PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY

Baník den poté VII

Docela hezky se to vzpomíná na poslední dva zápasy Baníku na Boltově stadionu ve Vítkovicích, že? Sedm gólů v soupeřově síti a šest bodů jsou důvodem k tomu, abych překonal vrozenou lenost a o pátku ještě něco napsal.

Baník
Výkonem na Letné své fans hodně naštval a pokud nejsou hráči slepí a hluší, viděli a slyšeli to ze všech stran, a bylo jim jasné, že nic jiného než výhra nad Slováckem k utišení atmosféry nepomůže. Baník navíc do zápasu nešel kompletní – ke zraněnému Stronatimu se přidal Hrubý i Diop. Baník v pátek fáral na opravdu těžkou šichtu.

Slovácko
Slovácko zatím rubalo nad plán a tříbodové těžební výkony na Spartě a v Plzni byly rekordní. S dvanácti body a třetím flekem v tabulce po šesti kolech asi hosté až tak nepočítali, ale na týmu se pravděpodobně projevuje poctivá práce a dlouhodobá koncepce trenéra Svědíka. Osobně to manšaftu přeji – přece jenom si raději zajedu do Uherského Hradiště než do Příbrami. Tak ať se jim daří i dál!

Ondra Šašinka
Byl jsem moc rád, že hrál. Ne proto, že pokuta 200 000 Kč za jeho start může být použita k uhrazení pokuty za pyro (předpokládám, že pyro pokutu nikdo jiný nezaplatí). Jenom mě zkrátka štvou takové ty dohody – jdi na hostování, ale proti nám si nekopneš? Proč? Když už chceš, aby se ukázal na hostovačce, no tak nebuď připosraný a ho nechej, ať se ukáže právě proti tobě. Další kladné body pro Svědíka, že do toho šel. Že se to nepovedlo? Za pokus to určitě stálo.

Zápas
Nebyla to úplná brnkačka, ale nakonec se dá říct, že výhra byla jasná. Kluci za to vzali pořádně, po chvilce rozkoukávání zcela převzali otěže zápasu, třikrát nám to tam spadlo a ještě dvakrát zazvonila tyč. Myslím, že absolutorium zaslouží všichni a nad Šindelářovými kousky tentokrát přimhouříme oko. Flaška k sobě konečně našel partnera a i jeho výkon šel oproti minulým zápasům ohromně nahoru. V dresu soupeře se Ondra snažila a byl spolu s Navrátilem nejlepším hráčem Slovácka. V pátek to ale (naštěstí pro Baník) nebylo to Slovácko ze Sparty či Plzně.

Ticho
Rvalo uši. Vypnuli jsme si i zvuky na mobilech, plastové kelímky naštěstí při ťukání nezvučí, tleskali jsme jenom decentně. Zkrátka jsme se chovali přesně tak, jak si to mocipáni přejí. Trvalo to dvacet minut a bylo to naprosto hnusné. Silný zážitek, který bych si už ale zopakovat nechtěl. DK LFA banda zkurvená. Bohužel je ten boj předem prohraný, ale proč jim to nedat slyšet. Hlavně že jsme na klubové úrovni padli na úroveň Kypru (vlastně ten už je před námi). Nějak se vám ten produkt soudruzi kazí – ale ona i ryba smrdí od hlavy.

Budinský
Už dvakrát jsem psal, že Budinský potřebuje ke svým výkonům nějakou nástavbu, ale ani jeho vynikající výkon z druhé půle proti Spartě mu nepomohl k udržení v kysni. Ty dvě chyby při sparťanských brankách byly přece jeom strašidelné... Mezi tyče šel v pátek Lašty, udržel čisté konto a Viktor tu nyní bude mít přetěžké. Jsem zvědav, kdo dostane přednost v Lanžhotu :-) Když už jsme u Laštyho – moc se mi líbilo to, jak to řekl naplno v pozápasovém rozhovoru: „To ticho na stadionu bylo na hovno.“

de Azevedo
Carlos se stává jednou z ústředních postav týmu a zahraje-li on, hraje většinou dobře i celý manšaft. Osobně jsem absolutně nečekal, že se do toho dostane tak brzo. Holzer, Granečný a nově i uzdravený Lalkovič to budou mít a mají přetěžké. Ačkoli byla u vypracování všech tří pátečních branek strana pravá, de Azevedo dal dokonce gól hlavou a jeho ťukes s Fleišmanem a dalšími spoluhráči z druhého poločasu u levé lajny si budeme pamatovat hodně dlouho – stejně jako hráči Slovácka, ze kterých udělali stojící sloupy. Jednou to je běh s míčem na hlavě, podruhé bágo v zápase – Carlos zkrátka baví fotbalem a to je to, co chceme.

Konzerva Páník
On tam toho Kaloče zkrátka nedá. My vedeme čtvrt hodiny před koncem o tři fíky a Páník tam pošle Baryho... Nic proti Milanovi, ale kdy se má ten Kaloč v lize herně otrkat, když ne za takového stavu a v takovém utkání? Poslední dobou hraje áčko jak na potvoru ve stejný den jako béčko, takže Kaloč proseděl jeden víkend na lavičce na Letné a druhý víkend leštil lávku proti Slovácku. Jedno střídání má Páník vyhrazeno vždy pro svého oblíbence – ten ale tentokrát chyběl a šance tedy o třetinu stoupl. Konzerva ale zůstala zavřena a budoucnosti se neotevřela.

Závěr
Zatím krásný víkend. V pátek výhra Baníku a luxusní koncert Traktoru v Pustějově, v sobotu jasná výhra Liverpoolu, Karviné a prohra MU. Jenom arizonští Cardinals mě zklamali, ale v NFL jde zatím pouze o předsezónní zápasy. Dneska ráno úspěšné houbaření, pak celkem fajn mašiny z Anglie – tak ještě to chce třeba porážku Spartičky :-)

P.S. Béčko
Naše béčko – nebo chcete-li juniorka – se probouzí z těžkého snu v juniorské lize a naráží na tvrdou realitu dospělého fotbalu. Tři plichty a páteční prohra v Otrokovicích asi nejsou těmi výsledky, které jsme chtěli, ale je to prostě realita. Realita, která zpětně ukazuje, jak nesmyslným projektem celá juniorská liga byla. Jasně – do kádru jsme začlenili minimálně tři chlapy, kteří už dospělý fotbal hráli ale zbytek se zatím nechytá a utíkají mu zejména závěry zápasů. Snad se to časem zlepší, v každém případě by už to chtělo konečně výhru. Nejlépe už příští neděli proti Zlínu B, který je před dohrávkou kola na posledním místě tabulky.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 25. 08. 2019 | 1236 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek