Důležitá výhra devatenáctky

FC Baník Ostrava U19 – Dynamo České Budějovice U19 1:0 (0:0)

Hráno 30. října 2021 v 10:00 hodin na Vistě

V sobotním dopoledni čekaly náš starší dorost Budějovice – tým z popředí tabulky, aktuálně na čtvrtém místě. Už při pohledu na rozcvičující se hráče soupeře bylo jasné, že to bude hodně těžký mač i proto, že hosté měli v manšaftu opravdová chlapiska. Hrát se ale musí s každým a bylo na našich, aby ses tím poprali.

Baník: Hrubý – Jiříček, Remiáš, Temel, Michlík – Látal (71. Kedroň), Obuch, Šín (61. Imider), Nevřela (K) – Šmiga (87. Diĺ), Bitta
Č. Budějovice: Lerch – Bartizal, Brabec, Čoudek, Šimoník (84. Trmal) – Bastl, Pech (71. Hora), Hák, Krch (K), Smejkal (61. Malý) - Hais

Rozhodčí: Kotík – Jurajda, Janeček
Diváků: kolem osmdesáti

Očekávání se splnila takřka do puntíku. Budějky na nás vlétly agresivně a pohlednou kombinační hrou nám činily velké problémy. Dobrých třicet minut byly lepším týmem, měly více ze hry a ta se odehrávala povětšinou na naší polovině hřiště. Podtrženou jedničku si ale zasloužila baníkovská obrana, která hosty do nějaké větší šance nepustila.

S postupem času Baník hru vyrovnal a ke konci poločasu jsme už byli lepším týmem my. Do zdárné koncovky jsme ale naše akce nedotáhli, i když při řadě rohů za sebou se zdálo, že to tam padnout zkrátka musí... Nepadlo, ale naštěstí jsme byli o něco lepším týmem i v poločase druhém, povedla se nám střídání, když zejména Kedroň hru opravdu hodně oživil a v samotném závěru jsme po krásné akci vítězství přece jenom urvali.

Pro kluky je výhra hodně důležitá, protože si ji poctivě opracovali v utkání s opravdu zdatným soupeřem. Možná by zápasu více slušela plichta, ale tak už to bývá. Baník hodně podržel minimálně dvěma skvostnými zákroky Hrubý, o jehož výkon se tentokrát tým určitě opřít mohl. Na zápas bude určitě dlouho vzpomínat Kedroň, jehož vítězný gól byl jeho prvním za devatenáctku – do kasy týmu asi něco přibylo.

Běh minut:

10. V prvních minutách moc vážnějších okamžiků nebylo – snad jen jedna tvrdá střela, kterou jsme zablokovali a dorážku lapil Hrubý, a náš postupný útok zakončený hlavičkou Bitty doprostřed branky
20. Budějovice mají herní převahu, ale do zakončení je nepouštíme
23. Hosté nás stále tlačí, teď byl velký závar, ale Bastl si míč chystal na nohu a nakonec jsme ji zblokovali. Z odraženého ještě vyslal bombu Smejkal, tu jsme srazili na roh
25. Nevřela a Šín neuhnuli v soubojích, byli dostatečně agresivní, ale centr srazil obránce na roh. Po něm střílel z odraženého míče Obuch kousek kolem vinklu
31. Šín vystihl přihrávku, byl z toho brejk dva na jednoho, vyměnil si míč se Šmigou, roztáhl hru Jiříčckovi ale ten s hlavou dole centroval na vedlejší hřiště...
38. Bitta se šikovně probil přes dva hráče, ale následný Šínův centr nenašel nikoho z našich. Pak ještě přidal další centr Obuch, byl z toho roh, po rohu Šínova střela zblokovaná
43. Pět rohů v krátkém sledu za sebou, při tom posledním sebral gólman míč z hlavy Remiášovi
46. Nevřela vyslal hned na začátku druhé půle táhlý centr od brankové čáry zleva, před Bittou však zasáhl gólman
47. Šín potáhl volným.prostorem, dal míč Šmigovi, který se střelou váhal a pak už střílel do dvou protihráčů
51. Krch se dostal do vápna pres Jiříčka, dal to proti noze před šestnáctku a následovala bomba Smejkala Hrubému do levého vinklu, kterou náš brankář super zákrok vyrazil na roh!!!
54. Postupný útok v přečíslení tří na čtyři zakončil Krch střelou po zemi k levé tyči, Hrubý předvedl další výborný zákrok a míč lapil
56. Šmiga dostal do běhu do vápna, z úhlu však Lercha neprostřelil
73. Malý si asi zpracoval míč v našem vápně rukou, sudí to pustil, následovala bomba z třinácti metrů a reflexivní vyražení míče Hrubým
73. Michlik poslal přetažený centr z roho roh zprava, Bitta sklepl a Kedroň z 10 metrů ve velké šanci přestřelil !!!
81. teď tlačíme.my, měli jsme dva rohy, hlavička Kedroně byla vytěsněna, hlavička Šmiga šla nad, po dalším rohu nastřelil Nevřela boční síť
86. Najednou vyrazili dopředu hosté, dvě kolmice po zemi za Temela pro Horu, kterému ve finále uskočil míč jinak by byl sám před Hrubým
88. Diĺ.roztáhl hru napravo na Bittu, který vrátil od brankové čáry zpět do ohně a Kedroň míč podpravil do sítě – Baník vedl 1:0
89. Uffff, hned mohlo být vyrovnáno, ale Bastl střílel hezky přes hlavu těsně vedle
90. Konec zápasu a důležitá výhra Baníku

| Autor: kulajar | Vydáno dne 31. 10. 2021 | 1024 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek