vs 17:00

Béčko porazilo Uničov

FC Baník Ostrava B – SK Uničov 3:1 (1:0)

Hráno 30. srpna 2020 v 10:15 hodin v Markvartovicích

Až na třetí pokus dokázalo béčko Baníku využít „domácího“ zápasu v zisk všech tří bodů, když ve čtvrtém kole MSFL porazilo ve vyrovnaném utkání Uničov. Tři body jsou hodně cenné, protože v sestavě soupeře se objevila spousta hráčů, kteří prošli například kádrem Sigmy. Naše řady posílila čtveřice širšího kádru A týmu – Budinský, Azackij, Buchta a Kaloč.

Sestavy
Baník B: Budinský - Zálešák, Azackij, Hasala, Fulnek - Jaroň (72. Kostka), Kaloč, Mooc (65. Kulig), Martiník (60. Wojatschke), Buchta (82. Žák) – Lokša (K) (77. Barkov)
Uničov: Uvízl – Svoboda (65. Vasiljev), Ambrozek, Vichta, Komenda (K), Kasal (73. Vybíral), Bača, Krayzel, Krč, Můčka, Koutný

Rozhodčí: Bebenek – Černoevič, Žurovec
Diváků: asi 200

V kádru naší rezervy proběhla v týdnu před zápasem menší čistka, pětice hráčů už v Baníku pokračovat nebude. Ačkoli jsme byli značně posíleni áčkem, v prvních pěti minutách měl daleko více ze hry soupeř – k ničemu jsme jej ale nepustili třeba i díky tomu, že v první minutě ukázal uničovským důraznou hrou tělem v hlavičkovém souboji Azackij, že to nebudou mít jednoduché. V 6. minutě – při naší snad druhé návštěvě na půlce Uničova – jsme udeřili. Zálešák poslal skvostnou kolmici po čáře Kaločovi, ten dal míč po zemi na malé vápno a ačkoli se Martiník pravou nohou nejprve do míče netrefil, duchaplně zahrál ještě nohou levou a míč skončil v síti – 1:0.

Bohužel nás vedoucí gól nikterak nenakopl a nebýt Budinského... Ve 13. minutě dával Krč zleva před vápno, Mooc nepokryl Komendu, který pálil nebezpečně po zemi na zadní tyč, ale Budinský dokázal vytáhnout míč na roh. 23. minuta a opět Komenda dostal míč na hrot, byl sám před Budinským trochu z úhlu, ale výsledek byl stejný – Budinský vyrazil na roh. O dvě minutky později jsme konečně zase něco vymysleli my, když přešel Fulnek přes Svobodu do vápna, poslal hezký míč po zemi na malé vápno, ale ani jeden z našich tří hráčů se k zakončení nedostal. Navíc šel Uničov okamžitě do brejku a Budinský musel potřetí vyrážet na roh, tentokrát byl střelcem Vichta.

A v 31. minutě opět stejná situace – míč do vápna napravo, Krč uspěl v souboji se Zálešákem, střílel k pravé tyči, ale Budinský opět vyrazil na roh. To byly čtyři skvělé zákroky našeho gólmana! Ve 43. minutě pustil sudí snad dvoumetrový ofsajd, hosté šli do přečíslení čtyř proti třem, ale sami se nepřesností o šanci připravili.

Baník mohl zvýšit vedení hned po výkopu druhé půle, když poslal super míč do ohně Kaloč, Buchta ve skluzu poslal v gólové šanci míč pouze do brankáře Uvízla a Fulnek pálil z odraženého míče pouze do Kasala. Mnohem lépe si vedl Fulnek v obraně, když v 55. minutě zablokoval Krče ve velmi dobré šanci na malé vápně. No a do sedla málem posadil soupeře Azatskij, když chyboval v rozehrávce, hosté šli opět do přečíslení ... a opět z něj ani nevystřelili.

Baník udeřil opět v 62. minutě – kdy poslal Jaroň nejkrásnější balón zápasu ve formě centru přes půl hřiště, Lokša sice netrefil míč na 100%, přesto ale Uvízla překonal skákavou střelou – 2:0. V druhém poločase se už zdál Baník lepším týmem, Uničovu jako by začaly docházet síly. Nic ale ještě nevzdávali – o tom jsme se málem přesvědčili v 71. minutě, kdy se mezi stopery protáhl Komenda, Azatskij jej ale skluzem zezadu výborně zablokoval. O pět minut později mohl zvýšit Buchta, to by ale musel pálit po centru Kostky z první.

I v závěru zápasu bylo k vidění několik nadějných šancí. Nejprve hlavičkoval nebezpečně těsně nad břevno Krayzel, pak po kombinaci Barkova a Wojatschke pálil z úhlu do gólmana Buchta, abychom šli v 84. minutě do vedení 3:0 poté, co střelu Kuliga z 20 metrů vyrazil Uvízl pouze před sebe a Wojatschke lafatovsky dorazil do branky. Hned z následné akce se dočkali i hosté – sudí pustil jasný faul, naši přestali hrát a Vichta sám před Budinským nedal brankáři šanci, když jej prostřelil po zemi k levé tyči – 3:1. Nutno říct, že ten gól byl zasloužený, protože o tři branky horší Uničov rozhodně nebyl. No a z poslední akce zápasu už v nastavení netrefil Ambrozek po přihrávce Vasiljeva ze tři metrů úplně odkrytou branku – tomu asi nevěří ještě teď.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 30. 08. 2020 | 763 přečtení | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek