Bod dobrý, mohly být i tři

SK Sigma Olomouc B - FC Baník Ostrava B 3:3 (0:2)

Hráno 1. srpna 2021 v 10:15 hodin

Opravdu hodně těžký soupeř potkal v prvním kole MSFL baníkovskou juniorku, protože jela na horkou olomouckou půdu, kde ji čekal sok posilněný velezkušeným Jemelkou (162 ligových startů v ČR a Belgii, 2x repre) či Chytilem (53x v lize, 5 gólů). Baník vzhledem k odpolednímu zápasu áčka moc zkušených hráčů nasadit nemohl a tak se dostalo pouze na Granečného či Sannaha. Šmiga byl pouze na lavičce, na které byl připraven k mé nemalé radosti i Ondra Chvěja.

Sigma B: Stoppen – Jemelka (K), Kotouč, Slaměna (46. Grygar), Chytil, Langer, Spáčil, Galus (84. Beňa), Fiala (75. Slavíček), Grečmal (88. Bednár), Šíp (46. Uriča)
Baníku B: Číž - Sanneh, Kulig (K), Harušťák, Granečný - Jaroň, Boháč (90. Holaň), Martiník (46. Chvěja), Říha, Zálešák (75. Sotorník) - Smékal (64. Śmiga)

Rozhodčí: Kostelník – Vostřejž, Hudec

Utkání se hrálo na vedlejším hřišti Androva stadonu na velice dobře přírodně pokropeném trávníku. Pršet přestalo až krátce před výkopem a tak lítal balón jako splašený. Oba týmy začaly aktivně – ve 3. minutě srazil Smékalovu střelu na roh Jemelka a na druhé straně musel o dvě minuty později zakrčit proti střele Grečmala Číž. Baník pak přece jenom převzal otěže zápasu do svých rukou, lépe kombinoval a dostával se do více zakončení – nejprve pálil Martiník vysoko nad branku, ale ve 22. minutě zpracoval Sanneh výborně vysoký míč, vysunul Martiníka, který vystřelil přesně k levé tyči, leč gólman byl skvostným zákrokem proti změně skóre. K vyraženému míči se ještě dral Jaroň, byl asi penaltově faulován, ale to vše už proběhlo v době zdviženého praporku postranním sudím – ofsajd.

K mému překvapení jsme Sigmu k ničemu zásadnímu nepouštěli a naopak jsme byli nadále nebezpeční – ve 25. minutě ale pálil po propadnutém míči z rohu Jaroně Smékal ze dvou metrů v jasné tutovce pouze do brankáře. Baník však přece jenom šel do vedení, když vysunul v 36. minutě Martiník výborně Jaroně nalevo, ten si seběhl, zasekl si pravého beka a krásným obstřelem k druhé tyči skóroval – 0:1.

Průběžný výsledek výborný, chtělo to pouze před zraky Grussmanna, Galáska či Jílka udržet vedení do přestávky. To se málem nepodařilo ve 43. minutě, kdy poslal hezký centr na zadní tyč Šíp, Fialův koníček se však mezi tyče nevešel. Nedáš – dostaneš tentokrát v náš prospěch, když v nastavení první půle nezvládl vysoký míč Langer, pustil jej za se gólmanovi, který to však nečekal a tak se k sólovému nájezdu dostal Smékal a s přehledem jej využil – 0:2 v nastavení a šlo se do šaten.

Tak, jak jsme byli spokojeni s poločasovým stavem, tak jsme po deseti minutách druhé půle byli zklamaní... Nevím, zda to bylo hustým lijákem, který se spustil v konci pauzy, nebo uspokojením z našeho vedení či dvojí střídáním v olomouckém týmu – skutečností je, že jsme zcela zaspali a dovolili soupeři velice rychle srovnat. Začalo to v 51. minutě, kdy nechal nedůrazný Kulig soupeře odcentrovat po zemi na střed malého vápna, odkud už to měl Fiala velice lehké – 1:2. Na hřišti se dokonce začalo i jiskřit od kopaček, viděli jsme po jednom hodně tvrdém zákroku na každé straně, po kterých to musel Říha (břicho) opravdu těžce rozdýchávat. Náš budíček ale ještě nepřišel a to pomohlo Sigmě v 56. minutě k vyrovnání po odraženém míči z rohového kopu a krásné střele Grečmala – 2:2.

Olomouc nás ve hustém lijáku následně opravdu hodně zmáčkla, ale další střela Fialy z úhlu v naší síti neskončila a stejně tak dopadla bomba Štěpána. Déšť ustal a Baník se zase začal nadechovat – v 63. minutě přenesl Granečný hru výborným dlouhým míčem napravo na Zálešáka, ten se vřítil zboku do vápna, ale povedené přízemní střele k druhé tyči kousek chyběl. Škoda, protože i když měl Baník v následující dvacetiminutovce více ze hry, k ničemu dalšímu se v ní nedostal.

Zdálo se, že je brankový účet utkání uzavřen, ale v 84. minutě přítomní baníkovci poklesli na duchu – domácí kopali roh zleva, Číž ve skrumáži míč v náručí neudržel a zkušený Chytil lehce dorazil do branky – 3:2 a bylo zle... Vše už se zdálo ztraceno, ale v nastavení pustil pomezní více než metrový ofsajd, míč šel zleva do ohně, před Harušťákem chtěl prudce odkopnout Beňa (???), nastřelil však smolně pouze Jemelku, od něhož se míč odrazil do sítě – 3:3. Konec ale ještě nebyl, protože po rozehrávce měli domácí ještě tutovku Štěpánem – křížná střela ale zahučela vedle tyče. Uffff, 3:3 a šlo se dom.

Hodně cenný bod, byť se to může zdát vzhledem k průběhu zápasu málo. Nedívám se na to tak – soupeř byl silný a měl obrovský kopec smůly. Remíza zápasu sluší a musíme s ní být spokojeni. Hodně se mi z našich líbili Martiník či Jaroň, obrana působila až na těch blbých deset minut pevně. Boháč by mě zklidnit nervy a Číž potrénovat chytání míče do „koše“. Jinak dobré, 3:3 je pro diváka lepší než 0:0.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 01. 08. 2021 | 1059 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek