PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY

Pondělní soaré

Vážení, s třídenním zpožděním dáváme k dispozici report k pondělnímu utkání mezi Baníkem a Spartou. Napsal ho jeden z vás, tak nějak sám od sebe, protože mu bylo zkrátka líto, že při absenci "tradičních" písálků, nebude zmíněný zápas okomentován.

Autorovi patří opravdu velká pochvala, poklona se smeknutým kloboukem a ta slíbená piva byla myšlena vážně.

Text je zkopírován bez jakékoli opravy, do názvu byl zvolen název zaslaného wordovského dokumentu.

S žádnou reportáží jsem nepočítal, ale mám hodinku čas a třeba si to někdo i přečte.

Předzápas - *****: Žádný se nekonal neb bylo třeba vyrazit přímo z práce. Škoda, ale pondělí v 18 je rozhodně lepší variantou, než v 17. To už zavání nutností brát si dovolenou nebo jinak optimalizovat své pracovní povinnosti. Tramvaj z centra naplněná solidně a u stadionu už půl hodiny před zápasem narváno. Nutno nás pochválit, že jsme se konečně naučili chodit na fotbal s předstihem.

Odbavení na bráně je plynulé, odbavení v oddělení konfet také a turnikety už má většina z nás taky v malíčku. Fronty se tvoří i u koryt na WC, ale za ty roky a vzhledem k návštěvě vše proběhlo dobře. Dokonce ani spory o místa na vyprodané tribuně jsem neregistroval. Sečteno podtrženo, předzápas za plných 5 hvězdiček.


Fotbal - ****: Poznámky nemám, ale vždyť jsme tam všichni byli. Prvních asi dvacet minut jsme byli lepší a potom pomalinku začala váhy překlápět Sparta. Ne, že by nás nějak tlačila, ale tahali jsme spíše za slabší konec provazu. Něco se štěstím, něco s přehledem jsme odbránili. Nakonec jsme prý v osmé desetiminutovce dostali gól od Tetteha. Já byl zrovna pro pivo. Remíza by zápasu asi slušela více.

Vyrojila se spousta komentářů o Královcovi, mě se jeho výkon docela líbil. Nepřipadalo mi, že by stranil jednomu z mužstev. Vzhledem k dění na hřišti to měl opravdu těžké, ale zvládl to. Neřešil zbytečně vhazování věcí na hřiště (což mohl), netrestal zbytečně vyhecované chování (což mohl), neotáčel auty, rohy a fauly pískal na obě strany. V útoku trošku úzkostlivěji, ale na obě strany. Po těch letech sledování českého fotbalu je to letos sezóna, kdy si na rozhodčí rozhodně stěžovat nemůžeme.

Stejně tak se spekuluje, kdyby trenér jinak střídal, jiné hráče postavil… Je to těžké. Kvalita sparty je prostě velká a nutno říct, že se na nás připravili dobře. Neřekl bych, že by propadla naše obrana. Na Barošovi byla vidět nerozehranost a možná mohl nastoupit z lavičky, ale ruku na srdce. Mít takového hráče v kádru, kdo by ho nechal sedět? A Diop na hrotu roste zápas od zápasu.

Nejslabší (tím neříkám, že špatná) byla asi záložní řada. Sto lidí, sto chutí, každý vidí fotbal jinak. Mě tam chyběly útoky po křídlech a sem tam podržení balónu. Možná jsme na to prostě neměli, možná to nebyl taktický záměr, možná hráče strhla atmosféra. Ale záloha je vždycky nejviditelnější. Když se neútočí, nepodpořila dobře útok, když padne gól, nedoplnila dobře obranu. Nevděčná role. Přesto si neodpustím – Kurva Hrubý, STŘÍLEJ!!!

Asi mi po těch letech stačí málo, ale celkově ač bez šancí, tak vyloženě špatné to nebylo. Už od vyprodání stadionu jsem se trošku obával, že všichni mají přehnaně vysoká očekávání. Čekal jsem remízu, doufal ve výhru, ale ostudu jsme neudělali. Dávám čtyři hvězdičky.


Atmosféra - ***: Těžko hodnotit. První poločas byl na hřišti vyhecovaný, lidi byli ve varu, ale bylo to zbytečně vulgární. A nadávat rozhodčímu POŘÁD za správně odpískané věci (a že většinou byly), to si ho akorát poštveme proti sobě. Pokřiků také máme spoustu, tak proč byste furt to ACS, jako teplí, jebali? Ve druhé půlce fandění utichalo. O hučení na černochy radši nemluvím…

Taky nikdy nepochopím, čím někteří přemýšlejí, když nedokáží vyčkat s vhozením konfety. Když se vám ji nechce držet, tak si ji neberte! Tohle se prostě nepovedlo. Navíc některé kusy, které vážily snad kilo, byly opravdu nebezpečné. Naproti tomu kartony už jsme se docela držet naučili a vyšlo to krásně. Ostatní choreo v kotli taky povedené.

Obecně ale plný stadion udělá své a i když u spousty lidí nadšení opadne nebo zrovna tlačí klobásu, tak to jde. Mohlo to být lepší, ale hlavně za první poločas tři hvězdy.


Pozápas - *****: Hráči dřeli, byli po zásluze odměnění potleskem. Stadion se vyprázdnil ukázkově, vsuvky nás rozvezly. A v Porubě nám i něco ještě natočili. Bylo to sice smutné, ale jakákoli emoce je lepší, než žádná. Výhry je třeba slavit, porážky důstojně ustát a to jsme myslím zvládli. Brekot byl kupodivu slyšet zase jen z Prahy.

PS: tak nakonec jen 23 minut :-)

PPS: můžete se mnou nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím můžete dělat :-) :-) :-)

| Autor: Tominho79 | Vydáno dne 20. 09. 2018 | 934 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek