PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY

Baník bodoval i v Liberci

FC Slovan Liberec - FC Baník Ostrava 0:0

Hráno 1. září 2018 v 15:00 hodin

V sedmém ligovém kole jel Baník k těžkému utkání do Liberce, který se probouzí k velice dobrým výsledkům, a který na nás navíc umí zahrát. Baník byl morálně posilněn sérií pěti výher za sebou, Liberec možná tížila absence několika hráčů (Mara, Kerbr, Knejzlík ale i tak se čekala urputná bitva o každou píď trávníku.

Sestavy
Liberec: Hladký – Mikula, Vukliševič, Karafiát, Kačaraba – Breite, Oscar (63. Oršula) – Potočný, Ševčík, Malinský (75. Pešek) – Mashike Sukisa (84. Pázler)
Baník: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš, Hrubý (84. Procházka), Holzer (75. Granečný) – O. Šašinka (68. Jirásek), Diop

Rozhodčí: Marek - Černý, Horák
Diváků: 4695

A bitva to skutečně byla. Oba soupeři si nedali nic zadarmo, byli velice pozorní v obranách a tak z toho byl zápas s minimem šancí. Více jich měli asi domácí, ale na ty největší bych to viděl smírně 2:2. Úvod mače patřil libereckým, ale postupem času jsme hru vyrovnali, a i když byly v zápase pasáže, kdy nás Slovan tlačil, nakonec jsme si odvezli bod, který jistě těší a za který patří našim klukům pochvala. Za bod jsme jistě rádi a ti, kterým je málo, ať si rychle sednou na zem a vzpomenou si na minulé sezóny.

Z domácích svým výkonem vyčuhovali například Mikula, který se velice často střetával s Fleišmanem a jejich souboje byly dobrým kořením zápasu. Oba hráči si to rozdávali i slovně a určitě to nebyla milá slova... Když už jsem u Fleišmana – opět jedem ze základních kamenů našeho výkonu v obraně, navíc s přidanou hodnotou ve formě výborných centrů. Jeden super míč od něj dostal krátce po půlhodině hry Holzer, následoval centr k tyči, ale Fillo prodloužil těsně vedle. Naší šanci ale předcházela ta liberecká, kdy vyslal centr na zadní tyč Malinský, Potočný to ještě vracel, ale před Mashike lapil kulatý nesmysl Laštůvka.

Pokud jsme po na šance slabším prvním poločase čekali, že to v tom druhém bude jiné, mýlili jsme se. Jak už bylo napsáno výše , pozorné obrany zápasu dominovaly. Přesto ale 563 přítomných chacharů zkoprnělo v 54. minutě kdy po hlavičce Oscara skóroval Malinský, pomezní sudí ale signalizoval ofsajd. Stejná situace nám pomohla o chvilku později – bombu Potočného vyráží Laštůvka před sebe, Breite doráží, ale pomezní má praporek opět nad hlavou. Z protiútoku byl v naší největší šanci Diop, ke kterému se dostal odražený míč, leč kanonýr posledních zápasů rozvlnil pouze boční síť.

Čekání na gól bylo oboustranně útrpné, ale nakonec se nedočkala ani jedna strana. Naše infarktové stavy způsobila v poslední čtvrthodině zápasu například hlavička Potočného či volej Ševčíka, oba ale branku netrefili. Tršku připískavájící Marek Liberci naštěstí nic zásadního nedaroval a tak bylo třeba ještě přežít poslední centr Liberce ze standardky po faulu Procházky. Povedlo se a tak se mohla uspořádat úchvatná děkovačka, kterou jsme si užili všichni – hráči před kotlem i my v kotli.

Když už jsem u kotle – dík za super chytavý nový chorál i za to, že se v našem kotli nemotalo moc najebkaných. Ty daleké výjezdy jsou nejlepší - jezdí na ně většinou rozumní lidé a ti fans Baníku z Čech to mají tak blízko, že se najebkat nestačí :-) I když ono slyšet třeba "Hele, von ale teď Baník hraje vopravdu hezkou kopanou, viď?" ty vole to bych vraždil :-) :-) :-) Support byl v sobotu moc dobrý a snad i on má podíl na zisku cenného bodu. Teď si dáme chvilku pauzu a pak srazíme sebevědomí jedněm nafoukancům. Už teď se na to těším, bo Baníček nejlepší u nás!

| Autor: kulajar | Vydáno dne 02. 09. 2018 | 1563 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek