PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY

Baník den poté XII

Úkol pro sychravou sobotu byl úplně jasný – muži ve žluto-modré kombinaci dresů nesmí projít na žádném úseku fronty. A podařilo se! Nejprve nasázela zlínskému soupeři čtyři fíky naše devatenáctka (4:2, Knedla, Drozd, Barkow, Wojatschke) a pak zopakovala čtverku – dokonce s nulou vzadu – i sedmnáctka (2x Holub, Rehwald, Šmiga). Mečbol pak byl v sobotním podvečeru na áčku.

Baník
Poté, co byl v tvrdém souboji se spoluhráčem zraněn na tréninku de Azevedo, jsme si mysleli, že je to v pr... Maršál Páníkov ale do dalšího průběhu války přesunul divizi Kuzmanoviče na levou zálohu a zatím tím soupeře zcela mate. Po výhře nad Příbramí vstoupil Baník do stejné řeky podruhé proti Zlínu a hle – povedlo se to zase. Výraznou podporou ve vítězné bitvě byla tentokrát i pravá strana, kde se opravdu skvěle rozstřílela artilérie Reitera a Filla. Dvě bitvy, dvě výhry, sedm přesných zásahů, šest bodů a pochvalné mručení fans.

Zlín
Ševci jsou aktuálně v hodně svízelné situaci, nedaří se jim vyhrát, body nenaskakují ani remízami a v klubu vládne pochmurná nálada. Pro zápas s Baníkem navíc nemohli počítat a celou řadou hráčů – Poznar seděl za karty, další ex-Baníkovec Hlinka je zraněný, dalšími zraněnými byli Janetzký či Vraštil, Azackij nemohl hrát kvůli tomu pitomému zvyku. Příbramský Nádvorník prohru s Baníkem ještě přežil – veselo ale není ani zlínskému kouči Czaplárovi.

Zápas
V úvodu to ale vůbec nevypadalo na to, že za Zlín nastoupilo celkem hodně náhradníků a že by ho měl Baník převálcovat – soupeř začal opravdu hodně aktivně a nebýt skvělého reflexivního zákroku Budinského, mohl zápas vypadat úplně jinak. Nakonec z toho ale byl mač s jasným výsledkem, ve kterém Baník vstřelil tři branky v průběhu jedenácti minut a další kousek přibalil zlínským do šatny chvilku před přestávkou. Pozitivním bodem je i to, že se hráči – oproti zápasu s Příbramí – na druhý zápas nevykvákli a potěšili fans hezkou hrou i v něm. Díky za to.

Nástup
Při nástupu jsem zaregistroval (možná) zajímavou situaci – Šli rozhodčí, za nimi ve dvou špalírech hráči s malýma děckama, za Baník Fleišman, Budínský, Pokorný, Diop ... a nikdo :-) Mezera jakoby poukazovala na to, že Baník si vystačí proti Zlínu ve čtyřech, nakonec ale nastoupil i zbytek manšaftu v čele se Smolou. Mimochodem – tentokrát nezazněl před nástupem Nohavica, zato ale počkali hráči s pozdravem až do chvíle, kdy dozněla naše hymna. Nutno ale doplnit, že Nohavica později přece jenom zazněl – před nástupem do půle druhé.

Peníze do klubových nadací
V poslední době se rozjely hned dvě akce, které nesou do pokladny Baníku a jeho podpůrných fondů nějaké peníze. Jednak je to po uvedení nového plechovkového nakopáváku, kde putuje do kasy jedna kačka z každého kusu, a také fotbalová tombola, ze které jde polovina banku vítěznému sázkaři a polovina na fond pro pomoc bývalým hráčům, kteří se ocitli v životní nouzi.

Sedmičky
Sedmička je šťastné číslo a shodou okolností hrály v utkání Baník – Zlín velkou roli. Hned tři z našich střelců měli na zádech sedmičku – Fillo 7, Jirásek 17 a Reiter dokonce dublovanou v podobě 77. Kdo ví, co by se stalo, kdyby nastoupil i Baroš s 27. Na Zlínské straně si museli vystačit se sedmičkami pouze u střídání – střídal Gruzínec se šíleným jménem a číslem 77 a na hřiště se dostal i Železník se 7. A tři Příbrami plus čtyři Zlínu je sedm kulí jako v Sarajevu.

Reiter
Svůj nejlepší výkon v dresu Baníku předvedl Reiter a symbolicky byl za něj odměněn i gólem. Pravá strana zápas opravdu opanovala a my si můžeme jen přát, aby tomu bylo tak i nadále. Vždyť když se tak podíváme na jména, která běhají na našich krajích, měla by to být opravdu brutální síla. Pokud to tak vydrží, bude to mít de Azevedo opravdu hodně těžké.

Jubilea
Nějak se jich v poslední době sešlo hodně – padesátý gól Filla, tisící bod Baníku v české lze, první gól Reitera za Baník, první ligový start Kaloče (konečněěěěěěě!!!!), z hlavy mi vypadlo to, kdo hrál ligový zápas č. 250. Je fajn, že se takové statistiky sledují a hlavně, že je klub připomíná a případně i oceňuje.

VIP fanoušek
Tak a máme tady nový pojem – VIP fanoušek. Kyby jím není, ten byl na Baníku pouze sedmsetkrát... :-) Zato Krajčo, ty vole to je formát. Jednou na svém koncertě v dresu Plzně, podruhé fandí Slavii, potřetí křepčí se šálou Baník ve Vítkách. Však co, vytetovaný znak Baníku na pravém bicepsu vidět není – tak příště třeba Opava? Zkratka VIP dostává nový formát - Velmi Intenzivně Přelétavý fanoušek.

Závěr
Repre pauza se nám při aktuální formě asi až tak moc nehodí, ale nic s tím nenaděláme. Příště jedeme do plzeňského divadla a tam – jak známo – můžeš mít formu kdo-ví-jakou a stejně to dopadne. Ale uvidíme, třeba nabídne rejža místo tragikomedie tentokrát detektivku s otevřeným koncem. Kéž by. Moc v to ale nevěřím – Plznička pukla v Bolce...

| Autor: kulajar | Vydáno dne 06. 10. 2019 | 1088 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek