PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY

Baník den poté XVII.

Teplicím jsme měli co vracet – porážka z úvodu soutěže brankou Žitného už ze třetí minuty utkání bolí ještě i nyní. Na to, jestli a jak se to povede, bylo zvědavo celkem dost fans FCB a do Teplic jich dorazilo opravdu hodně. Absence sněhu i docela přijatelný čas zápasu s brzkým návratem domů, ale hlavně baníkovské srdce – to byly hlavní argumenty, které přebily lenost i TV přenos. Dost známých lidiček sice v Teplicích chybělo, ale u nich bych si o lenosti nedovolil ani uvažovat.

Baník
Baník využil repre pauzy k doléčení zraněných hráčů, dokonce prázdnou marodku vypustil i do éteru. Možná toho pak litoval, protože – světe, div se – Reiter či Baroš k zápasu ready nakonec nebyli. No ... Možná, že někdo byl a někdo nebyl. Povídá se kde co a moc bych se nedivil, kdyby se ukázaly jako pravdivé i řeči o Bobově válce nejen na hřišti, ale i v zázemí...Zkrátka taková dlouhotrvající zákopová válka. Potěšitelné bylo, že už byl plně připraven de Azavedo. Na kraj zálohy se ale postavil Holzer – hrajeme v deseti hned od začátku. Proč jsme vůbec kupovali Lalkoviče?

Teplice
Domácí nastupovali do zápasu citelně oslabeni bez zraněného Ljevakoviče a vykartovaného Shejbala, ale možná věřily, že se mohou opřít o vyrovnanou bilanci ve vzájemných zápasech s Baníkem. Jasně – bilance zápasy nevyhrává, ale může psychicky pomoci. Co už jiného domácím zbývalo – aktuální forma špatná, poslední tři zápasy prohry se skóre 2:10...

Sestava Baníku
Mnohý zalapal po dechu, jiný zařval „Kurva, to už není možné!“, další se pousmál „Já to tušil.“ Bodař Bob postavil proti týmu s aktuálně asi nejhorší formou a oslabeného o výše uvedené hráče tři stopery a dal jasně najevo, že o tu plichtu je připraven válčit. Mnozí jsme tak byli naštváni už hodinu před zápasem, ale stále jsme v koutku duše doufali, že to Baník venku konečně zlomí. Nezlomil – nalomil a to pouze velice slabě.

Hřiště
Už při pohledu z tribun před zápasem a při rozcvičování bylo jasné, že šly Teplice na ruku Páníkovi – místo trávníku se hrálo na válečném poli rozoraném kopyty koní a pásy tanků. Ideální místo pro konání bitvy – nikoli však fotbalového zápasu. Bahniště ve vápně před oběma brankami by rozhodně potěšilo stádo divokých prasat, které by se tam mohlo vyrochnit k úplné nirváně. Dvě dlouhé záplaty přes půl hřiště měly možná představovat rampy ke startu do protiútoků – těch jsme ale předvedli žalostně málo. Sečteno podtrženo – takové hrozné hřiště se nevidí ani na mnohém vesnickém přeboru. Stadiony 2010 - nebo jak se to jmenuje?

Zápas
Zápas to nebyl vůbec pohledný, šance by spočítal na prstech i žák první třídy pomocné školy. Baník se sice díky jedinému světlému okamžiku Holzera a hlavně díky Královcovi (viz níže) dostal do vedení penaltou, hned se ale válečně zakopal, „počkal“ na vyrovnání z ofsajdu a pak už to uválčil na plichtu. Slova Páníka „Cítili jsme, že jsme mohli vyhrát.“ snad nemá cenu ani komentovat. Předvedená hra určitě nemohla bavit ani to kripo, které tak poctivě a hned z několika výškových hladin monitorovalo náš sektor.

Královec
Mysleli jste si, že znáte pravidla fotbalu a víte, jak a kdy se píská penalta? Omyl. Penalta se může písknout i ve chvíli, kdy se fauluje mimo pokutové území. Fígl je v tom, že je jenom potřeba dopadnout do vápna. Královec to takto praktikuje v Evropě a nyní i v Česku. Takže – pár atletů, kterým při pohybu vadí míč už v týmu, máme. Teď se u nich jenom soustředit na fáze odrazu a bezpečného přistání a x penalt bude na světě. Doprovodí-li svůj kousek třeba para-kotoulem, tím líp. No ale nevím – to by nás určitě nebavilo. Mě sere i ten gól z Teplic – zkrátka neměl platit. Jeden i druhý.

Stronati
V týdnu sice vyprodukoval pozvánku na zápas s Opavou, na Teplice ale nepozval. Mohl – hrál svůj 100. ligový zápas za Baník a dal v něm gól z (vymýšlené) penalty.Radost měl tak obrovskou, že vyryl na trávníku při oslavě skluzem rýhu jak na kobzole. Možná ho ještě teď bolí prsa, jak se do nich bil :-) Při závěrečné děkovačce si sólově užil i „Zio, Zio, Patrizio“ No a ještě k té penaltě – před její exekucí se ptal Grygar někoho z teplických, jestli neví, kam to kope. Tepličák netušil. Zajímalo by mě, zda to tušil Stronati :-)

Protest
Baník se připojil k celoplošnému protestu a poukázání na to, že zatímco politici řeší prkotiny typu pyro v ochozech, na sportovních utkáních zasahuje ochranka tak, že napadený zemřel. V hledištích různých sportovních akcí se objevily víceméně stejně znějící nápisy a mnohde se prvních 15 minut nefandilo. Zatímco Baník držel v Teplicích basu a po baníkovské hymně a českém fotbale pro fanoušky byl kotel ticho, v nedalekém sektoru domácích vesele zněl bubínek a povzbuzovalo se. Ondra s megafonem namířeným oním směrem se mohl uřvat, ale nepomohlo to. Inu, komu není dáno... Škoda – ohrazení se teplických proti rozhodčím bylo v repre pauze celkem sympatické. Blázni v jejich kotli ale vše zahladili.

Co dál?
V pátek mač s Opavou a nad ten nic není. Snad si i bodař Bob uvědomí, že nic než výhra Baníku není možné. Stejně jako proti Teplicícm proti nám nastoupí výrazně oslabený soupeř, protože – ať chceme nebo ne – absence Zavadila je pro Opavu velkou ranou. Takže Bobe – na kolik stoperů? A dáme někoho i do útoku nebo to uválčíme bez ofenzivy?A úplně nakonec si dovolím pozměnit slavný výrok Johna Lennona - MAKE FOOTBALL NOT WAR !!!

| Autor: kulajar | Vydáno dne 26. 11. 2019 | 1026 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek