PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY

Baník pár dnů poté

Pojďme se opět s určitým časovým odstupem ještě jednou podívat na poslední ligové vystoupení Baníku. Nepravidelnou rubriku jsem si pracovně nazval „Den poté“ a chtěl bych se v ní věnovat zajímavých okolnostem okolo zápasu, žhavým tématům a vůbec všemu tomu, co se kolem toho konkrétního mače motalo. Uvidíme, zda to bude bavit mne a hlavně vás. Ukončit to se dá vždycky.

Teplice
Teplicím se asi po pěti brankách od sešívek nejelo do Ostravy lehce, ale doby, kdy se k nám jezdilo pro porážky, jsou bohužel pryč. Vzájemná bilance v české lize je naprosto vyrovnaná a utkání Baníku s Teplicemi se tipují vždycky těžce. Na poslední vzájemné utkání se dobře vzpomíná Kuzmovi – dal v něm hned dvě branky a rozhodl o naší výhře.

Diváci
7083 diváci jsou celkem bída. Jasně – horko, dovolené, páteční termín... Ble ble ble... Osobně se spíše domnívám, že Páníkova fotbalová válka si začíná vybírat oběti i na civilním obyvatelstvu, které raději místo na stadión zaleze do krytů (čti do hospod). Není se čemu divit – na tu kopanou se opravdu nedá dívat a pokud se díváš, začnou tě – vedle baníkovského srdce – bolet i oči. Jo a horko asi nebylo – Stronati měl dlouhý rukáv :-)

Vítězná sestava
Vítězná sestava se nemění – tedy pokud to netrénuje Páník... Jasně, za Filla musel jít někdo jiný a Celba se s nelehkou situací (zejména v první půli) popral se ctí. Náhradu Smoly s Kuzmou však chápal asi málo kdo. Horko jak sfiňa a my dáme od začátku Baryho... O Granečném raději ani nepíšu. Nutno ale uznat, že na Barošovu hru a snahu se alespoň dalo dívat, byl z našich spolu s Reiterem nejlepší.

Nástup
Baroš vyšel z tunelu jako kapitán první a hned hodil při nástupu k zápasu očko směrem k našemu kotli. Určitě nějaké info o připravené akci měl a tak jenom zkontroloval, zda plakát CHCEME VIDĚT FOTBAL, NE VÁLKU skutečně v kotli visí. Visel.

Timeout
Kdyby si šlo vzít ve fotbale timeout, musel by si jej Baník vybrat po minutě a půl – první dvě hlavičky prohrané, střela těsně vedle, ztracený aut, Stronatiho taneček kolem balónu, furt na naší polovině. Timeout vzít nešlo a za chvilku byl míč v naší síti. Super začátek v zápase, ve kterém jsme chtěli žluťáky zašlapat do trávníku.

Zápas
I druhé utkání letošního ligového ročníku jsme ve vyhnanství prohráli. Na rychlou branku soupeře jsme nedokázali odpovědět i přesto, že jsme měli penaltu i řadu velmi dobrých šancí. Někdy jsme šanci zabili zbrklostí či nepřesností, jindy – a to byl největší kámen úrazu – nás vychytal vynikající Grigar. Stařík podal jeden z nejlepších výkonů v kariéře a je hlavním strůjcem teplického vítězství. Na zcela opačné pozici žebříčku výkonů je Granečný – to co předvedl, byla jedním slovem hrůza.

Penalty
Baroš, Fillo, Fleišman, Hrubý, Baroš – to jsou jména střelců našich posledních pěti soutěžích penalt. Ani jeden s touto herní situací nenaložil tak, jak bychom si přáli. Někdo to kopl lajdácky, proti někomu se vyznamenal brankář, jiný trefil břevno. Výsledkem je vyrovnání rekordu a nastolení otázky – lze se penalty vzdát? Pokud ano, neúspěšný střelec by si alespoň ušetřil nervy.

Střílení penalt
O přestávce vyvrcholila týmová soutěž ve střílení penalt; do finále se probojovali zástupci sektorů D6 a D7 (jinak Vandráci z P1 na Bazalech). Hrálo se o sto originálních dresů a kluci je jedenácti proměněnými střelami získali. Velká gratulace! Na zmíněných sektorech nebývá moc lidí ... Když tam ale rozdávaly hostesky vyhrané dresy, hnali se tam fans dokonce i z kotle. Trochu trapné...

Páník ven
Jo jo, už to řvalo hodně lidí na stadiónu a už to musel slyšet. Když to řvali lidé z ochozů 2x v závěrečných minutách, kotel se ještě nepřidal. Po zápase při „děkovačce“ to však zaznělo už i z kotle. Páníkových stoupenců ubývá – jsou-li ještě nějací. V průběhu zápasu se na reklamních panelech několikrát objevil nápis „Již brzy“ – že by nějaká nápověda?

Závěr
Paradoxně náš asi nejlepší zápas ze tří odehraných zůstal bodově neoceněn. S poměrně lehkým losem viděli ti největší optimisté z našich řadách patnáct bodů z pěti zápasů – a ejhle, ono to tak hladce nepůjde. Snesme se z oblačných výšin zase na zem, probuďme se v realitě a přestaňme snít. Bohužel pro nás – v Opavě nás čeká opět válka. Doufejme, že pouze na hřišti.

PS. A s otázkou z minula o změně nositele kapitánské pásky v průběhu zápasu mi nikdo nepomohl. Přitom na pokecu, plno manažerů minimálně z La Ligy :-(
PS1: Po zápase v Opavě bude mít tato rubrika pauzu, bo celovíkendová oslava narozenin.


To becontinue...Maybe...

| Autor: kulajar | Vydáno dne 28. 07. 2019 | 1092 přečtení | Počet komentářů: 9 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek