V Uničově pouze povinnost

SK Uničov - FC Baník Ostrava 0:2 (0:0)

Hráno 28. srpna 2018 v 17:00 hodin

Po čtyřech ligových výhrách v řadě zamířil Baník do Uničova, aby tam odehrál zápas domácího poháru. Domácí tým se nalézá aktuálně na jedenáctém místě tabulky MSFL, když venku 2x vyhrál a doma 2x prohrál – naposledy s Otrokovicemi 0:3. Baník dal v zápase podle očekávání příležitost hráčům širšího kádru, ale potěšitelné bylo, že až na Baroše jel do Uničova celý manšaft.

Uničov: Spurný – Seibert, Krayzel, Vejvoda (46. Binar), Můčka (K) – Jeřábek (68. Komenda), Svoboda, Bala, Vichta (78. Dostál), Antl – Krč
Baník: Budinský - Mešaninov, Procházka (K), Stronati, Granečný - Bolf (46. Fleišman), Jánoš, Jirásek, Holzer - J. Šašinka (56. Diop), O. Šašinka (63. Hrubý)

Rozhodčí: Zelinka - Pochylý, Lakomý
Diváků: 1252

Pro domácí byl zápas samozřejmě svátkem, což se odrazilo i na návštěvě – průměrně chodí na Uničov necelé dvě stovky diváků, na pohár dorazilo1252 fans, kteří viděli na suchém a místy prašném trávníku utkání nevalné úrovně. Náladu mnohých ale zlepšilo občerstvení – cigáro a klobása z udírny, makrela na grilu. Nemohl jsem se rozhodnout mezi klobásou (40) a makrelou (70) a tak jsem si tu klobásu dal k makrele místo chleba. Klobása průměr, makrela luxus. Fotbal je jen záminka.

Mezitím jsem sledoval i fotbal :-) Baník byl podle očekávání aktivnější, ale domácí obrana mající opravdu vysoké stopery byla pozorná. Předvedl to hned ve čtvrté minutě Svoboda, když hasil za cenu rohového kopu míč JŠ k levé tyči, z toho rohu ještě nebylo nic, ale po dvou minutách zahrával druhý Holzer zprava a Mešaninov napálil z halfvoleje břevno! Já si napsal Mešaninova, někdo píše Procházku – výsledkem bylo dřevo v každém případě.

Baník se tlačil dopředu i díky defenzivní práci Jánoše, který získal v 11. minutě míč za půlkou, rozjel akci po pravé straně, při které prolétl náš nebezpečný míč po zemi celým malým vápnem, z odraženého pak pálil Jirásek vysoko nad branku. Museli jsme si ale dávat i pozor, protože domácí čekali na příležitost – 17. minuta, standardka z hloubi pole po faulu Procházky, centr zleva v podání Krče a Bala málem dorážel hlavou na zadní tyči. Po dvaceti minutách předvedl super záchranářský zákrok Stronati, který zastavil na poslední chvíli skvělou kolmici Svobody na Vichtu, který by jinak šel sám na Budinského.

Do vedení jsme mohli – a měli – jít v 26. minutě, kdy se vrátil pro míč dozadu Granečný, přes OŠ šel míč k Holzerovi, jemuž se kolmice na rozdíl od domácích povedla, a Jánoš šel sám na Spurného. Bohužel však pálil v jasné tutovce pouze do gólmana. Anebo nadějná standardka ve 33. minutě po žlutém faulu kapitána Můčky na Bolfa kousek před vápnem – Holzer ale trefil ve zdi JŠ... Poločas se pak dohrával bez většího vzruchu a tak jsem vyrazil na výše zmíněné občerstvení.

S plným žaludkem jsem očekával po pauze vichr v podání Baníku, ale tak žhavé to zase nebylo. Fleišman to sice na levé straně rozhýbal, ale naší větší aktivitě pomohlo až střídání malátného JŠ Diopem. Já nevím, co s tím Kubou... Včera další promarněná šance se ukázat. Své kvality neprokázal například v 51. minutě po hezkém centru Fleišmana, v dobré pozici se ale mezi tyče hlavou netrefil.

V 59. minutě málem jásali uničovští, protože po kiksy naší obrany šel na Budínského Krč, Procházka jej sice stínoval, přesto ale v jasné tutovce Krč vypálil a po míči vedle naší levé tyči následovalo velké povzdechnutí domácích fans. Vzápětí bylo ještě větší, protože o chvilinku později zaúřadovalo omšelé nedáš – dostaneš. Mešaninov si na pravé straně opravdu skvostně povodil Antla i Můčku, vrátil zpět proti noze Holzerovi, na jehož parádní centr na zadní tyči vyskočil nejvýše Fleišman a hlavou nás poslal konečně do vedení – 0:1 pro Baník.

Domácí to ale nezabalili a sympaticky do nás šli. V 68. minutě fauloval Mešaninov, standardku střílel z 25 metrů Binar a Budinský musel vyrážet u pravé tyče na roh. Naštěstí jsme záhy přidali i druhou branku – nejprve si to v nadějné pozici dával z pravé nohy na levou Holzer moc dlouho, míč jsme ale přece jenom dostali nalevo, odkud centroval Fleišman a Diop dopravil se štěstím míč do sítě – 0:2. O tři minuty pozdějim domácím další pokus o kolmici přece jenom vyšel, Krč vysunul parádně Dostála, ten střílel k levé Budinského tyči, ale reflexivní zákrok gólmana znamenal, že na kontě Uničova byla stále nula.

Do tříbrankového vedení jsme mohli jít v 81. minutě, kdy jsme sice šli v brejku tří do pěti domácích, Jánoš ale nějak míč mezi třemi soupeři propasoval na Hrubého, který sám proti brankáři střílel do něj. Brankáři se navíc podařilo míč ztlumit tak dokonale, že si na něj sedl :-) Pak ještě následovalo několik míčů Uničova do naší šestnáctky, ale ani Krč v nastavení nulu z dobré šance nesmazal. Baník podle očekávání vyhrál, žádná hitparáda to ale nebyla, líbili se mi Mešaninov, Holzer a Fleišman, Procházka působil tak nějak nerozehraně. Za domácí bych pochválil gólmana Spurného, Jeřábka a Binara.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 29. 08. 2018 | 1322 přečtení | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek