Opět bez krásy, ale s body

FK Příbram - FC Baník Ostrava 0:2 (0:1)

Hráno 2. prosince 2018 v 15:00 hodin

Zima, ve které bys nevyhnal ani Starku na balkón, ale v našich krajích se stále ještě hraje fotbal. Baník jel do Příbrami s psychickou zátěží tří proher za sebou, a ačkoli my umírněnější jsme spokojeni s tím, že letos nehrajeme o záchranu, nějaké body už to přece jenom chtělo. Starkovci se zdáli být vhodnou obětí – šest posledních utkání a skóre 4:21 včetně 0:3 od Slovácka (jako my).

Příbram: Kočí – Nový, Kodr, Tregler, Antwi – Rezek, Květ (61. Mingazov), Hlúpik (46. Keita), Průcha – Voltr (75. Pejša), Fantiš
Baník: Laštůvka – Mešaninov, Šindelář (55. Procházka), Stronati, Fleišman – Jirásek (77. Stáňa), Jánoš, Hrubý, Holzer – J. Šašinka, O. Šašinka(74. Baroš)

Rozhodčí: Berka - Boček, Vitner
Diváků: 1638 (počítáno včetně kolemjdoucích)

Trenér Pánik se rozhodl neriskovat, do mrazu s deštěm Baroše od začátku neposlal a obejít se musel i bez vykartovaného Filla. Diop už možná odletěl do teplých krajin a tak se na hrotu objevilo duo Šašinků. Pokud někdo očekával tlak Baníku od úvodních minut, byl šeredně zklamán a když skočím až na samotný konec, tlaku bílých se nedočkal vůbec. Příbram nás totiž aktivní hrou zatlačila zejména v úvodní desetiminutovce na naši půli, hrálo se zejména na Fleišmanově straně a zejména Rezek hrál, jako by ani kosa nebyla. Ke smůle domácích jsme těch pár průniků, rohů a standardek přežili, a když jsme se po osmi minutách udrželi déle na soupeřově polovině, bylo lépe.

„Bylo lépe“ – to je velice špatně napsáno... Baník totiž nepředvedl žádnou hitparádu a výhru spíš ubojoval a ukopal než uhrál. Velkou mírou k ní přispěli příbramští, když dali ve vápně Hrubému tolik místa, kolik neměla ani dlouhá Písařovicová na parketu ve Star dance, čehož náš kapitán využil k umístěné přízemní střele k tyči – 0:1 ve 39. minutě. Domácí se mohli chytat za hlavu, protože Baník upletl bič opravdu z hovna.

A ve druhém poločase se mohli jít domácí dokonce oběsit, protože to, co zahodil Rezek, Fantiš či Pejša se dalo porovnat snad jen s děsivou hrubkou brankáře Evertonu Pickforda v podvečerním nedělním derby v Liverpoolu s tím rozdílem, že Everton to stálo bod, ale Příbram všechny tři. Bídně hrající Baník dal nakonec v úplném závěru druhý gól, když to sice Holzer v brejku totálně podělal, ale míč se ještě šťastně odrazil ke Stáňovi... 0:2, třicet bodů a hrůzná představa toho, jaká kosa bude ve zbývajících dvou zápasech proti Klokanovi a Pumpě.

Fotbalisté říkají velice často „Já se na tabulku nedívám.“ Teď, když je Baník bez formy, by se to dalo otočit – „Já se na tabulku dívám, nedívám se na ty výkony.“ Ale co... Jsme šestí bod za bronzem, nehrozí nám sestup a chceme-li vidět dobrý fotbal, zkusme se mrknout třeba na to vzpomínané derby. Furt lepší než být nervózní jak prvnička a vypisovat se po netech o tom, jak to ten Baník hraje na hovno. A pamatujte, furt platí jedno – Baníček nejlepší u nás, ať hraje jak hraje.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 03. 12. 2018 | 1549 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek