Béčko utřelo i podruhé

FC Baník Ostrava B – Odra Petřkovice 0:1 (0:0)

Hráno 16. srpna 2020 v 10:15 hodin v Markvartovicích

Pokud si někdo při pohledu na rozlosování MSFL myslel stejně naivně jako já, že bychom mohli mít po dvou úvodních kolech minimálně čtyři body, šeredně se mýlil. Po utkáních se Znojmem a Petřkovicemi máme nulu nejenom na bodovém kontě, ale máme nulu i na kontě vstřelených branek. Chtělo bylo studenou sprchu a hodně rychle začít makat. Body a Branky samy na konto nenaskáčou.

Baník B: Murin – Zálešák, Velner, Hasala, Fulnek - Jaroň, Mooc, Kulig, Kostka (46. Urban, 65. Martiník) – Lokša (K), 46. Barkov (64. Zajíček)
Petřkovice: Lapeš, Wala, Sporysz (K), Neumann, Ptáček J., Praus, Plesník, Holzer, Mládek, Raab, Moučka, střídali Ptáček L. a Smékal

Rozhodčí: Kotala – Kulička, Páral
Diváků: asi 300-400 bych řekl

A přitom to mohlo začít tak dobře – druhá minuta, po faulu na Kuliga standardka z velice nadějného místa, ale prudká bomba Jaroně z dvaceti metrů notně otřásla břevnem!!! Jak čas ukázal byla to naše největší šance utkání ... Naše – oproti prvnímu kolu – částečně pozměněná sestava působila sice trošičku lépe, ale to platilo pouze do vzdálenosti deseti metrů před vápnem. Tam skoro veškeré snažení končilo.

Soupeř se mohl dostat do vedení velice šťastně a kuriózně, když Ptáček otravoval Murina při výkopu tak důrazně, až jej Murin nastřelil míčem a ten se odrazil pouze deset centimetrů od naší pravé tyče. O pět minut později se dostal k odraženému míči Fulnek, bomba z 25 metrů ale letěla na dosah gólmana Lapeše. V těchto chvílích jsme se přece jenom dostávali ke slovu, v 19. minutě kopal roh Kostka zprava, v závarech naše střely obrana 2x blokovala a povedlo se jí to i při finálové střele Mooce. No a ve 23. minutě dal dokonce Barkov skluzem gól – praporek pomezního byl ale jasným signálem ofsajdu.

Tak a to bylo od nás asi tak vše. Petřkovičtí začali o sobě více vědět, začali lépe kombinovat a na rozdíl od nás se dostávali i k zakončení. Okolo čtyřicáté minuty jsme jí po hrubkách Jaroně a Kostky sami založili brejkové situace, tu první zachránil Velner, drhá skončila nepřesnou přihrávkou. A dokonce už to vypadalo, že se bude opakovat i gól do šatny z prvního kola, ale střela z jasné situace mířila těsně kolem naší levé tyče.

Nezlepšili jsme se ani ve druhé půli a tak mohu popisovat pouze to, co vymyslely Petřkovice – po faulu na Holzera (brácha Holziho z našeho áčka) střílel tvrdě Plesník pouze doprostřed, stejně pálil po brejku Plesník, ale v 59. minutě už se hosté dočkali. Po hrubé ztrátě v naší rozehrávce a darovaném rohu jsme sice první centr odvrátili, ale z odraženého míče centroval z levého křídla Sporysz a Raab, který se v dresu našeho béčka neuměl trefit, se trefil proti nám... 0:1, inu to tak bývá no. Raab pálil po chvilce z narážečky s výborně hrajícím Neumannem, tentokrát to bylo ale mimo tyče.

Petřkovice už byly v této fázi jasně lepším týmem, což dokázali i další povedenou akcí v 73. minutě po autu a centru zleva, kdy se Raab pokusil přehodit Murina, ten mu pokus vyrazil na roh a po něm někdo z našich dokonce vykopával střelu z brankové čáry. To bylo velké štěstí, ale měli jsme ho i za chvíli, kdy kolem 80. minuty zahodili Moučka a Mládek zcela jasné góly – Moučka se dokonce netrefil z metru...

Murin nás pak podržel ještě dvakrát při dalších vynikajících příležitostech střídajícího L. Ptáčka a opětovně Raaba, aby pak Petřkovice na neproduktivitu málem doplatily ztrátou zasloužených bodů – v 90. minutě jsme šli do přečíslení, Lokša však sobecky zakončoval sám místo přihrávky zcela volnému Martiníkovi. Neříkám, že by to Martiník dal, ale branka před ním zela odkryta ze dvou třetin. Možná ale nakonec spravedlivé, dneska jsme si zase nezasloužili ani ten bod.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 16. 08. 2020 | 1333 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek