Do třetice všeho dobrého!

I poslední z domácího trojzápasu přetavili baníkovci ve výhru a jak každou další výhrou nabírali sebevědomí, nasypali v dalším zápase soupeři o branku víc. Zín dneska schytal čtyřku. A jestli Příbrami nasypali tři góly už v úvodní desetiminutovky, dneska kluci počkali i na později příchozí fanoušky a gólovou desetiminutovku posunuli mezi dvacátou a třicátou minutu.

FC Baník Ostrava - FC Fastav Zlín 4:0 (4:0)
Branky: 20. Diop, 25. Jirásek, 31. Reiter, 41. Fillo

Sestavy:
FC Baník Ostrava: Budinský – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Fleišman (C) – Reiter (83. Lalkovič), Jirásek, R. Hrubý, Kuzmanović – Diop (73. Kaloč), Smola (67. Holzer)
FC Fastav Zlín: Rakovan – Fantiš, P. Buchta, Cedidla, Bartošák – Mašek, Folprecht, Jiráček (C) (80. Nečas) – Matejov, Wágner (63. Železník), Čanturišvili (66. Džafić)
Rozhodčí: Machálek – Moláček, Vaňkát
Diváci: 6 073

Před reportem z oné gólové desetiminutovky ale nesmíme zapomenout úvodní čtvrthodinku, kdy se hostujícím ševcům podařilo navázat na herně povedený poslední zápas s Jabloncem a po většinu času nás i díky pohledným a rychlým kombinacím drželi na naší polovině. Dostali se i do gólovky, kterou Cedidlovi, hrajícímu tušímže první ligový zápas od začátku, vyrazil Budinský luxusně pohotově na roh. Viktor ukázal, že na brankové čáře je opravdu výborný a kdoví jak by se zápas vyvíjel, kdyby...

Jenže hosté góla nedali, takže se o slovo přihlásil Kuzma, který svým výkonem dal vzpomenout na velmi dobré zápasy v provedení Dyjana. Očividně nyní na levé straně problém nemáme. Kuzma se nebojácně s míčem pustil mezi dva soupeře a poslal gólový pas (jsem přesvědčený, že do ofsajdu, ale praporek zůstal dole, tak co...) na Smolu, ten však nedokázal propasírovat míč přes Rakovana do brány. A tak ho Reiter střelou do tyče nahrál před bránu na Diopa, který si počínal mazácky. Tak jak ho známe plašácky zahazovat tutovky, tak dnes si míč nádherně stáhl na levou nohu, čímž ze hry vyřadil dva beky, a poté těžkým kopem levačkou našel skulinu mezi obráncem a Rakovanem - 1:0!
Za pár minut vystihl další výborně hrající hráč Reiter rozehrávku hostů a upaloval s míčem sám po pravé straně, následně jej přesně předložil do druhé vlny osamocenému Jiráskovi, který z druhého doteku nechytatelně zamířil na přední tyč - 2:0!
Aby toho nebylo málo, uběhlo asi pět minut, kdy se do análu zápasu opět výrazně zapsal hostujicí mladík Cedidla. Bohužel na tento zápas nebude vzpomínat rád, protože kromě neproměněné tutovky zbklokoval Reiterovu střelu tak nešťastně, že ji proměnil v gólový lob přes bezmocného Rakovana - 3:0!
Hosté byli vzadu totálně rozložení, čehož ještě pár minut před poločasem využil pohotový Fillo, který se objevil sám deset metrů před bránou po rohovém kopu. Ten nejprve obrana odvrátila k Hrubému, jehož ránu zbklokoval Stronati přesně před Fillovu nohu, a ten hezky najistotu po zemi k tyči překonal gólmana počtvrté! - 4:0!

Tenhle Baník bavil. Kromě gólů bavil i pohlednými kombinacemi, do kterých se zapojovali prakticky všichni hráči. Velmi dobrou práci odvedla i obranná čtyřka, a tak z tohoto pohledu je jedinou vadou na kráse pouze Pokorného žlutá karta, jediná v zápase, kterou sudí při tom metru, který držel celý zápas, dávat nemusel.
Ba co víc, tenhle Baník bavil celý zápas. Nepřestal hrát a nepřenechal iniciativu soupeři v druhém poločase, tak jako v pondělí s Příbramí. Otázkou je, jestli se kluci spíše poučili, anebo Zlín podal tak zoufalý výkon. Přišlo mi, že jejich hráči pouze čekají na závěrečný hvizd, oproti Příbrami, která i za tak nepříznivého stavu chtěla dál hrát fotbal. Ale to je jedno, za kvalitní a soustředěný výkon zaslouží kluci velkou pochvalu!

Dokonce i zastánci odchovanců se mohli zaradovat, když posledních dvacet minut odehrál Filip Kaloč. A odehrál je zodpovědně a dobře. Zbylí dva střídající hráči Holzer s Lalkovičem asi úplně nechytli zápasové tempo a baníkovskou pohodovou vlnu, protože u nich skončilo pár nadějných akcí.

Za zmínku také stojí, že po dvanácti kolech nemá Baník na kontě ani jendu remízu, což je poměrně rarita. Na druhou stranu třetí místo v neúplné tabulce a pohled na skóre je velmi pěkné. Takže kdyby z následujících dvou výjezdů byly ty remízy a doma pokračovala vítězná vlna, určitě by se žádný z fanoušků po po polovině soutěže nezlobil :-)

| Autor: Hellik | Vydáno dne 05. 10. 2019 | 1504 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek