Béčko se loučilo remízou

Autor: kulajar <kulajar@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 11. 06. 2022

1.FC Slovácko B - FC Baník Ostrava B 2:2 (1:0)

Hráno 10. června 2022 v 17:00 hodin v Kunovicích

Páteček, poslední zápas ... a pak možná Stodolní nebo Kravín na ukončení sezóny? Možná, ale předtím bylo ještě nutno zvládnout zápas na Slovácku a pokusit se mu vrátit podzimní domácí prohru 2:4. K dispozici už nebyl ani Fulnek a tak bylo zejména na střídačce plno kluků z U-19. Trenéři dali na mou radu z minulého článku (smích) a posunuli Říhu na hrot útoku. Pobřežníslonovinci nebyli, prý „nějaký“ problém s vízy.

Slovácko B: Urban – Bartoš, Kabelka, Kraváček, Porč – Yohanna (35. Stropsa), Kočí (K), Chodura (83. Polák), Pak – Koryčan, Šlechta
Baník B: Číž - Blahuta, Stoklásek (46. Michlík), Kulig, Sotorník (71. Látal) - Drozd, Stojičevič (46. Obuch), Holaň, Boháč (70. Chylek), Kostka (K) (46. Koutný) - Říha

Rozhodčí: Tomanec – Gasnárek, Hanák
Diváků: ohlášeno 82

Moc hezký zápas to byl se dvěma naprosto rozdílnými poločasy. V tom prvním jsme odmítli jít do vedení Drozdovou smůlou, pak byli přece jenom o něco lepší domácí a svou snahu zúročili ve vedoucí gól. Když v první minutě druhého poločasu po nádherné akci své vedení zvýšili, zdálo se, že vítězi budou oni.

Baník se ale obdivuhodně zvedl, začal naprosto dominovat, povedla se mu střídání a celý druhý poločas v podstatě nepustil Slovácko za půlku. Střídající hráči během dvou minut srovnali a šlo se do finále systémem kdo z koho. Vyhrát mohli oba týmy – zatímco Baník Koutným či Chylkem své šance zahodil, Slovácko vyslalo při posledním útoku gólovou hlavičku, ale Číž nám skvělým zákrokem zachránil bod.

Běh minut:

10. Sotorník jako poslední zastavil sérii nebezpečných narážek, jinak by šel hráč sám
12. Drozd po zemi na malé vápno, Sotorník minul míč ve vynikající pozici, ještě se snažil dorazit Říha, ale bylo to na něj i přes snahu dlouhé
20. Smůla... propadnutí centr Sotorníka zleva až k Drozdovi, který byl zcela sám, střílel křížně po zemi z osmi a trefil zadní tyč!!!
26. Dva velice rychlé sólové akce Říhy a Boháče, z obou pouze roh po zásazích obránců
34. Obrovská chyba obrany po nákopu Slovácka z vlastní poloviny, dva hráči šli úplně sami, Šlechta našel přesně Koryčana a ten lehce doklepl - 1:0
42. Říha potáhl po levé straně, vysunul Holaně, střela šla do boční sítě
46. Pro druhý poločas jsme vystřídali hned trojici hráčů
47. „Skvělý“ začátek poločasu... Prohraný souboj na kraji obrany a akce jako přes kopírák - Šlechta našel skvělým centrem Koryčana a ten hlavou k tyči - 2:0
50. Roh Sotorník zprava, Blahuta však smolně netrefil hlavou míč
51. Obuch dal po zemi do vápna Drozdovi, ten zase cílil k zadní tyči, tentokrát šel míč těsně vedle
71. Čerstvý Chýlek dostal krásný balón do běhu a z úhlu prostřelil Urbana - 2:1
73. Po autu zprava šel míč do šestnáctky a Látal prostřelil po zemi vše k zadní tyči - 2:2
81. Michlik zahrál výborný roh zprava, domácí hráč ve snaze odvrátit nebezpečí hlavičkoval těsně nad vlastní břevno!
82. Povedlo se nám posunout míč na hrot Koutnému, který sám před brankářem na puntíku pro penaltu si nechal odkopnout míč (málem i s kotníkem)
90.+2 Domácí standardka ze střední vzdálenosti prodloužená hlavou k tyči, Číž musel vytasit skvělý zákrok a v robinzonádě dokázal gól vytáhnout na roh!
90.+4 Konec zápasu, Slovácko B – Baník B 2:2 a super fotbal k tomu