PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY

To je Baník !!!

FC Baník Ostrava – AC Sparta Praha 3:2 (1:1)

Hráno 28. dubna 2018 v 15:00 hodin ve vyhnanství (stále :-(

V tabulce to bylo všechno zamíchané, po pátku se to zase zamíchalo o něco více a tak zněl pro Baník úkol zcela jasně – porazit nenáviděnou Spartu. Nelehké. Sparta bohužel po italské éře rozmrzá, trio Kulhánek, Stanciu a Plavšic hraje ve famózní formě a třeba Kadlec se Šuralem taky nejsou nějací otloukánci. Baníku chyběl kvůli opravdu hloupé chybě Procházka a kvůli kartám i Pazdera – pravá strana otevřená pro Plavčice jak Moravská brána... Zacpou ji Breda a Azackij?

Sestavy Baník: Laštůvka – Breda, Šindelář, Azackij, Fleišman (67. Granečný) – Fillo, Hlinka, Hrubý, de Azevedo – Poznar (71. Diop) – Baroš (K) (90. Psyché)
Sparta: Nița – Zahustel, Kaya (46. Hovorka), Štetina, M. Frýdek – Kulhánek – V. Kadlec, Stanciu (58. Ben Chaim), Kanga, Plavšič (86. Vatajelu) – Šural (K)

Rozhodčí: Marek - Pelikán, Horák
Diváků: 8000 (a s těmi jednozápasovými dokonce 15020)

Úvod zápasu nás dokonale zmrazil, protože ti dva dříve jmenovaní pravou stranu vůbec nezacpali. Sparta jasně věděla, kde je naše slabé místo a šla do něj – čtyři minuty, hodně velká šance Šurala mířila těsně vedle a bombu po rohu ze stejné strany naštěstí Lašty u tyče pohlídal. Tady, kdyby se něco rudého urodil, bylo by zle nedobře.

Možná, že si naši hráči v těchto chvílích něco řekli, něco změnili, něco začali lépe hlídat, něco přijali z lavičky, ale hlavně se z hodně nepovedeného úvodu neposrali a začali hrát. Začali hrát hnáni frenetickým publikem, které doslova vřelo. Ultras připravili další z unikátních choreografií, opravdu složitá koordinace vyšla na jedničku, Stuart při jejím řízení zhubl asi o tři kila, ale pane jo – za toto opravdu velký dík. Jste borci (a to vám nikam lézt nemusím). Bomba. Samozřejmě poklona i za tu devatnáctdvaadvacítku či nakonec za to modrobílé káro v kotli.

Do zápasu jsme šli s tím, že se herně Spartě asi tak moc rovnat nemůžeme a tak půjdeme do nich do těla. Ano pane Hapale – mnohdy na hraně, mnohdy za hranou, ale na posuzování je na hřišti sudí. Nikoli vy a po zápase. Baník do vás šel, ano a hodně. Frýdek schytal to, co rozdává mnohdy on sám. Někdo nedohrál. No a co? To je fotbal. Dejte se na balet, tam je kontaktů méně. Ale hlavně příště pro boha nebrečte – co jste čekali? Šestiproudou dálnici k brance Baníku? Naivkové...

Dvakrát šel Baník do vedení – a dvakrát ho laicky ztratil. Šindelářův gól na 1:0 byl exkluzivní, ale Bredův penaltový faul na facku. Neskutečně vynikající zápas odehrál Hlinka. Možná si vzpomenul na ten čtvrteční rozhovor tam někde v útrobách vítkovického stadionu... Tentokrát Hrubého k míči nepustil a ten gól zkrátka dal. Vynikající kopací technika. Ano jasně – kdyby Hovorka neuhnul ve zdi, kdyby Štětina nefauloval Baroše, kdyby ... byly v řiti ryby :-) Mimochodem – Štětina a Hovorka podali opravdu hrozné výkony. Děkujeme kluci.

Druhý gól Sparty byl ukázkou moderního fotbalu. Zisk míče, rychlá rozehrávka Kulhánka, neskutečná (šťastná ???) patička Šurala, nemotorný Šindelář a Kadlec se v těchto situacích nemýlí – Lašty neměl nárok. Atmosféra trošku opadla, ale i tak – co by za to jiní dali... V těchto chvílích navíc k vidění cvičení pořádkových sil v prostoru před a (bohužel) i vně kotle Sparty, prsklo pár prskavek, prdlo pár rozbušek. Pokřik části tribun „Bijte je!“ byl opravdu žalostný a k pláči. Že těch pár sedaček bude platit Brabec? A ty kamery tam jsou jako na co? Pokud bude platit Brabec, tak je odmontujte. Jsou v tom případě na hovno.

Baroš hrál špatně. Proti Spartě v dresu Baníku ještě nevyhrál. Sudí Motýl Emanuel zase ještě neodpískal konec zápasu, ve kterém by vyhrál Baník. Osud proti nám? Nikoli – po sobotě to už neplatí. Baroš odváděl celý zápas špinavou práci, hustil do sudích, spoluhráče nešetřil, protihráče už vůbec ne, jel jako tank. Ano – netrefil prázdnou branku, ale to se „povedlo“ i Poznarovi či Hrubému. A Baroš nakonec zaplnil titulní stránky všeho – dal vítězný gól a navíc hlavou. Porazil Spartu. A Motýl? Nastavoval, nastavoval, ale nakonec ten svůj první vítězný zápas Baníku musel odpískat. Baník vyhrál.

A stadión málem spadl. Neskutečná euforie. Všichni skákali, (z)pívali, juchali, tleskali, žasli. Po sparťanech házel jejich vlastní kotel piva. Baník? Dojte si plesknout až ke kotli? Švéd se snažil. Cosik domluvil s Ondrou, cosik řekl do mikrofonu, ale tlesknout se nakonec nešlo. Právem. Jablonec, prádlo a hlavně „Co ty Cygáne?“ je ještě moc čerstvých věcí naráz. Ale jinak paráda, v ochozech lidé zůstali neskutečně dlouho. Děkuji všem za nevšední zážitek.

Můj názor:

- to je Baník
- to je kurva ten náš Baník!!!
- neskutečný zápas, takových nezažiješ za život moc
- brečel jsem. Jak želva. Střízlivý. To se stalo asi potřetí v životě
- pro toto pan Brabec ten Baník dělá, sobotu si musel neskutečně užít. A užil.
- Azackij bezchybný. Hlinka famózní. Hrubý snad už konečně prodává to, co v něm je. Fillo se budí – ještě přidat tu radost po našem gólu
- Hapal, co ty kurvo? Potřebuješ to fakt tak ryčet jak malý synek? Se probuď...
- Flajšman zase neskutečný zápas s bolestí v lýtku snad už od dvacáté minuty. Umí se kousnout. Kadlec musel být z něho nešťastný. Znovu a znovu opakovaná pravda – Flaška v poměru cena/výkon nejlepší posila
- bod od udržení, ale jak řekl Bary žádné uspokojení, furt jsme pod čarou
- prosím, vyskočme nad ní už za týden v Bolce, to by mohlo jít. Muselo jít. Musí jít. Bo to je kurva Baník!!!

| Autor: kulajar | Vydáno dne 29. 04. 2018 | 1815 přečtení | Počet komentářů: 14 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek