Baník - Teplice 3:1

Po středečním zlepšeném výkonu a pohárovém postupu do semifinále bylo jedinou otázkou, jestli si tento zlepšený přístup a s ním v ruku v ruce příchozím zlepšeným obrazem hry přenese Baník z poháru i do ligy.

Branky: Kuzmanovič 2x, Diop - Hora
Diváků: 10 786
Sestavy:
Baník:
Laštůvka – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman – Holzer, Jánoš, Jirásek (87. Mešaninov), Granečný – Kuzmanović (90+3. Bolf), Diop (90. J. Šašinka)
Teplice:
Grigar – Vondrášek (75. Knapík), Jeřábek, Čmovš, Hyčka – Ljevaković (46. Hošek), Soungole (34. Trubač) – Hora, Žitný – Jindráček, Kuchta

Odpověď na tuto otázku nabídla hned první čtvrthodina, okořeněná první brankou v síti Teplic. Jánoš uprostřed hřiště úspěšně odebral míč soupeři, převzal si jej Denis Granečný a vydal se kupředu, před vápnem byl žlutý obraný val, takže to Denis vzal do šestnáctky ze strany a z brankové čáry dloubnul míč do ohně na malé vápno. Tam instinkt střelce prokázal Nemanja Kuzmanovič, když i ve špatné pozici a zády k bráně nenechal míč lépe postavenému Jiráskovi a z voleje i s kusem štěstí proměnil první střelu na Grigara v první gól zápasu.
Že je potřeba hlavně uprostřed hřiště makat a míč zbytečně nepředržovat se po chvíli přesvědčil Dame Diop, když balon uprostřed hřiště předržel o vteřinu déle a hladový soupře jej o něj připravil a vyrazil do útoku, ze kterého ale nic nevytěžil.
Ve 22. minutě příkladným skluzem obral soupeře o míč Jirásek, Dame Diop ho tentokráte hned z první poslal za obránce na Kuzmu, který neměl problém posunout míč vedle Grigara do brány podruhé - 2:0!
Jenže prakticky hned z následné akce udeřili hosté, kdy po autu z levé strany poslal "na slepici" do vápna míč Jindráček a našel na penaltě Jakuba Horu, který v aktuální fazoně neměl problém tento centr proměnit v utažený volej na zadní tyč Laštůvkovy brány - 1:2
Ďábelskou čtyřminutovku zakončil třetím gólem Dame Diop po famózním centru za obranu v podání Milana Jiráska. Milanovi velmi dlouho trvá, než myšlenku přetaví v akci, v tomto případě mu naštěstí spoustu prostoru dopřál stínící veterán Ljevakovič a výrazně se tak podepsal pod třetí branku v Grigarově síti - 1:3
Ve 32. minutě mohl další hřebíček do Teplické rakve zatlouct Fleišman svou hlavičkou po rohovém kopu, míč bohužel zvedl o něco více a ten tak skončil jen na horní síti. Škoda, Jirka by si určitě gól za svou zarputilost a bojovnost zasloužil.
Po tomto rohu sáhl k první změně sestavy hostující kouč Hejkal, kdy stáhl Soungoleho a nahradil jej Trubačem, o poločase pak stáhl i Ljevakoviče a druhý poločas už byl o něčem jiném.
V úvodních deseti minutách jsme měli dvě pologólové šance, které bohužel k naší radosti nedopadly, a pak začínaly iniciativu přebírat Teplice. Ze hry se k ničemu extra zajímavému nedostaly, ale při jejich rozích nám tam míče propadávaly vcelku nebezpečně.
Na můj vkus jsme hosty nechávali hrát až zbytečně moc, kdyby jim tam v té fázi okolo 70. minuty padl nějaký náhoďák, bylo by to ještě hodně zajímavé. Naštěstí tam nic nepadlo a připadalo mi, že v posledních deseti minutách už to zabalili i hosté a utkání se spíše dohrávalo.
Po zápase se rozjely diskuze jestli mladé v tomto zápase ano, nebo ne. Já jsem jeden z těch, kteří si myslí, že těch 10-15 minut před koncem, kdy hosté začali odpadávat, tam místo Jiráska nějaká mladá puška jít mohla a měla. Ale za výsledky je odpovědný Bob, který to dohrál na jistotu, a proti tomu nemůžeme říct ani popel.

V sobotu jedeme na výjezd do Plzně, která v poslední době určitě nijak nezáří. Když neustoupíme z cesty, po které se kluci vydali v minulém týdnu, určitě nebudeme bez šance na bodový zisk. Hodilo by se to, i když se vlci za námi budou bít v závěrečných kolech mezi sebou, nějaké body bychom měli uhrát ještě vlastními silami.