PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY

Baník den poté

Po jednozápasové tvůrčí pauze se s určitým časovým odstupem vracíme k sobotnímu zápasu Baníku proti Bohemce a přinášíme ještě pár postřehů okolo zápasu. Takové malé Dohráno - vlastně Dopsáno.

Baník
Baník se k utkání navnadil již výhrou v Opavě a chtěl už ve Vítkách konečně zabodovat naplno. Ztráty s Libercem i Teplicemi byly bolestivé a při pohledu na aktuální tabulku bolí ještě více – Liberec má po pěti kolech body pouze ze zápasu s Baníkem a Teplice na tom nejsou o moc lépe... Výhra nad Klokany byla naprosto nutným počinem.

Bohemians
Doma celkem jo, ale venku? Nula bodů a pět inkasovaných gólů na klidu nepřidají a trenér Hašek určitě v klidu být nemohl – a to i z toho pohledu, jak se Klokanům proti Baníku v poslední době daří. Hašek z toho byl tak nervní, že dostal v sobotním zápase žlutou kartu za nakopnutí míče do střídačky... Navnadit ho mohla plichta s Plzní – i zde se ale nutno se nejprve podívat na současnou formu Plzně. Že by končila jedna éra?

Počasí, hodina konání, doprava
Nenávidím fotbal, který končí v deset/jedenáct v noci a miluji sobotní odpolední zápasy. Tento názor určitě většina z vás nesdílí, ale za mě je to luxus – poobědváš, zdřímneš, dáš pivko a jdeš na fotbal. A nevadí mi ani šílené dusno, které zrovna v sobotu bylo – já po hřišti neběhám :-) Jenom pevně doufám, že jsou v pořádku chachaři, kterým se v hledišti neudělalo dobře a museli použít služeb zdravotníků – má někdo z přítomných info o jejich stavu? Fans, kteří přijíždějí na Baník do OV zespodu, notně zkomplikoval dopravu uzavřený klimkovický tunel – ten, kdo to risknul přes Klimkovice, přišel na zápas pozdě. Lepší variantou byl směr Mošnov a Brušperk, ale i zde to nebyl žádný med.

Zápas
Rubali jsme jak za Mamuly a plán byl splněn, ba i překonán. Manšaft hrál konečně zase fotbal, obrana by asi nějakou poznámku do žákajdy zasloužila, ale předek její výpadky nahradil a vyhrálo se. Siamská dvojčata jsou zase spolu a přinášejí ovoce své spolupráce na stůl Baníku. Zda dal Šindy opravdu gól, ví snad jen pánbůh, ale to je jedno – vítězným gólem jeho šmudla nebyla a Klokani zatím ani nijak nebrečí. Že nebyl VAR? Byli jsme před ním, budeme i po něm.

de Azevedo
Nechtěný. Tlustý. Pomalý. Nerozehraný. Přesezený. Jo jo, pamatujete ještě, jak Karloska mnoho z nás vítalo po návratu z Francie? Někteří ho dokonce nazývali Holzerem II, ale výkonem, kterým se prezentoval v sobotu, jasně ukázal Holzerovi I, že mu vážně hrozí sezení na lavičce delšího charakteru. De Azevedo nejenže zásadně rozhýbal levou stranu a našel si přitom ještě čas na parádičky, ale zejména jeho průnik snad přes pět chlapů zakončený střelou byla jedna z top záležitostí zápasu. Pokud to tak půjde dál, mohl by být Carlos luxusní letní posilou zadarmo.

Výkony
Většina hráčů Baníku zahrála nadstandardně. O obraně jsem již psal, zejména její střed musí být příště lepší. Módou je teď nadávat na Flaišmana – myslím, že tentokrát moc důvodů k nespokojenosti nedal a jeho dva míče, po kterých padl gól, hovoří za vše. Hrubý druhý zápas po sobě výborný, u Jánoše jsme si na výborné výkony již zvykli. Reiter se do toho pomalu taky dostává no a prosadit se do útoku bude mít Bary asi těžké... Lépe ale tak než pořád míchat sestavou a hledat její optimální složení.

Budínský
Minule skoro muž kola, v sobotu to tak slavné nebylo. Jasně – penalta se dá pouze špatně kopnout a i při sólovém nájezdu moc šancí gólman nemá, ale... Pokud se ale chce v brance udržet i za situace, kdy je již Lašty připraven naskočit, musí příště nějakou nástavbu výkonu určitě ukázat.

Jindřišek
Spolehlivý záložník a současný kapitán Bohemians se počtem zápasů přibližuje elitní společnosti Klokanů pod vedením Panenky, Bičovského či Sloupa. Třináct sezón v jednom klubu s jednou hostovací přestávkou ve Fulneku hovoří za vše a uvedený počet asi ještě není konečný. V sobotu předvedl další spolehlivý výkon, i když paradoxně jeho střídání v 75. minutě znamenalo prvních patnáct minut, ve kterých letos na hřišti chyběl.

Závěr
Dívám se na tabulku po prohrách Plzně či Sparty a říkám si – kdyby s Libercem, kdyby s Teplicemi... No nic, to je už za námi. Ale kdyby výhra na Spartě, tak to joooooooo!!!

| Autor: kulajar | Vydáno dne 12. 08. 2019 | 1128 přečtení | Počet komentářů: 11 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek