Přestalo to lepit!

Po delším čase se Baník představil ve vítkovickém azylu, kde chtěl natáhnout sérii domácích výher, což se mu díky Jemelkově last minute vyrovanávací brance bohužel nepovedlo. Dnes se tedy body dělily.

FC Baník Ostrava - SK Sigma Olomouc 2:2 (2:1)
Branky: 10. Diop, 35. Diop – 33. Jemelka, 87. Jemelka
Rozhodčí: Dubravský – Kubr, Novák
Diváci: 9 780

Sestavy:
FC Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Fleišman (C) – Reiter (88. Holzer), Jirásek, R. Hrubý, Kuzmanović – Diop (76. Granečný), Smola (84. Šindelář)
SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Hála, Beneš (C), Jemelka, Kerbr – Zahradníček (61. Texl), Houska, Greššák (74. Chytil), Zmrzlý (84. Yunis), P. González – Plšek

Z extrému do extrému. Po sérii tří domácích zápasů během jedenácti dní přišly pro změnu tři týdny bez utkání na vítkovickém stadionu. Díky reprezentační pauze se však v mezičase stihla odehrát pouze jedna partie v Plzi. Partie, které se naší borci vlastně ani moc nezúčastnili a zcela po zásluze odjeli s prázdnou. Měli tak dnes co dohánět v zápase s olomouckou Sigmou. Bohužel nedohnali a zejména výkon ve druhém poločase nebyl vůbec dobrou pozvánkou na středeční pohárový zápas se Slávií.

Přitom začátek zápasu probíhal tak, jak jsme v poslední době zvyklí. Nedali jsme sice gól hned z první šance, kdy povednou Reiterovu bombu ještě zneškodnil hostující brankář Buchta, ale za pár okamžiků už Dame Diop pohodlně nikým nehlídaný na malém vápně rozvlnil síť po přesném pasu Fleišmana - 1:0!
Zlín a Příbram jsme porazili hlavně díky maximální efektivitě, kdy jsme ze tří šancí vstřelili tři góly a bylo prakticky po zápase. Dnes se klukům bohužel všehcny šance proměnit nepodařilo a Sigmu tak nezlomili. Nad tím, co dokázali neproměnit během dvou vteřin Kuzma, Fillo a hlavně Stronati zůstává rozum stát. Nejprve nechají hosté trestuhodně u rozehrávky standardní situace úplně volného Kuzmu uprostřed vlastní šestnáctky, ten však míč nepochopitelně promáchne, za ním stojící Fillo brilatně zaimprovizoval a těžkou střelou bohužel trefil levou tyč Buchtovy brány, míč se odrazil do prostoru malého vápna, kde si jej našel Stronati a ač tísněn, tak naprosto nepochopitelně trefil pro změnu tyč pravou. A tohle byl okamžik, kdy jsme v minulých zápasech soupeře zlomili. Nyní se to nepovedlo a Sigma ač za první půl hodinu nepředvedla vůbec nic se ve 32. minutě radovala z vyrovnávací branky. Používala totiž dvě zbraně, které soupeři u nás doposud moc nepoužívali - fotbalovost a tvrdost. Díky jílkovské fotbalovosti se vcelku umně dokázali dostat do předbrankového prostoru a tam poté začali aplikovat látalovský důraz. A to našim moc nevonělo.

Nicméně vyrovnávací branka kluky nepoložila, naopak prakticky z protiútoku si po Reiterově přihrávce sezony připsal svůj druhý gól v zápase Diop. Ten kluk je od okamžiku narození potomka k nepoznání a je maximálně efektivní. U této branky ale musíme vyzdvihnout Rudu Reitera, který ve sprintu potáhl míč prakticky přes celé hřiště a ač faulován vracejicím se soupeřem, dokázal souboj ustát a nádherně jej patou nachystat před kasu Diopovi. A dál to znáte - 2:1!

Jestli to naopak někomu v posledních týdnech nelepí, tak je to Tom Smola, opět měl Smolík smolíka, když pečlivě protečoval na malém vápně míč, diváci už se zvedali ze sedaček, jenže míč o pár centimetrů minul tyč a tak se Tomáš následně jen těžko sbíral ze země, protože jej důrazně dohrál gólman Buchta.
Takže první poločas by se dal hodnotit dobře, góly byly, šance byly. Jen efektivita nebyla tak maximální, jak jsme si v posledních zápasech navykli.

Druhý poločas už ale byla jiná písnička. Trenér Látal asi měl ke svým svěřencům důrazný proslov, protože na plac se vrátila jiná Sigma. Sigma, která chtěla hrát fotbal, která si chtěla a uměla přihrát. Jen se jí to naštěstí dařilo jen po šestnáctku. Tedy až do 87. minuty, kdy také svým druhým gólem v zápase vyrovnal Jemelka. Toho opět na zádech neudržel Kuba Pokorný. Je vidět, že se silnějšími soupeři má ještě problémy. Ale někdy ty zkušenosti začít sbírat musí...

Za to Baník ve druhém poločase nepředvedl lautr nic, nepomohla ani střídání. Nevýhoda naší velmi ofenzivní základní sestavy je v tom, že když po poločase nevedeme o tři góly, není to vepředu kým okysličit. Takže Páník spíš vsadil na obranu a vyztužil zadní řady Šindelářem, leč tento tah nevyšel. A že by ofenzivu rozhýbali Granečný s Holzerem, na to momentálně bohužel formu nemají. Takže to bylo spíše o tom, jestli ubráníme 2:1, anebo nikoliv. Na brejky už nebyla šťáva, no a tak nakonec přišlo to vyrovnání, a tak si Baník ve čtrnáctém ligovém zápase připsal první letošní ligovou plichtu a Sigma mu ukázala, že nejenom venku, ale i doma má sakra na čem pracovat.

| Autor: Hellik | Vydáno dne 26. 10. 2019 | 1657 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek