáš rozhodčí Hrubeš, ale žádnou extra gólovou šanci už jsme neviděli a cíl tak byl splněn. Ve Vítkovicích jsme nadále stoprocentní, neoblíbený soupeř pokořen odjel na dlouhou štreku domů bez bodů a ze dvoubodového rozdílu máme na něj rázem náskok pěti bodů.

Teď repre pauza, která nám určitě neuškodí a následovat jej bude venkovní trip do marných Teplic a derby zápas v Olomouci. Minimálně 4 body bychom přivést měli. Tak uvidíme!

Pár slov autora:
Ze šesti zápasů čtyři výhry a dvě prohry. Zatímco po výhře nad Pardubicemi se v diskuzích nadávalo na úroveň občerstvení, po neúspěšném představení na půdě MISTROVSKÉ Slávie už přišel klasický shitstorm jak Baník nestojí za nic.
A škarohlídi měli pré i ve zbytku týdne, jelikož Hlučín i Boleslav byly zdolány jen nejtěsnějším rozdílem.
Víte, že v mistrovské sezoně jsme hned ve druhém kole doma jen remizovali s Libercem 1:1? A že další výsledky venku také nebyly zrovna oslnivé? Remíza v Brně, remíza v Jablonci, remíza v Teplicích, remíza na Spartě, všechno v první polovině soutěže.
Víte, že jsme v poháru dokázali rupnout i v Rýmařově a Slavičíně? Nebo ve Frýdku-Místku. Psal se rok 2007 a v sezoně Baník nakonec skončil v lize třetí. Baník ještě dlouho nebude (pokud vůbec někdy jo) tak dominantní mančaft jako Slávie, aby držel více než 50 zápasů v řadě bez porážky. Ostatně ani v té mistrovské sezoně tomu tak nebylo.
Sem tam se s někým klopýtne, ale proboha! Po šesti kolech máme bilanci čtyř výher a dvou porážek. Co by za to v podještědí a přilehlém fotbalovém okolí dali, že? Jen v našem táboře se musí neustále rozebírat, jak Pokorný nesmyslnou patičkou přihrál do úniku soupeři, jak Kaloč nenahraje na tři metry a jak Svozil s rozehrávkou u vlastního vápna čeká tak dlouho, až namaže soupeři.

Já to vidím jinak. Vidím, že k nám přijel soupeř, se kterým máme bilanci posledních deseti ligových zápasů 2-6-4. Boleslav určitě nemůžeme považovat za našeho oblíbeného soupeře. Přijel k nám soupeř, který má mega zkušenost na každém postu. Suchý - Matějovský - Škoda. Není to soupeř typu Příbram, do kterého budeme devadesát minut bušit. Ano, ve druhém poločase jsme byli zataženi až moc a nedařila se nám výstavba hry, ale přesto měla Bolka za celý zápas méně střel na bránu, než Baník. Byla tam několikrát trma vrma, ale vyložená šance nikoliv. Kluci to poctivě ubránili a ubojovali. Odměnou jim jsou další tři body do tabulky a zjištění, že i když jim to fotbalově nejde, tak za bojovnost bývá náležitá odměněna.