FC Baník Ostrava - Bohemians Praha 1905 4:1 (1:1)

Branky: 38. Budínský, 48. Kuzmanovič, 66. Pokorný, 78. Almási – 10. Chramosta

Hráno 25.09.2021 od 16 hodin v Ostravě - Vítkovicích

FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Ndefe (87. de Azevedo), Svozil, Lischka, Fleišman – Kuzmanović, Tetour, Budínský (57. Kaloč), Potočný (57. J. Pokorný) – Almási (87. Sor), Jiří Klíma (67. D. Buchta)
Bohemians Praha 1905: Bačkovský – M. Dostál (73. Nový), Köstl, Krch (C) (73. V. Novák), Vondra – Ljovin, Květ – Keita (87. Fulnek), Hronek (73. Necid), Bederka – Chramosta (73. Koubek)

Rozhodčí: Franěk – Caletka, Leška

Poslední, mladoboleslavský, report jsem končil s přáním přivést z venkovního tripu alespoň 4 body. Výkony sice pokulhávaly, ale bodíky do Ostravy dorazily i s bonusem pohárového postupu. Zbývalo tedy jediné, potvrdit tyto povedné výsledky v domácím zápase proti, v posledních letech, oblíbenému soupeři – pražských Bohemians.

Trenér Smetana poměrně rázně sáhnul do herního schématu, a tedy i do sestavy. Prakticky se začínalo tak, jak se v Olomouci končilo – se dvěma hroty Klímou a Almásim. Čímž asi docela roztrhal předzápasové myšlenky soupeřovic trenéra, pana Klusáčka.

Nicméně ofenzivní sestava se dvěma hroty a bez klasického defenzivního záložníka přinášela take decla den otevřených dveří v zadu, a kdyby první poločas skončil 3:5, nikdo by nemohl říct půl slova. Zápas opravdu nenudil a k vidění bylo poměrně dost vyložených šancí, bohužel zejména na straně soupeře. Zejména Chramosta mohl v poločase bez problémů zkompletovat hattrick, jenže na správném místě postavení Svozil s Laštůvkou jeho míče směřující do brány s vypětím všech sil dostali mimo tři tyče. Za zmínku stojí i Hronkův tvrdý pokus z pravé strany pokutového území, který Laštůvka bravurně ztlumil pod své tělo.

Na druhé straně za zmínku stojí Kuzmanovičův technický pokus, který však těsně minul zadní tyč Bačkovského brány nebo kontr útočných tykadel Klíma, Almási, kteří před koncem poločasu, už za stavu 1:1 pelášili vstříc soupeřově bráně. Klíma nejprve na půli přesně výbídl do brejku Almásiho, a pak vzormě mazal doplnit útok. Almási mu ale míč nevrátil a jeho nezbepečný pokus zpoza šestnáckyt zlikvidoval Bačkovský na roh jen tak tak.

K vyrovnávací brance v 38. Minutě přišel Budínský jak slepý k houslím, neboť nejprve zadkem srazil míč k Almásímu, od kterého se mu odrazil přímo do běhu, kdy využil nedomluvy obránce s brankářem a šťastně tak vyrovnal na 1:1!

Poločas tak pro nás skončil milosrdně remízou. Do druhé půle vstoupily mužstva beze změn a ráz utkání určila hned 48. Minuta a závar před hostující bránou, kdy Ndefeho přetažený centr na zadní tyči vrátil do ohně Almási, Bačkovský jej srazil jen ke Kuzmovi, který ve skluzu neměl problem otočit na 2:1!

Pak si vybral slabší chvíli Lašty, kdy nezkrotil míč na hranici vápna, a ten tak propadl přímo před hostujícího stopera Bederku. Ten si netroufl poslat míč do prázdné brány levou nohou, zpracováním na pravačku se dostal z úhlu a pak míč napálil jen do tyče. Efektivita Bohemky v praxi… Stadion pak sympaticky vyvolával Laštyho jméno, protože v tomto, ale i ostatních zápasech nás neskutečně drží, takže si podporu bezesporu zaslouží.

No a to bylo ze strany Bohemky v zápase úplně vše. Nicméně Baník se namlsal a Klokana dorazil.

Po precizním rohovém kopu Fleišmana neomylně zavěsil střídající Pokorný, psala se 66. Minuta a bylo to 3:1! Pokorný se tak nejlepším možným způsobem připomenul trenérovi a řekl si o větší herní vytížení.

Střelecký účet zápasu uzavřel v 74. Minutě tank Laco, který si ukázal Ndefemu, kam chce poslat míč. Gigli mu ho tam precizně poslal a na rybičkovou hlavičku neměl Bačkovský nárok zareagovat – 4:1!

Zbytek zápasu už se nesl v duchu kontroverzních momentů sudího Fraňka, kdy nejprve v 78. Minutě vyloučil po 2.ŽK agilního Kuzmu, který byl předtím nevybíravě skluzem zezadu sundán Ljovinem, ale vstal a mazal dopředu, tak ho soupeř chytil, a když se mu vysmekl a začal mu prchat, tak jej trefil dlaní do obličeje. Následoval pád, písknutí a k překvapení všech nedošlo k ukonční výhody a volného kopu pro Baník, ale k vyloučení Kuzmy. I tady publikum sympaticky ocenilo dobrou práci a Kuzmův vítězný gól vyvoláváním jeho jména. Jen je škoda, že v Liberci bude i kvůli Fraňkovi chybět.

V 89. Minutě pak rychlík Sor prchnul i chybně vyběhnuvšímu brankáři Bačkovskému, který ho zcela evidentně sundal při cestě vstříc prázdné svatyni, nicméně patrně díky blízké přítomnosti kolegů obránců jej Franěk červené karty uchránil.

Závěr byl tedy vice emotivní, než fotbalový, ale důležité jsou tři body, a ty zůstaly ve Vítkovicích. Liga je tedy stále rozehraná velmi dobře, chtělo by si to nepokazit reputaci před repre pauzou v nečitelném Kozlově Liberci. Urveme i tam tři body? Bylo by to super!

| Autor: Hellik | Vydáno dne 26. 09. 2021 | 965 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek