Na Maltě se zlepšujeme, ale na vítězství to ani dnes nestačilo.

Za nádherného počasí a na poměrně dobře připraveném hřišti, které si přišel osobně prohlédnout pan Brabec v doprovodu Marka Jankulovského a pana Běláka, se konal další zápas Tipsport Malta Cupu. Opět se sešla početná skupina našich fans, mezi kterými byly zastoupeny i legendy typu Kybyho a Jarka – vůdce kotle. Kyby a někteří další fanoušci si krátili čas debatou s majitelem přes plot sousedního sektoru, neboť bělá ochranka neotevřela branku vedoucí do VIP asi v obavě před agresivitou našich fans vůči našemu vedení…

Naši fans začali zápas ve velkém stylu. Po uvítacím chorálu následovala opalovačka za doprovodu známého pokřiku „kdo je v tričku, ten z Opavy“.

První šance zápasu se urodila po ose Hrubý na středu, Šašinka na kraji, který si dobře naběhl ale střelu místil jen do boční sítě. Trenér zvolil zpočátku zajímavou variantu na levé straně, kde operovalo nepříliš úspěšné duo našich odchovanců Holzer vzadu a Granečný před ním. Zpočátku se objevilo pár nadějných centrů zleva, ale pohříchu šla časem většina našich nebezpečných akcí středem a spíše zprava od vynikajícího Filla a velmi dobrého Lalkoviče na Šašinku. Když už centr Granečného nebo Holzera našel adresáta v dresu FCB, tak byla střela následně zblokována. Granečný párkrát i vystřelil, ale vždycky vedle.

První větší šance zápasu se urodila v patnácté minutě, když Kuzmanovič vybojoval na středu, nahrál Hrubému na pravé straně a ten našel Šašinku na malém vápně. Ten už ale nestačil usměrnit míč do brány. Kopalo se proti nám poměrně dost přímých kopů z blízkosti šestnáctky, kde se hráči soupeře velmi ochotně káceli k zemi. Právě z jedné takové situace později bohužel udeřilo. Soupeř se dostal k první kloudné akci až ve dvacáté minutě, ale byl z toho jen neplodný roh díky boxingu Laštůvky a důslednosti naší obrany. Po čase ovšem následovala naše bolest – brejk soupeře po naší rozehrávce, kdy musel zachraňovat na poslední chvíli až Lalkovič skluzem jako poslední hráč. Z tohoto rohu se už urodila nebezpečná hlavička, kterou musel Laštůvka vytěsnit na další roh. Po dvacáté minutě jsme tak opět trochu vypadli z tempa. To neplatilo pro naši pravou stranu, kde se ze spolupráce Fillo – Lalkovič – Šašinka se urodil náš roh. Ten zahrával Hrubý, míč se dostal před šestnáctku, ale tam jen Granečný koníčkem přestřelil. Hlinka, boha jeho, kde jsi?!

Filllo následně krásně vybojoval, přihrál Granečnému, který se bál vystřelit z úhlu a tak volil zpětnou přihrávku na spoluhráče, kterého viděl asi jenom on – zřejmě to byl ten co má teprve přijít. Ve 39. minutě Lalkovič pěkně přeloboval obranu až k Šašinkovi, který byl sám před gólmanem, ovšem bohužel zároveň v ofsajdu. Ve 42 minutě po centru Lalkoviče trma-vrma před bránou soupeře, ale nikdo z našich nedokázal prostřelit maďarsko-slovensko-africko-bůhvíjakou obranu. Roh ve 43 minutě proskákal až na druhou stranu na Kaloče a následně na Hrubého, který byl faulován, takže budeme zahrávat přímý kop, ale ani ten nám nepomohl k ohrožení brány soupeře.

Pivní svačina.

V 50. minutě opět pád žlutého hráče před velkým vápnem, nebezpečný přímý kop, který prosvištěl těsně vedle naší tyče. Laštůvka se jenom podíval. Nepoučili jsme se…Opět Fillo vybojoval na pravé straně, přihrál nádherně Šašinkovi a ten nedokázal ve skluzu usměrnit míč do brány. Jednu chvíli to vypadalo i na penaltu, ale nakonec skončilo jen u rohu. Z něj se míč dostal před vápno tuším k Hrubému a ten střílel do obrany soupeře. V 54. minutě se po faulu Pokorného na dalšího papírového hráče soupeře kopal další přímý kop, ze kterého už udeřilo: Výborně kopnuto přímo do vinklu. Laštůvka tam šel oběma rukama, na míč si sáhl, ale neudržel. DAC tak skóroval prakticky z první střely na bránu. 0:1. Poté soupeř výrazně ožil.

V 58 minutě rychlý brejk soupeře rezultoval v prudkou střelu na zadní tyč kterou Lašty robinzonádou vyrazil na roh. Následně další střela v rukavicích Laštyho – i když z ofsajdu. V 61 minutě nahoru Smola, Reiter a Jirásek v jedné vlně, dolů Fillo, Hrubý a Granečný. Náš kotel se snaží zlepšit náladu sobě i hráčům hlasitými opakovačkami mezi fans GKS a FCB. Kuzmanovič se jim odměnil centrem z levé strany, který byl zablokován. Z našeho autu zahrávaného Holzerem se urodil další brejk soupeře. Náhoda? Nemyslím si…V 70. minutě bylo srovnáno, když naši velmi špatnou zpětnou přihrávku soupeře ke gólmanovi využil Smola a zkušeně umístil míč podle gólmana k tyči. 1:1. V 74 minutě po faulu na Hozera pěkně zakroutil zleva přímý kop Kuzma na zadní tyč, ale obrana odvrátila na roh. Roh zahrával Kuzmanovič do ohně před bránou, ale tam opět nebyl nikdo kdo by měl dostatečný důraz v koncovce i když se v jeden moment míč motal mezi třemi našimi hráči.Teď Pokorný zahraňoval na polední chvíli hlavičkou na Laštyho před dotírajícím žlutým chlapem.

V 79. minutě to zkoušel Kuzma rychlou přihrávkou středem na Smolu, ale ta byla příliš prudká. V 80 minutě roh Holzera a dorážka Pokorného – vedle. Přichází Fleška a Jánoš, odchází Holzer a Kaloč. Rychlý útočník soupeře prošel přes dva naše hráče, ale střela byla zablokována naší obranou. Následně nedůraz v obraně, dvojité nedostoupení a nebezpečná střela na Laštyho. V 86 minutě střela soupeře nad naší bránu. Obě mužstva se snaží utkání rozhodnout – na penalty se jim nechce. První žlutá zápasu po přistrčení do Smoly poté co si tam hoši mezi sebou něco vyříkávali po faulu na Jiráska. Fleška vybojoval, nacentroval, ale po naší střele došlo k dalšímu brejku soupeře, který musel hasit až na poslední chvíli Pokorný před Laštym. Po našem závěrečném rohu se měl zahrávat ještě jeden, ale sudí už písknul konec. K penaltám asi jenom tolik, že naše neproměnili Jánoš a pak Fleška. Soupeř neproměnil jednu, takže jsme odešli poraženi. Gólman soupeře ve více případech vystihl směr, ale pouze ve dvou prošel míč za jeho záda. Přesto byla děkovačka s požadavkem na Svozila týkající se jeho zápisného pro kotel.

| Autor: Soplica | Vydáno dne 27. 01. 2020 | 1753 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek