PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY

Baník - Boleslav 1:1

Souboj dvou týmů s rozdílnou náladou nabídl dnešní zápas ve Vítkovicích. Zatímco hostující Boleslav na jaře ztratila jen čtyři body za dvě remízy, domácí Baník naopak na jaře uhrál pouhé čtyři body a navlékl na šňůrku tři korálky porážek v řadě. Když si k aktuální formě připočteme pravidelnost, s jakou nás Boleslav připravuje o body, cíl pro tento zápas byl jednoznačný - neprohrát a nepustit Boleslav v tabulce nadostřel.

Baník - Boleslav 1:1 (1:1)
Branky: Procházka - Mešanovič
Vstupenek vydáno: 10 593

Je vidět, že pan Páník si naše články a tipy pečlivě čte, protože v obraně se objevila staronová stoperská dvojice Šindelář, Stronati. Zraněného Pazderu nahradil Procházka. Na místě nevýrazného Holzera jsme tentokráte zkusili sestavou bloudícího Kuzmanoviče. Místo Baroše nastoupil Kuba Šašinka. Hrubému se narodila dcerka a Fillo shodil vlasy, aby se mohl po měste pohybovat trochu více inkognito.
V notně pozměněné sestavě jsme tedy začali a byli jsme za to prakticky okamžitě odměněni, úvodní aktivita vedla ke standardním situacím a rohovému kopu, který už na počátku čtvrté minuty proměnil krkolomnou hlavičkou k zadní tyči v úvodní branku zápasu Václav Procházka.
Rychlý gól vlil optimismus do žil jak fanouškům, tak i klukům v bílém. Prvních 25 minut bylo na hřišti pouze jedno mužstvo. Boleslav nehrála nic, jen chodila důrazně do soubojů, po většinou pozdě, a proto také posbírala v zápase dost žlutých karet.
Hodně volno bylo na naší pravé straně, kterou se snažil permanentně větrat Fillo, připadalo mi, že by si s Procházkou mohli i rozumět. V akcích jeden na jednoho se mu ale stále moc nedařilo, dvakrát mohl míč odevzdat kolmicí do šance, ale zbytečně táhl míč sám. Změna účesu tak k návratu formy zatím nepomohla. Ale celý zápas dřel a zejména po oranžovém faulu Maška ze závěru zápasu odcházel do kabin určitě značně pokopaný.
V 25. minutě se poprvé přihlásila o slovo Boleslav a hned to byla šance jako hrom. Po průniové přihrávce mezi Stronatiho s Fleišmanem upaloval sám na Laštůvku Ladra, gólman nás ale opět skvěle podržel a vyrazil na roh. Tady sám nevím, čí to byla chyba. Fleišmana, že mu za zády frnknul hráč, nebo Stronatiho protože špatně vykryl prostor? Třeba mi to minolta v komentářích osvětlí.
O pár minut později se vytáhl pro změnu hostující gólman Šeda, který pohotově vytáhl hlavičku Šašinky. Zajímavé bylo, že si k té hlavičce musel skoro lehnout, jak letěl ten míč nízko, nicméně i tak ho uklízel nebezpečně k tyči.
Ve 32. minutě nám aktivní koučing předvedl hostující trenér Weber, když se nebál sáhnout do nefunkčního manšaftu a místo krajního beka Křapky poslal na hřiště druhého útočníka Mešanoviče.
A tento tah přinesl své ovoce po deseti minutách, kdy Přikryl nalevo vykoupal Filla a poslal centr na zadní tyč, kde Komličenko sklepl do malého vápna právě na Mešanoviče, u kterého nebyl ale vůbec nikdo, takže si míč mohl v pohodě zpracovat a vyrovnat skóre. Poučení pro trenéra Páníka, když nám to nejde, nemusíme se střídáním otálet až do sedmdesáté minuty.
Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu, což byl škoda, jelikož Boleslav kromě dvou výše popsaných momentů neměla vůbec nic, Baník byl aktivnější a zajímavých náznaků měl docela dost.

Když se zamyslím nad Boleslaví ve druhém poločase, tak si vybavím akorát jednu naštěstí nedůraznou hlavičku z malého vápna, simulaci Komličenka na vlastní půlce a prasácký skluz Maška. Jinak hosté nepředvedli prakticky nic. Na naší straně mě zarazily pokusy o natahování času Laštůvkou při rozehrávkách kolem šedesáté minuty. Doma a za nerozhodnutého stavu? Nejspíš hlavní pokyn byl opravdu neprohrát.
Naši kluci makali a hnali se za gólem a měli k němu velmi blízko v 65. minutě, kdy zůstal na malém vápně nepokrytý Šašinka, kterého našel přesným pasem Fleišman. Kuba ale zakončení nezvládl a míč od jeho kopaček jen tak tak, že vůbec dojel do Šedovy náruče. Kuba odehrál dobrý první poločas. Udržel spoustu míčů, dost jich i sklepl směrem ke spoluhráčům, což u něho nebývalo úplně zvykem. Ale ve druhé půli asi docházely síly, protože sklouzl ke svojí nedobré hře. Až komicky působilo, když se před šestnáctkou přimotal Hrubému pod nohy a překazil tak snahu o rychlé přenesení hry. Nicméně ten pískot při jeho střídání byl ubohý.
Radost dívat se byla na Marka Matějovského. Jeho přehled byl neskutečný. Dokázal přidržet míč a uklidnit hru uprostřed, jeho pasy měly myšlenku (naštěstí postrádaly přesnost). Myslím si, že někdo takový, kdo by dokázal hru uprostřed uklidnit a dát ji řád a myšlenku nám momentálně citelně chybí. Hrubého bylo dnes po nucené pauze a narození potomka plné hřiště, ale v klasického špílmachra (zatím) nedorostl.
Naše střídání bylo opět podivné, když nejprve nasadíme na levý kraj Kuzmu, kterého poté nahradí Granečný a za pár minut jde Holzer do útoku místo Šašinky. Takže nejprve máme mimo pozici Kuzmu, a když ho pak můžeme dát do útoku, tak ho raději stáhneme úplně a do útoku pošleme záložníka Holzera.
Bohužel nám toto kouzlení se sestavou druhý gól nepřineslo, takže utkání skončilo remízou. Ale hlavní úkol, nepustit na dostřel soupeře, se splnit podařilo.
Pokud chceme udržet šestku a zahrát si pět kvalitních zápasů s top týmy, tak po repre pauze musíme bezpodmínečně vykrást Strakovu Karvinou, jinak to budou ještě nervíky.

Tak uvidíme! BP
Hellik

P.S.: Po závěrečném hvizdu (a mém odchodu ze stadionu, čerpám tedy informace jen z médií) v našem kotli zkolaboval Hrnek, díky včasnému zásahu jiného fanouška a zdravotnické služby odjížděl ze stadionu při vědomí v sanitce. Hrnku, dej se rychle dokupy!

| Autor: Hellik | Vydáno dne 16. 03. 2019 | 987 přečtení | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek