Vítězný víkendový hattrick završen

Autor: kulajar <kulajar@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 29. 08. 2021

SK Uničov - FC Baník Ostrava B 1:3 (0:2)

Hráno 29. srpna 2021 v 10:15 hodin

Poslední díl zatím vítězné baníkovské víkendové trilogie se odehrál v Uničově, kde zajela odčinit zejména tu kroměřížskou blamáž naše juniorka. V pátek nás nesmírně potěšila jasnou výhrou nad sešívkami devatenáctka, v sobotu jsme se vítězně trápili s Boleslaví a nakonec nezbývalo v neděli než doufat, že završíme skvělý víkend úspěchem v Uničově.

Uničov: Kalina – Diblík (66. Koutek), Koutný, Můčka, Straňák - Svoboda, Bača, Kamas (46. Dittmer) - Vybíral M. (46. Šidník)), Komenda - Krč
Baník B: Murin - Zálešák, Kulig, Harušťák, Sanneh - Boháč, Chvěja (88. Holaň), Martiník (75. Fulnek) - Jaroň (88. Stoklásek), Smékal (82. Blahuta), Kostka (75. Kostka)

Rozhodčí: Páral – Kulička, Pospíšil
Diváků: tipnul bych to tak na 300

Domácí měli v nohou středeční pohárový zápas se Sigmou (prohra 2:4, góly Uničova Krč a Svoboda) a mohlo se zdát, že by to pro naše kluky mohlo být o to lehčí. Nebylo. Zápas jsme sice výsledkově i herně ovládli, ale mít domácí při dvou břevnech více štěstí, mohl být výsledek jiný. Nám zahrála velice dobře tradiční čtveřice Jaroň, Smékal, Chvěja a Martiník a zejména prvně jmenovaný už hodně hlasitě buší na dveře kabiny A týmu. Jedna perlička z pátečního utkání devatenáctky: zastavuji se u dvou bývalých velice známých hráčů Baníku a kecáme o středě. Říkám: Jaroň si i v tom nepovedeném poháru řekl o áčko. Jeden hráč říká: Už tam měl dávno být. Druhý hráč říká: Jasně. Jardo, my to ale "raději" koupíme někoho zvenku...

Utkání to bylo modro-bílé, bo domácí modří a Baník bílý. Potěšilo. Od úvodního hvizdu se nejprve hrálo obezřetně, ale když orazítkovali domácí po standardce břevno, Baník se probudil a byl lepším týmem. První vážnější střelu vyslal Kostka, mnohem nebezpečnější ale byla situace kolem dvacáté minuty, kdy hrubě zaváhal domácí brankář, Zálešák dorážel do prázdné branky, v poslední milisekundě ale stačil Koutný strčit kopačku do jinak jasného gólu.

Co se gólově nepodařilo, zdařilo se zakončit ve 29. minutě, když si Jaroň naběhl na úžasný centr Sanneha zleva a protože je v náramné střelecké pohodě, neměl problém poslat Baník hezkou střelou do vedení 0:1. Kluci se uklidnili a začali hrát s jistotou, přehledem, dobrou kombinací. Hezky se to píše :-) A navíc to bylo o deset minutek později ještě veselejší, když jsme šli zase po levé straně Martiníkem do brejku, míč do ohně našel Smékala, obránce Uničova už odehrál jistě důraznější situace a tak si gólově produktivní Smékal udělal další zářez na pažbě – 0:2 a po chvilce se šlo Baníku do kabin hodně dobře.

Jak byl veselý konec první půle, tak byl smutnější začátek té druhé – domácí dobře prostřídali a začali kousat. V 53. minutě zahráli velice dobře standardku a Komenda snížil nádhernou tvrdou střelou. Baník naštěstí zareagoval včas a po pěti minutách šel do vedení 1:3, když se trefil neméně hezkou střelou s pomocí tyče Chvěja. Domácí to ale nevzdávali – 70. minuta, roh zprava a Straňák v jasné tutovce trefil břevno! O pět minut později standardka z hloubi pole a další nebezpečná hlavička těsně nad břevno.

Poslední desetiminutovka se pak už rozdrobila řadou střídání a po minutě nastavení mohl slavit Baník osmý, devátý a desátý bod do tabulky. Hezký výkon a hlavně povzbuzení do příštího zápasu proti rozjetému Blansku (v pěti zápasech čtyři výhry). Takže abych to shrnul – Jaroň okamžitě do áčka :-)

Budu teď mít reportérskou pauzu, protože pokud se nic do pátku nezmění, budu se týden pohybovat na špičce italské boty s výjezdem na Sicílii a Liparské ostrovy. Snad měl nesežehne horká láva Etny, vrátím se domů v pořádku a když nestihnu sobotní Teplice, tak určitě po nedělním Zlínu zase cosik sepíšu.