PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY

Baník den - i týden - poté

Tak ne – ještě jsem toho nenechal. Důvody odmlky jsou různé – mohl bych uvádět práci, rodinu, dušičky, halloween, ... Uvedu ale pouze ten pravý důvod – lenost. A přitom témat k psaní bylo v poslední době tolik. Mrkněme alespoň na některé z nich.

Baník
Po nějakém čase si Baník střihl anglický týden, jehož výsledkem je plichta, výhra a prohra. Hlavně tu výhru je třeba vyzdvihnout, protože Baník po fantastickém výkonu vyřadil v domácím poháru Číňany. Naprostá většina z nás valila oči z toho, jakou hru je Baník schopen produkovat. Byl to balzám na duši a věřme, že se podobných výkonů dočkáme ze strany modrobílých co nejčastěji. Hráčům patří obrovská pochvala a poděkování, mnozí ze sebe vytlačili snad i to, co v nich není. To je Baník! Tak se za něj hraje!

Olomouc
Ještě před středeční nirvánou bylo ale třeba spolknout sobotní – poněkud hořkou – pilulku. Ve vyhnanství jsme se potkali s Olomoucí a fans Baníku čekali výkon, který by byl omluvou za druhopoločasový výbuch v Plzni. Zápas to nebyl nic moc, ale jeho opratě svíral zejména Baník a mířil za výhrou. To platilo ale pouze do sedmdesáté minuty, kdy si hlavy pomazané na lavičce řekly, že to ubráníme. Zásah do sestavy nechápal – kromě nich - snad nikdo a naše připosranost byla potrestána v samotném závěru vyrovnávací brankou a ztrátou dvou bodů. Jenom aby nechyběly...

Pohár - liga
Již potřetí za poslední dva roky se stalo to, že se Baník s jedním soupeřem utkal během tří nebo čtyř dnů v poháru a hned na to i v lize. Soupeřem nám nebyla žádná ořezávátka – Spartě, Plzni a naposledy i Slavii jsme však vždy ukázali cestu z poháru ven. Bohužel také následné výsledky v lize byly shodného typu – body bral vždy soupeř.

Slavia
Po prohře v poháru nám to sešívky vrátily i s úrokem a z Edenu jsme si odvezli milosrdnou čtverku. Největší optimisté z nás čekali další vyrovnaný zápas, ale ono to asi ani nešlo – zatímco za Baník nastoupili hráči, kteří měli v nohách středeční dvouhodinovku, Slavia to řádně prostřídala. Udrželi jsme se sympaticky první půlhodinku, pak nás ale zatlačili a vše bylo jen otázkou času a skóre. Na vině byly jistě i naše individuální chyby, ale celkově bych na hráče nežehral – odehráli to, na co měli. Není jejich chybou, že se v sestavě točí furt dokola pouze třináct lidí.

Žebříček neoblíbenců
Pár fíků nám dal Souček, který – pokud se nemýlím – zatížil naše konto i v minulém ligovém utkání. Nemám ho rád a tak jsem začal uvažovat, na kterou příčku mého žebříčku neoblíbenosti se už stačil dostat. Na mladého Sionka či Táborského ještě zdaleka nemá. Na brněnské frajery Bestu a Doška také ne, ale k Hušbauerovi už se hodně přiblížil.

Páník
Jako na houpačce. Po Plzni zatracovaný, po poháru veleben za skvělou taktiku a po sobotním mači se to na jeho hlavu zase už jenom hrnulo. Co s ním? Dovolím si citovat jeden názor, se kterým se velmi ztotožňuji: „Je to pořád dokola. Neumíme porazit S a S, Plzeň,,MB, Jablonec. Neumíme jim dát ani gól. Zápasy venku jsou utrpení. Teď se k tomu opět přidala fyzická kondice, za necelé dva roky,co tu Páník je, nezapracoval jediného mladého, neustále hra na 13 stejných hráčů. Strach,nebo nechuť cokoliv změnit, přizpůsobit soupeři. Není to moderní trenér, nepracuje a nehraje to, co je nastavené v mládeži, aby to mohlo navazovat.“ Takže co? V zimě?

Hadamczik
V minulých dnech jsme si připomněli výročí nedožitých osmdesátin naší trenérské legendy Pana trenéra Evžena Hadamczika. Je to až neuvěřitelné, že od jeho odchodu uplynulo už šestatřicet let. Všichni vzpomínáme na to, jakou radost nám dělal Baník v době, kdy jej vedl jako hlavní kouč. Na to, kolik hvězdných Baníkovců vzešlo z naší líhně hlavně díky jemu a jeho moderních metod. Na to, jak si jezdili soupeři na Bazaly jeden za druhým pro porážky. Kéž by se tyto časy zase vrátily.

Hadamczik – připomenutí
Trenérovo výročí jsme si připomněli opravdu důstojně. Hlavním středobodem byly akce při utkání s Olomoucí – ať už slavnostní úvod zápasu či přijetí nových benjamínků do baníkovských řad. Kotel připravil opravdu přenádherné choreo s Hadamczikovou podobiznou, a jedno povedené choreo připravili ultras i pro benjamínky. Výborné bylo i připomenutí slavné postavy modrobílé historie v rozšířeném bulletinu – autentický rozhovor s Hadamczikem, anketa osobností regionu, vzpomínky novinářské legendy Kolji či dvoustrana shrňující koučův život a kariéru. Opravdu výborná práce všech. Krásný článek se objevil i v nejstarším zinu nejlepších fans – v Bazalu se rozepsal Cactus. Také moc fajn čtení.

Karviná
V pátek nás čeká veledůležité regionální derby, ve kterém se utkáme s Karvinou. Na Slafce se nám vykartovali tři hráči, de Azevedo a Jánoš ještě asi k dispozici nebudou, ale to nikoho nezajímá – v pátek je nutno urvat tři body a zase trochu zklidnit hormony. Bude to těžké, ale můžeme si za to jen a jen sami. A sami si to taky musíme uhrát. Takže Baník do toho!

| Autor: kulajar | Vydáno dne 03. 11. 2019 | 1154 přečtení | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek