PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY

Baník nevoněl, Tvargle nesmrděly

FC Baník Ostrava – SK Sigma Olomouc 0:0

Hráno 15. prosince 2018 v 18:00 hodin ve vyhnanství

Hrát týden před Vánoci fotbal v našich klimatických podmínkách je na palici... Vrchnost nicméně rozhodla, žádné odvolávám, co jsem slíbil a slibuji, co jsem odvolal, se nekonalo a tak se ty hráči i ty diváku s tím už nějak poper. Že to v mraze bude spíše o zdraví než zábavu? Neva, panstvo chce mít v teplých dnech od fotbalu pokoj a proto se musí hrát i v nefotbalové kose.

Sestavy
Baník: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman - Fillo, Mešaninov, Hrubý (K), Holzer (77. Granečný) - Diop, O. Šašinka (67. J. Šašinka)
Sigma: Buchta - Zahradníček, Kalvach, Jemelka, Chvátal (64. Lalkovič) - Houska - Falta, Dvořák (90. Chytil), Plšek (K), Pilař (78. Texl) - Yunis

Rozhodčí: Královec- Nádvorník, Moláček
Diváků: 6251

Začnu konečnou bilancí – Baník má po podzimu a části (zimního) jara neskutečných 34 bodů (17+17) a jeho fans se po opravdu dlouhé době mohou kochat pohledem na tabulku. Aktuální třetí místo je naprostá nirvána, a ačkoli hrajeme mnohdy místo fotbalu kopanou, naprosté většině nás to vůbec nevadí. Samozřejmě jsou mezi námi bručouni – kdyby Hrubý, kdyby Holzer, kdyby v Opavě, kdyby se Slováckem... Ano. Ale na druhou stranu kdyby s Jabloncem, kdyby se Slávií, kdyby v Příbrami, kdyby ... kdyby byly v řiti ryby. Zkrátka nám konečně párkrát padla na kostce šestka, párkrát se k nám přiklonila štěstěna, párkrát přebila netrumfová osmička eso, párkrát jsme ukázali, co v nás skutečně hřímá. Kašleme na ta kdyby. Užívejme si to, co máme a hlavně - buďme nadále skromní. A nezapomeňme – stačilo opravdu neskutečně málo a neměli jsme komu fandit.

V pátečním zápase zapůsobily ony pověstné para-Doksy – ačkoli jsme hráli o poznání lépe než u Litavky či proti vačnatcům, byla z toho tentokrát pouze plichta. Nebylo to tím, že nás v jasných šancích pětkrát vychytal Buchta či že nám Královec odepřel dvě penalty. Bylo to proto, že jsme si (skoro) nic nevytvořili a na druhé straně měli ranec štěstí. Možná to bylo i vinou řady absencí – jedna paní povídala, že Baroš už do toho nepůjde ani na jaře, chyběl Šindy, vykartovaný byl Jánoš – na druhé straně utrpěly ztráty obrané řady a hlavně nemohli nastoupit Vepřek s Nešporem.

S absencemi se lépe vypořádali hosté a musíme uznat, že měli více šancí. Baník se musel spokojit pouze se Šašinkovou příležitostí v prvopoločasové trmě-vrmě (Ondro, ale to se zkrátka dávat musí...) a Stronatiho břevnem hlavou poté, co se šikovně prodral za míčem. Sigma? Houska pálil nepochopitelně doprostřed branky, tutovka z hlavy Yunise šla mimo a v předposlední minutě zase Houska. Uffff, to bylo štígro.

Věnovat se výkonu jednotlivých hráčů asi nemá cenu – kdo chtěl, viděl. Holzer nulový, o výkonu Šašinků by už mohl zpívat evergeen i Kája Gott, nedaří se Pazderovi, jako na houpačce je Hrubý či Fillo. Naštěstí to pro nás neznamená to, že bychom se museli bodově měřit s týmy na chvostu tabulky. Naopak – záříme v její přední části a jsme šťastní jak blechy.

A teď napíšu jednu kacířskou myšlenku – být panem Brabcem, vykašlal bych se na skupinu o 1.-6. místo, kde by byl Baník stejně jenom marionetou ve hře Slafky s Plísní. Byt jím, pošlu Šašinky o dům dál a dám příležitost těm Barkowům, Wojatskem, Szotkowskim (nebo jak se ta jejich složitá jména píšou). Však co – bodů na záchranu už snad máme dost, šrajtofle by chvilku spočla a mladí by dostali tak potřebnou příležitost popasovat se s dospělým fotbalem. V kolika že naskočil do ligy Baroš? No tak směle do opakování pokusu. Ztratit snad nemáme co.

Vážení, toto je možná můj poslední článek. V poslední době cca jednoho roku cítím nějakou opotřebovanost, chybí chuť, není tam ten nápad, nedává mi to už onu potřebnou radost, k tomu aktuální situace mezi e-maniacs. Nevím, uvažuji pro i proti. Dostávám i pozitivní ohlasy, ale po těch skoro patnácti letech už opravdu cítím tvůrčí únavu. Kdyby se našel někdo, kdo by mě plně anebo částečně vystřídal, tak ještě možná, ale aktuálně to vypadá na finito. Nikdy neříkej nikdy, ale .... Nejvíce mě sere, že to přišlo po tolika špatných sezónách zrovna v té dobré. A taky mě sere to, že bez článků by tento web nebyl asi tím, co býval. Safra, to je dilema na nejednu flašku plantejšnu... :-)

| Autor: kulajar | Vydáno dne 15. 12. 2018 | 1082 přečtení | Počet komentářů: 11 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek