PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY

Ze Slávie s debaklem

Slavia - Baník 4:0 (1:0)
Branky: Škoda, Masopust, Frydrych, Van Buren

Jen velmi těžko se dá sepsat článek o zápase, jaký Baník dnes odehrál na Slávii. Nepředvedl tam totiž vůbec nic. Baníkovci slávistům posloužili jako sparing pro vyplnění týdne mezi zápasy Evropské ligy. Slavia, ač protočila větší část základní sestavy oproti čtvrtečnímu zápasu se na výhru moc nenadřela. Kdyby důsledně proměňovala své šance, odvezli bychom si z Edenu mnohem větší dardu. Po většinu zápasu to vypadalo, jako by Slávka hrála na půl plynu a my jsme přesto byli úplně neškodní.
Do sestavy se vrátili absentéři z minulého týdne - Jánoš s Fillem, naopak z něj vypadli vykartovaný Hrubý a bez formy hrající Holzer. Prvního nahradil Šindelář, druhého Granečný.
Toužebné prosby fanoušků vyslyšeny nebyly, Fillo se místo na střed postavil opět na svou nefunkční pravou stranu, roli plejmejkra jsme neobsadili pro jistotu vůbec a sestavu jsme raději vyztužili dalším štítem v podobě Martina Šindeláře.
Jestli jsme si jeli vybetonovat bod, nebo jsme spoléhali na našlapaný soupeřův program a chtěli jsme v první půli utavit a ve druhé udeřit ví asi jen trenér, bohužel ani jedna varianta se nenaplnila. Naopak po dalším školáckém nedůrazu ve vlastním vápně jsme od 18. minuty prohrávali a rázem jsme byli vy víte kde. Jediný kreativní hráč byl schovaný na lajně a z formy, takže jsme neměli jak se k potenciálnímu vyrovnání prokombinovat a naše pokusy o útoky měly povětšinou jepičí život. I díky tomu, že k řadě hráčů bez formy se přidala i ostravská modla - Milan Baroš. Že rychlost není co bývala je jasná věc, nicméně ještě nedávno ho zdobilo skvělé zpracování a držení míče, i to je ovšem již pár kol tatam a minimálně tři velmi slibné situace skončily jeho špatným prvním dotykem.
Hledat někoho, kdo by v černém dresu vyčníval by bylo jako hledat jednookého mezi slepými. Pokud bych měl přeci jen na někoho ukázat, tak se mi líbil Denis Granečný. Nebál se hrát s míčem, snažil se využívat svou rychlost, nicméně dopředu neměl moc s kým hrát a dozadu si tuším nepokryl hráče před druhým sešívaným gólem. Na druhou stranu, jeho náhradníka Holzera jsem si na place všiml jednou - když v brejku dva na jednoho nebyl schopný dát přesný míč Kuzmovi.
Několikrát nás podržel Laštůvka, a když už si vlastním zákrokem zavinil penaltu, tak si ji pak taky chytil, s obdrženými góly nemohl dělat zhola nic. Dost míčů dokázal posbírat a vybojovat ještě Adam Jánoš. Nebýt dlouhého nastavení způsobeného kouřovou clonou z tribuny Sever, kvůli které "videorozhodčí neviděl na hrací plochu", mohli jsme z Prahy odjíždět bez výprasku. Škoda, klidně se mohlo hrát, videorozhodčí tam byl stejně úplně k ničemu... ale je vidět, že VAR systém postupuje stále dále. Minulý týden dokázal odvolat gól po (ne)faulu na druhé straně hřiště, dneska dokázal poměrně husarský kousek, a to posoudit dvě velice podobné situace naprosto rozdílně. Kupodivu obě ve prospěch silnějšího psa.
Ono kdyby ji v té páte minutě foukl taky, naplnil by se trenérův scénář o vstřeleném gólu a vyztužené zadní linii. A teď bychom Boba nesli na rukou, jak mazácky to poskládal. Ale sám náš trenér rád používá frázi, že "fotbal někdy bere a někdy dává". Nám teď bohužel opět vzal, a tak trenér dostává kapky, proč to proboha složil tak blbě.
No co, tak teď hlavně neprohrát s Bolkou, ale trenére, vraťte na stopera Šindyho, jinak to zase slíznete! Pojďme se odpíchnout od sestavy, která byla na podzim jedna z nejúspěšnějších do defenzivy!
BP
Hellik

| Autor: Hellik | Vydáno dne 10. 03. 2019 | 1046 přečtení | Počet komentářů: 16 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek