PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY
Login:
Heslo:
Registrace nového fanouška

přidejte si nás na Facebooku
Občanské sdružení

BANÍK VE SVĚTĚ
Posílejte na soutez@banicek.com
Poslední foto z 22.05.2012
PŘIŠTÍ ZÁPAS


vs

Městský stadion Karviná
23.08.20, 16:30
POSLEDNÍ ZÁPAS
Chance aréna (Jablonec)
08.07.20, 18:00
ODEHRÁNO


Sezóna 2019/2020
Los a výsledky
22.08.
vs 17:00
22.08.
vs 17:00
22.08.
vs 17:00
22.08.
vs 18:00
22.08.
vs 19:30
23.08.
vs 16:30
23.08.
vs 16:30
23.08.
vs 16:30

Baník - Sparta 0:0

Vítkovická ligová derniéra roku 2019 přinesla bod za bezbrankovou remízu se Spartou.

FC Baník Ostrava - AC Sparta Praha 0:0
Sestavy:
FC Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo, J. Pokorný, Procházka, Stronati, Fleišman (C) – Reiter (79. Baroš), Jirásek, R. Hrubý, Kuzmanović (76. de Azevedo) – Diop
AC Sparta Praha: Heča – Sáček, Lischka, Mandjeck, Matěj Hanousek – M. Frýdek (C), Kanga (90. Juliš) – Hložek, Trávník, Plavšić (61. Vindheim) – Tetteh (72. Kozák)
Rozhodčí: Zelinka – Paták, Hájek
Diváci: 13 535

K poslednímu "podzimnímu" zápasu roku do Vítkovic přijela pražská Sparta. Ostatní výsledky určily, že se vedl přímý boj o čtvrté místo. Pakliže by Baník vyhrál, přezimoval by právě čtvrtý, remíza by na toto umístění stačila Spartě a nás by naopak odsoudila k přezimování ve vodách pro nás neznámých. Sedmé místo, a tedy prostřední "skupina o Evropu" opravdu není nic, co bychom znali. Jednak proto, že nový model ligy si kroutí teprve druhou sezonu, a také protože Baník hraje ode zdi ke zdi. Buď o padáka, nebo o poháry. Klidný střed tabulky nepamatujeme už roky. Jenže včerejší plichta dala neprůstřelný argument zastáncům výměny trenéra. Cíl pro podzimní část sezony byl TOP 6. A ve vší úctě ke Slovácku, toto není tým, který by nás z elitní společnosti měl vystrnadit. Takže co se bude dít v zimní pauze? Kdo ví.

Nicméně i v letošní derniéře trenér Páník dokázal, že je to opravdu trenér ze staré školy. Když vidím jak boleslavský trenér Weber v mači s Jabloncem pošle za nepříznivého stavu do zápasu sedmnáctiletého borce a po zápase lituje, že nenašel odvahu tam těch mladých postavit víc. Když vidím, že zápas skončil 2:3. A porovnám to s tím, že si cestou na stadion přečtu základní sestavu se třemi stopery, je nám všem jasné, že se zase bude válčit. Ano, Sparta v posledních zápasech táhne šňůru neproher a dává dost gólů, jenže jich také dost dostává. Ale my si to s nimi nerozdáme na férovku, prioritou není dát víc gólů než soupeř, ale pokud možno žádný gól nedostat. Nakonec se ten bod vykopat podařilo. Bod, který nám stejně vůbec nic neřeší a odstrčil nás i oficiálně do ligového průměru.

Zápas to byl bojovný, emotivní. Diváky vtáhl i přes absenci fotbalovosti. Na hřišti to jiskřilo, musím říct, že současná Sparta je mi hodně nesympatická. Borci jako Frýdek, Kanga a Tetteh jim dle mého názoru škodí a do takového klubu vůbec nepatří. První dva jmenovaní nemuseli ani dohrát, nebýt benevolence sudího Zelinky. Ten naopak nám vykartoval tři hráče - zaslouženě Jiráska, ten přijel do souboje pozdě, nesmyslně Fleišmana, který v souboji hrál míč, a přesto byl oceněn kartou, což bych dokázal vzít v případě, že by byl stejně ohodnocen totožný zákrok Mandjecka na Hrubého v prvním poločase. Ale jednou to posoudit jako čistý zákrok a podruhé za to dát ve stejném zápase kartu je prostě hloupost. Stronatiho karta byla také celkem v pořádku, takže jarní trenér bude mít hned ze startu o pár vrásek navíc.

Ač mi Sparta sympatická není, musím ocenit její styl hry v prnvím poločase. Pět nebezpečných střel na branku ve venkovním zápase, o tom se nám může momentálně jenom zdát. My jsme ostatně dle statistik vyprodukovali jen jednu střelu. A jestli se nemýlím, tak to bude hlavička po rohovém kopu, kterou za Heču likvidoval jeden ze soupeřových obránců, jinak nic. Náznaky tam byly, ale to je na vítězství v takovém zápase málo. A ty první dva rohy v podání dua Hrubý-Jirásek, to byla zase podívaná, která dávala vzpomenout na naše legendární rozehrávky ve dvou. Naštěstí od toho rychle upustili.

Suma sumárum za podmínek, jaké trenéři nastavili jsme viděli poměrně zajímavý zápas, ze kterého jsme vytěžili maximum - remízu. Nicméně si myslím, že se to dalo nastavit jinak, víc ve prospěch fotbalu, ale s větším rizikem, že by bod nebyl ani jeden. Mi by to nevadilo, když mám v zádech třicetibodový polštář, preferuji raději fotbal.

Nyní si užijte klidné období bez ligového kolotoče, zato plné spekulací možných příchodů a odchodů. Užijte si vánoční svátky, pozdravujte Ježíška a v příštím roce opět s Baníčkem nashledanou!

| Autor: Hellik | Vydáno dne 15. 12. 2019 | 1029 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek