PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY
Login:
Heslo:
Registrace nového fanouška

přidejte si nás na Facebooku
Občanské sdružení

BANÍK VE SVĚTĚ
Posílejte na soutez@banicek.com
Poslední foto z 22.05.2012
PŘIŠTÍ ZÁPAS


vs

Andrův (Sigma)
24.04.21, 14:00
POSLEDNÍ ZÁPAS
Městský stadion Vítkovice
20.04.21, 15:00
ODEHRÁNO


0:2
1:4
0:1
4:2
2:2
2:1
2:1
2:2
3:0
Sezóna 2020/2021
Los a výsledky
24.04.
vs 14:00
24.04.
vs 14:00
24.04.
vs 16:00
24.04.
vs 18:30
25.04.
vs 14:00
25.04.
vs 14:00
25.04.
vs 14:00
25.04.
vs 16:00
25.04.
vs 18:30

Baník hrál zase na Bazalech

FC Baník Ostrava B – FC Hlučín 0:0

Hráno 25. září 2020 v 16:30 hodin na Bazalech !!!

Když se kolem úterka začalo šuškat, že zápas osmého kola MSFL mezi baníkovskou rezervou a Hlučínem se odehraje na Bazalech, moc jsem tomu ze začátku nevěřil. Nakonec to ale tak opravdu dopadlo – Baník se konečně dočkal domácího zápasu. Sousedé v tabulce zaostávali za prvního pouze o tři body a skutečnost, že v dresu Hlučína nastoupila celá řada bývalých hráčů Baníku, byla dalším lákadlem. Hned několik hráčů si dokonce zahrálo ještě na starých Bazalech – z našich určitě Velner, z hlučínských třeba Kraut či Vengřinek.

Sestavy
Baník B: Murin – Zálešák, Velner, Hasala, Fulnek – Drozd, Mooc – Chvěja (78. Wojatschke), Martiník (69. Barkov), Buchta – Lokša (K) (62. Martišiak)
Hlučín: Kolenko – Massaniec, Rubý (66. Pyclík), L. Kundrátek (57. Dostál) - Opatřil (83. Dydowicz), P. Kundrátek (81. Hudeczek), Heller, Mac, Vengřinek - Wolf, Kraut (K) (57. Padych)

Rozhodčí: Páral – Mrázek, Pochylý
Diváků: kolem dvou stovek

Rýmečka nakonec pustila na tribunu pouze asi dvě stovky šťastlivců, kteří mohli opět po létech nasát atmosféru Bazalů a zavzpomínat na staré časy přímo na místě činu. K nezaplacení... Však taky při pohledu na osazenstvo starší ročníky převládaly. Bylo to krásné, a i když fotbal nepřinesl očekávanou úroveň, tentokrát to nebylo nejdůležitější. Po zápase jsme odcházeli domů s vírou, že to zase nebude trvat tak dlouho. Ostatně – jedna paní povídala, že právě v pátek bylo na ostravské radnici jednání o rozšíření divácké kapacity. Uvidíme – co radnice a co rýmečka.

Pršelo celý den a až na krátké úseky pršelo i při zápase. Ačkoli jsme účastníky zápasu přivítali baníkovskou hymnou, zatažená obloha jakoby vrhla své chmury i na úroveň mače a dlouhé minuty – zejména v první půli – se nedělo opravdu vůbec nic. První poznámku jsem si udělal až v 19. minutě, kdy musel nejprve Hasala odvracet na roh před Krautem a z něj hlavičkoval Massaniec pouze doprostřed branky přímo na Murina. Hned z protiútoku se situace opakovala na druhé straně v podání hlavičkujícího Chvěji po centru Zálešáka.

To už se začalo na hřišti konečně něco dít – 28. rychlý míč po zemi do vápna Zálešák, Drozd pálil k tyči, gólman mu střelu lapil. 32. technicky opravdu hezký průnik dvojice Chvěja – Drozd a roh zprava. 34. po hlučínském prováhaném brejku čtyři na čtyři jsme šli do akce my, Chvěja přetlačil Opatřila, hezkou stelu gólman vyrazil a obránce míč odkopl. Poslední desetiminutovka ale opět spadla do šedi průměru a tak se mnozí vydali na občerstvení – člověče, čuměl jsem. Nečekal jsem vůbec nic, ale párky a dokonce guláš byly příjemné překvápko. Pivo pouze plecho a desítka, ale lepší než nic. Za daných podmínek pro pořadatele palec nahoru!!!

Na druhou půli se setmělo ještě více, ale v 48. minutě ji rozsvítil bombou z hranice vápna Buchta – gólman Kolenko vyrazil už po několikáté na roh. Z nich jsme nikdy nic nezískali proto je ani nepopisuji... O pět minut později našla Drozdova kolmice Lokšu a po hezké střele z 15 metrů jsme kopali opět (jalový) roh. Drozd byl v akci i o chvilku později, když střílel po menším závaru šikovným halfvolejem mimo tyče. Samozřejmě je třeba znamenat i něco od soupeře – v 67. minutě měli opravdu nadějnou standardku, smrdělo to i gólem, ale Opatřil to zahrál prachbídně a slaboučká střela byla pro Murina bonbónkem. O minutku později to bylo ještě nebezpečnější, když po naší chybě a brejku musel Fulnek na poslední chvíli blokovat střelu Padycha. Hned jsme ale šli dopředu, dobře to potáhl Barkov, našel Zálešáka, ale na jeho centr Martiník dosáhl pouze v záklonu a míč šel vedle branky.

Posledních dvacet minut přineslo nejlepší fotbal, ale skóre se nezměnilo. V 72. minutě vyrobil hrubici Hasala, navíc nestačil rychlostně na Padycha, ten ale i díky naší jemné teči netrefil obloučkem prázdnou branku... V 75. měl po míči Barkova velmi dobrou šanci Martiník, střelecky ale selhal a kopali jsme pouze dva rohy za sebou. V největší šance zápasu pak selhal Wojatschke, když byl po Buchtově přihrávce sám před Kolenkem, ale gólmana v tutovce neprostřelil. A když se v 85. minutě netrefil povedenou zatočenou střelou zleva do zadního vinklu ani Barkov, bylo hotovo. Sudí raději už ani nenastavoval, aby nemuseli jít hráči ze hřiště s rozsvícenými baterkami.

Fotbal tedy nic moc, ale pocit být zase na zápase na Bazalech za ten páteční podvečer určitě stál. Klidně bych chodil – aspoň na béčko – na Bazaly i dále. Raději ale bez roušky. Joooo a ten plášť jsem na sobě měl :-)

| Autor: kulajar | Vydáno dne 26. 09. 2020 | 703 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek