vs 17:00

Béčko urvalo výhru ve Zlíně

FC Fastav Zlín B - FC Baník Ostrava B 0:1 (0:0)

Hráno 12. září 2021 v 10:30 hodin

Ve zlínském vršanském Sportovním areálu Vlastislava Marečka (škoda ho synka, opravdu velká škoda ... super chlap odešel tak brzo... před týdnem tomu bylo už 14 roků) nečekala naši rozjetou rezervu žádná procházka růžovým sadem – domácí zde hráli čtyřikrát a čtyřikrát odjel soupeř s prázdnou. Oba týmy nastoupili s několika členy širšího kádru áčka a u nás se čekalo nejvíce na to, jak se s výpadkem z rotace v A týmu vyrovná Jánoš.

Sestavy
Zlín B: Bachůrek – Pafka (K), Němeček, Vraštil, Slovák – Hrdlička, Kulíšek, Mlýnek (87. Strachoň), Nečas (87. Pobořil) – Tkáč (46. Hellebrand), Bobčík (65. Lehký)
Baník B: Murin - Zálešák, Kulig (K), Harušťák, Sanneh – Stoklásek – Jaroň, Jánoš, Kostka (58. Sotorník) – Martiník (89.Holaň), Smékal (85. Říha)

Rozhodčí: Koláček – Vejtasa, Soukal
Diváků: tipnul bych to tak na stovku

Utkání bylo naprosto vyrovnané a skoro bez nějakých větších šancí. Oba týmy hrály sice odvážně, ale zároveň velice pozorně v obraně a zejména Baník měl v první půli obrovský problém s dokonalou ofsajdovou pastí Zlína – například mezi osmnáctou a devětadvacátou minutou jsem si poznamenal hned šest (!!!) našich ofsajdů. A většiny z nich byla obrovská škoda, protože by následovaly nadějné situace.

První vážnější akci předvedli v desáté minutě zlínští, když odcentroval kapitán Pafka přes veškerou snahu Sanneha i Harušťáka, Slovák však nezamířil na zadní tyči hlavou přesně. My kontrolovali průnikem Martiníka, který se prezentoval kromě dobrého výkonu i novým žlutošedým přelivem (nebo jak se to u chlapů nazývá). V desáté minutě potáhl jmenovaný i přes neustálé dotírání otravného soupeře čtyřicet metrů, snažil se prokombinovat do vápna za pomocí Kostky, ale obrana byla jasně proti.

Ve 21. minutě nám bylo hodně horko, protože z tlačenice na hranici vápna se domácím podařilo propasírovat míč ke zcela volnému Tkáčovi, který se sám před Murinem mohl ptát „Kam to chceš?“, ale slaboučká střela k pravé tyči nemohla gólmana ohrozit. O chvilku později měl Zlín další šanci po faulu Stokláska snad 20 cm před vápnem z pravé strany, standardku poslal prudkým centrem Nečas do prostoru penaltového puntíku, ale Kulig vše hasil hezkou rybičkou na roh.

V prvním poločase „každý chvilku tahal pilku“ a tak se ukázal i Baník – v 35. přepustil Smékal po autu míč Sannehovi, střelu ještě obrana tečovala na roh, který zahrál zleva Jánoš, Martiník na první tyči míč nadzvedl, ale Kulig měl k míči na tyči zadní hodně daleko. A do půle jsme přidali ještě jednu povedenou akci – Stoklásek získal výborným presinkem míč v soupeřově rozehrávce, hned našel Smékala, ten trefil bombou z patnácti metrů tyč, ale to už vlál praporek nad hlavou pomezního... Ofsajdová past nás v první půli totálně zabila...

Druhý poločas se mi zdál trochu živější, na obou týmech byla vidět snaha po úspěchu. Nejprve vyslal super míč do volného prostoru Kulíšek Pafkovi, ten prodloužil po zemi na první tyč, ale tísněný Bobčík balón do branky nedotlačil. O své slovo se pak přihlásil hezkým ziskem míče Jánoš, akce šla přes Martiníka na Jaroně, který doběhl zdánlivě ztracený míč u brankové čáry, dal ho jako na podnose před prázdnou branku Sotorníkovi, ale ten v čistém souboji s obráncem uklouzl. Jánoš o pár minut později získal další míč, zkušeně viděl, že je gólman Bachůrek daleko z branky a zkusil jej přehodit ze čtyřiceti metrů – chyběl kousek, ale gólman se stačil vrátit. Hezký moment.

A pak zase domácí – Sanneh až příliš pasivně couval před hráčem, ten se protlačil až do vápna, dal na pětník Lehkému a pouze skvělý postřeh Musina nás ochránil od jasné branky. Bohužel pak následovaly celkem hluché minuty i přesto, že se oba týmy tlačily za výhrou. Finále akcí však lítaly většinou mimo tyče – ať už přízemní střela Nečase nebo hlavička Harušťáka. V 86. minutě už ale lavička Baníku vybuchla nadšením – čerstvý Říha poslal do opravdu velkého volného prostoru Zálešáka, ten posunul na hrot Jaroňovi, který nedal Bachůrkovi přesnou střelou na zadní tyč šanci – vedli jsme 0:1.

Domácí byli opravdu velice zdatným soupeřem a tak jsem se obával, že ji tam nakonec taky něco spadne. Nespadlo a to zejména proto, že jsme hráli zbytek hracího času i trojminutového nastavení odpovědně a nic jsme nepodcenili. No ... i když třeba Sotorníkovi se závěr zrovna nepovedl, ztratil tři celkem lehké míče... NA to se už ale historie ptát nebude – tři body ve vyrovnaném zápase urval Baník a vyhoupl se na první místo tabulky MSFL. Nádhera.

Jaroň. Že je to moc oblíbenec, to už asi víte – však jsem ho taky po gólu pochválil tak, že to museli slyšet všichni včetně pana Brabce, Galáska, Grussmanna, Svěrkoše a dalších :-) Peťan dneska nebyl vidět tak jako jindy, ale krásnou brankou rozhodl zápas. A to se počítá. Ta situace byla totiž totožná s tou, ve které byl v sobotu v Teplicích Sor. Výsledek byl ale jiný – v Teplicích nastřelený gólman, ve Zlíně rozhodující gól. Jaroň na hrad – anebo alespoň do áčka. Kua, musím zjistit, proč nebyl vůbec Chvěja. Snad zase ne ... A Jánoš dobře dneska. Pomohl.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 12. 09. 2021 | 422 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek