Béčko stačilo pouze vyrovnat

FC Baník Ostrava B – Sigma Olomouc B 2:2 (1:2)

Hráno 09. září 2020 v 15:00 hodin v Markvartovicích

„Dřív než o hodinu vypnul jsem mašinu“ si mohl zazpívat ten, kdo se i přes hodinový posun původního termínu vypravil na utkání vloženého 16. kola MSFL. No budiž... Řekněme, že Olomouc je daleko a jeho hráči se asi chtěli dívat od osmi na Četnické humoresky. Spíš bych to ale viděl na humoresku (= čti podraz) na fans. Já jen doufám, že se pro naši rezervu zase nevrátí úřední hrací čas v pondělí v 13:00 hodin.

Baník B: Budinský - Zálešák, Velner, Hasala, Fulnek - Jaroň (81. Wojatschke), Mooc (K), Drozd (69. Žák), Kostka (38. Martiník) - De Azevedo - Martišiak (51. Lokša)
Sigma B: Trefil - Diblík, Kotouč (K) (83. Neuer), David, Galus - Grygar (90. Hapal), Hausknecht (46. Bednár) - Grečmal, Radič (69. Fiala), Šíp (73. Baďura) - Yunis

Rozhodčí: Volek – Zaoral, Pospíšil
Diváků: nehlášeno, můj tip je 150 ks

Diváků tedy moc nebylo, zato „VIP sektor“ či jiná místa byla nabita jmény – Bělák, Grussmann, Kozel, Kopecký, Honza Baránek, Víťa Baránek, Chvěja, Smola, Azackij, Švéd, Svěrkoš, Papadopulos, Dlouhán, Ondra, Pepa, já ... :-) Jiná zvučná jména se objevila v obou sestavách – například na straně Baníku de Azavedo a za Sigmu Yunis.

Když to zase přeskočím až na konec, podal Baník asi nejlepší dosavadní výkon, ale výhru opět neurval. Měli jsme jasně více ze hry, držení míče, měli jsme v určitých fázích hry tlak, objevovaly se tam nacvičené věci, signály, kluci o sobě věděli i proto, že si sestava sedá. Kopali jsme snad patnáct rohů, ale v konečné fázi to drhne. Šancí bylo opět málo, chyběl moment překvapení, přesnější anebo včasnější přihrávka. Olomouc otočila skóre pouze dvěma hrůzostrašnými chybami našeho stopera Hasaly, ale na to se historie neptá – ve výsledcích bude zapsána plichta.

Ještě než začnu popisovat běh minut, přidám jednu zásadní informaci – nehráli jsme v černém ale v bílém (Olomouc v červeném). Super. Uvidíme, co v Jablonci – ten je zelený, modrá či bílá by mu vadit nemusela. Navrhuji nechat černou v Ostravě nebo ji rovnou dát do depozitáře.

Pojďme na ten zápas – Olomouc měla výkop, nadržený Martišiak vlétl do rozehrávky, získal míč a stopeři měli co dělat, aby jeho výpad pokryli. Míč se přesto dostal až k brankáři Trefilovi. Super začátek. V šesté minutě jsme po obléhání vápna dali de Azavedem na hranici vápna Drozdovi, ten pálil po zemi kousek vedle, Dobré, ale parádní věc jsme předvedli až po čtvrthodině hry, kdy Drozd skoro ze stejného místa roztáhl napravo, Jaroň na nic nečekal a poslal prudký míč po zemi na malé vápno, kde Martišiak přetlačil všechny a zavěsil nekompromisně pod víko – 1:0.

O tři minuty později jsme předvedli akci jako z kopíráku po ose Drozd – de Azavedo – Zálešák, Carlos se stihl přesunout na první tyč, kde byl možná penaltově faulován, ale kopali jsme pouze (jalový) roh. Za chviličku zahrozila Olomouc po výborném centru Galuse na zadní tyč, Budinký vytáhl ruku jak Saxana a míč vyrazil, dorážel ještě Diblík, ale Buda to dal i podruhé. Po minutách hry mezi šestnáctkami pak zkusil přetlačit zkušený Yunis stejně zkušeného Velnera, už se zdálo, že se mu to podaří, ale zarputilý Velny ho do šance nepustil. Super obrana mého spolurodáka z Bílovce :-)

No a pak zaúřadoval Hasala :-( Nejprve daroval zcela nesmyslně soupeři roh, který odvrátil Drozd, Hausknecht vrátil míč zpět do ohně, Hasala ale kiksoval i podruhé a této chyby už Radič využil k vyrovnání přízemní střelou k pravé tyči – 1:1. V 39. minutě jsme se dožadovali možného zahrání rukou ve vápně, ale nakonec jsme museli už v nastavení sklopit uši. Nejprve chyboval Carlos, když machroval koloběžkama tak dlouho, až mu soupeř sebral míč, Šíp potáhl rychlý brejk až do pokutového území, střílel na Budinského velice slabě, gólman si šel pro míč, ale Hasala nepochopitelně míč zasáhl, změnil jeho dráhu a Yunis ještě asi snadnější gól nedal – 1:2 do šatny je na posrání.

Bylo otázkou, jestli se po této facce tým Baníku ještě zvedne. Do druhé půle jsme šli na plac ve stejné sestavě, ale střídání na sebe nadala dlouho čekat – něco jsme zkrátka změnit museli. Oni totiž ani Hanáci na nic nečekali, o čemž jsme se přesvědčili hned v 49. minutě a Budinský musel hasit proti Yunisovi po centru na první tyč Šípem. Kontrovali jsme nadějnou stadardkou, pro zahrání jsme dokonce rychle vystřídali, ale čerstvý Lokša se tentokrát přes zeď netrefil. Měli jsme více ze hry, ale někdy jsme to zbytečně brzdili – jako například Drozd v 58. minutě, i když následná přihrávka na de Azaveda byla dobrá – Carlos se pokusil obstřelit vše, letělo to nadějně, ale nakonec se to zatočilo mimo tyče.

Aktivně jsme začali i posledních 30 minut, když vyslal Drozd hezkou kolmici dopředu, Lokša ji doběhl a hned poslal zleva míč na malé vápno, ale po ukopnutí míče bekem Martiníkovi jsme kopali pouze další z x rohů. V našem tlaku hledal Lokšu o pět minut později i Carlos, bohužel z toho byl tentokrát pouze odkop od branky. Nakonec jsme se vyrovnání přece jenom dočkali – v 77. minutě v zápase aktivní (a technicky na míči fantastický) de Azavedo poslal míč zleva mezi pětník a pentli, Martiník vystřelil, míč byl (ne)šťastně tečován a skončil v síti u pravé tyče – 2:2.

Ke strhnutí výhry na svou stranu jsme měli ještě čtvrthodinku, tlačili jsme, snažili se vytvořit šanci, ale to finále... Na zakončení se musí manšaft v tréninku zaměřit, to už je druhý zápas za sebou. Ale pouze můj názor. No a taky by mě zajímalo, proč hráč, kterému nabídneš v úterý profi smlouvu, sedí ve středu na lavičce. No tak snad příště. V neděli v Markvartovicích v 10:15 proti Rosicím? Snad po výjezdu do Jablonce nezaspím...

| Autor: kulajar | Vydáno dne 10. 09. 2020 | 1256 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek